21 Aralık 2012

21 Aralık 2012 hakkında her kafadan bir ses çıktı, pazarlama harikasına dönüştü! Evet 5125 yıllık bir takvim bitiyor. Masa üst takvimlerimizin bitmesinden daha önemli bir anlamı var tabii ki. Dünyanın en önemli uygarlıklarından birine göre bizim bildiğimiz şekli ile dünyanın sonu… Ancak dünyanın sonunun gelmesini beklememiz yersiz olur.

Dünyanın bizim bildiğimiz şeklinden farklı bir yöne doğru gitmesi 21 Aralık 2012’den ibaret değil. Astrolojik olarak yaklaşık 2150 yılda bir değişen çağlar mevcut. Balık çağından Kova çağına geçiş dönemi yaşıyoruz. Tabii ki bu 2.5 günde bir burç değiştiren ay gibi hızlı bir olay olmadığı için başı ve sonu net tarihler ile belirlenemeyen bir olay.
Bu yeni çağ ne demektir? 

Kollektif bilinç olarak adlandırılan globalleşmenin (ulusalcılığın, sınırların, zaman kavramının önemini yitirmesi anlamında), teknolojinin, her şeyin üstünde hümanizmin daha önemli hale geleceği bir çağa giriş yaptığımız bir dönemdeyiz. Bu var oluşta bizlere armağan edilen zihinlerimizi daha yüksek bir bilinç seviyesine ulaştırmak, sevgi, saygı, manevi ve insani duyguları daha yüksek bir boyuta taşımanın artık zamanı. Bu anlamda 21 Aralık 2012 bir başlangıç diyebiliriz.


21 Aralık 2012’ta Neler Olabilir? 

Evet 21 Aralık 2012 tarihinde dünyamız için bazı doğa olaylarına yol açabilecek göstergeler var. Yanardağ patlamaları, depremler veya bunların birlikte olabileceği yer olayları beklenebilir. Ancak kutupların yer değiştirmesi, 3 günlük black out, yangınlar, seller, ölümcül salgınlar vb bunlar hep korkutmanın etkisini kullanarak ses getirme çabaları olarak gözüküyor.

Bir başka bakış açısı da maya takviminin 2 yıl geriden geldiği. Tabii ki bu yıl herkes 21 Aralık 2012 diye bağırırken aslında o 2010'du diyenlerin sesi pek duyulmuyor ama mantıksız da değil. Tüm dünyada seller, depremler, yanardağ patlamaları, salgınlar 2010 yılında gerçekleşti. Tabii ki bir daha gerçekleşmeyecek diye bir yargı asla olamaz ancak iyi yönünden bakmak isteyenler bu tarafta kalmayı tercih ediyorlar:)

Sonuç olarak 21 Aralık'ın en önemli faydasının yeni bir çağa giriş yaptığımızı ve bunun için hazırlanma sürecinde olduğumuzu herkese aktarması olduğunu düşünüyorum. 21 Aralık fazlasıyla pazarlanmış bir gün evet yine de bazı gergin açıların olduğu bir gün. Ani ve beklenmedik olaylara psikolojik olarak hazırlıklı olmalıyız. Olabilecek ani olaylar arasında kıyamet kopması, kutupların yer değiştirmesi pek mümkün gözükmüyor... Bugünü en güzel şekilde geçirmek için de meditasyon yapabilir, dua edebilir, iyi niyetlerinizi bu şekilde güzel enerjilere dönüştürebilirsiniz.

Güzel Günler Dileğiyle,

Astroloji Uzmanı “Ayşegül Kuyumcu Türker”

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova