Merkür Geri Gider ve biz...

Öncelikle Merkür'ün geri gitmesinden biraz bahsedelim. Merkür yazılı, çizili, iletişime dair her şeyi (satış, pazarlama,eğitim vb) yönettiği gibi hayatımızdaki tüm teknolojik cihazları da yönetmektedir. Merkür'ün geri gitmesi(Merkür retro olması), haritanızın/hayatınızın hangi alanında söz sahibi ise o alanda yavaşlamalar, sürüncemeler, yanlış anlaşılmalar, dalgınlıklar ve durağanlaşma getirecektir. Hangi alandan bahsediyor olursak olalım bu dönemde sıfırdan başlayacağımız yeni atılımlar, yeni sözleşmelerde beklenmedik değişiklikler, hesaplanmayan sonuçlarla karşı karşıya kalabiliriz. 

Bunun yanında Merkür'ün geri harekette olduğu dönemler, yarım kalan işlerimizi tamamlamak, evrak, rapor, ofis ve evimizdeki eşyalarımızı düzenlemek için harika dönemlerdir. 

Bu dönemlerde uzun zamandır karşımıza çıkmayan, unuttuğumuz, kaybettiğimiz belgeler/evraklar/eşyaları bulabilir, karşılaşabiliriz.

Aynı şekilde atladığımız, yürürlüğe almadığımız belgeler, evraklar da olabilir. Bu sebeple merkür'ün geri harekette olacağı bu 3 haftalık dönemde yeni bir pozisyona imza atmak, ya da yeni bir girişimi anons etmek yerine fikir alışverişleri , beyin fırtınaları, yeni projeleri tartışmak üzere kullanmalıyız. 

Tabii daha önceden görüşülen bir işin olması, eskiden çalıştığınız bir göreve geri dönmek veya daha önceleri birlikte iş yaptığınız biri ile tekrar iş yapmaya başlamak gibi koşullar dışında tutulmalıdır.

İşler yavaşladı diye hayıflanmak yerine, o işte yolunda gitmeyen neler var kontrol etmeniz için zaman tanıyan Merkür'e teşekkürlerimizi ileterek kontrollerimizi yapmamızın tam zamanı!

Astroloji Uzmanı “Ayşegül Kuyumcu Türker”

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova