Kariyer Hayatında Astroloji!


Astroloji ve İlişkiler-2


“No man is an island entire of itself; every man is a piece of the Continent, a part of the main”
John Donne

“Hiç kimse tek başına bir ada değildir; herkes bir kıtanın bir parçasıdır, ana kara’dan bir parça.” Demiş John Donne.
İster gönül, ister iş, ister aile ilişkilerinde olsun hiçbir ilişkide tek başınıza değilsinizdir. Evet ilişkinizi sizin etkilediğiniz kadar karşı taraf da etkiler; ve hatta iki kişinin ilişkisinin oluşturduğu bambaşka bir sinerji vardır. Yani ailenizin, sosyal çevrenizin, iş arkadaşlarınızın tanıdığı bir “siz” var. Bir de “….&…” ilişkisi içerisinde tanıdıkları bir “siz” var.

Hiçbir birey bir diğeri ile aynı olamayacağı gibi hiçbir ilişki de bir diğerinin aynı olamaz.

En yakından başlayalım, bir düşünün kardeşiniz, abiniz, ablanız herkese size davrandığı gibi mi davranıyor? Peki anneniz, babanız ile kardeşinizin, abinizin ya da ablanızın ilişkileri sizinki ile tıpa tıp aynı mı? Hayatta içine doğduğumuz roller, zamanlar ve ilişkide olan diğer kişiler de ilişkinin içindeki “ben”i tanımlar.

Bir ben var benden öte..

Her ilişkimizde ilişkinin hayatımızdaki rolüne göre farklı bir yönümüzü sergileriz. Kariyer potansiyelimiz ve ortaklık potansiyelimiz iş ilişkilerimizde, aşk-evlilik potansiyelimiz aşk ilişkilerimizde ne kadar başarılı olacağımız, hayatta nelerden mutlu olduğumuz ise bu ilişkilerden ne kadar tatmin olacağımızı belirler.
Astroloji ve İK:

Günümüzde şirketler yeni ekipler kurarken, yönetici adayları belirlerken astroloji danışmanlarından yararlanmaktalar. Neden mi? Çok basit! Herkesin içinde bulunduğu ortama kattığı enerjisini maksimuma çekmek ve en verimli ekipleri kurmak için. Kimileri “lider ruhlu” doğar, kimileri “harika ekip çalışanı”dır, kimileri “yaratıcı”… Tüm kişileri doğru pozisyonlarda değerlendirebilmek için her bir bireyin haritasının değerlendirilmesi sonrasında da birlikte çalışacakları ekiplerin uyum (synastry) ve birleşik (composite) haritalarına bakmak gereklidir.


Unutmayın ki işe girişte veya mülakatlarda sorulan sorular, yapılan anketler kişinin kendisi tarafından cevaplanmakta ve bir başkası tarafından değerlendirilmektedir. Yani fazlasıyla sübjektiftir. Oysa ki natal haritaların değerlendirilmesi objektif bir sonuç verecektir. Ekibinizi kurarken veya yeni kişileri ekibinize katarken ekibin dinamiklerini tamamlayacak kişileri seçme fırsatınız olur. Böylece insan kaynakları olarak organizasyonunuzun daha büyük başarılara imza atmasını sağlayabilirsiniz.

Yani astrolojiyi iş hayatınızda sadece para ve yatırım kararları alırken değil insan kaynaklarında da kullanabilirsiniz!

“Peki aşk ilişkileri ne oldu?” der gibisiniz:) Sanırım Oğlak Burcu’na girmiş olmamızın etkisiyle iş ilişkileri öne geçti.

Aşk ilişkileri de pek yakında:)

Sevgiler,

Astroloji Uzmanı “Ayşegül Kuyumcu Türker”

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova