Zıt kutuplar birbirini çeker mi?


Astroloji ve İlişkiler-1

Her zıt kutup birbirini çekseydi ya da sadece zıt kutuplar birbirini çekseydi ne olurdu bir düşünsenize! Ya da sadece aynı burçtan olanlar? Sadece devamlı kavga edenler ya da aynı şeyi düşünüp aynı şeyi yapmak isteyenler ile dolu olurdu etrafımız. Ne yazık ki ilişki uyumu bu kadar pratik bir şekilde tanımlanamıyor. 

Bir bakıyorsunuz ilk gördüğünüzde “ne kadar soğuk bir tip” dediğiniz kişi sevgiliniz oluvermiş; ya da yıllardır “hayatımın aşkı” dediğiniz kişi ile hayatınızı birleştirmeye bir adım bile yakınlaşamamışsınız. Ya da arkadaş grubunuzda olsa “hayatta anlaşamayacağınız biri” ile aynı ekipte harika işler çıkartıyorsunuz.
Sizce bunu sadece “boğalar aslanlarla iyi anlaşır, yaylar…” diyerek tanımlayabilir miyiz? Tabii ki hayır! Günümüzde hemen hemen herkes doğduğu günü bildiği için popüler medyada ilgi çekici bir konu olarak “burçlar uyumu” ile karşılaşmaktayız. Oysa ki burç (güneş burcu) uyumu, iki veya daha fazla kişinin ilişki uyumu tanımlamanın sadece bir kısmı.

Astrologlar, kişilerin kendilerini ve ilişkilerini tanımlamak ve yol göstermek için yüzyıllar içerisinde bir çok farklı çalışma sistemi ortaya çıkarmışlardır.

Aşk-sevgili ilişkisinde o kişinin çekici gelmesi yeterli iken, evlilik söz konusu olduğunda iki kişinin birlikte oluşturduğu harmoniye,iki kişi arasındaki çekime, benzer şeylerden mutluluğu yakalayabilme potansiyellerine, iki kişinin birlikte ortaya çıkan ilişki haritasına bakılması gereklidir.

Bir ben var benden öte..

Peki buraya kadar her şey tamam da bu uyum nereden çıkıyor? Ya da kiminle daha uyumluyuz nasıl bileceğiz? Her şey kendimizi tanımakla başlıyor aslında. Zaten bir astroloji yazısında bunu okuyor olmanızın sebebi de bu:)  Siz nelerden mutlu olursunuz? Neler size çekici gelir? Hangi tipte insanların yanında kendinizi “iyi” ve “rahat” hissedersiniz?

Bunların hepsi aynı kapıya çıkmıyor mu diyorsanız bir sonraki yazıda bu faktörleri birbirinden nasıl ayırdığımızı aktaracağım.

Sevgiyle kalın,

Astroloji Uzmanı “Ayşegül Kuyumcu Türker”

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem