Bir ileri Bir Geri Giden Jüpiter Nedir?“2012 yılında geri hareketine başladı dikkat!” diyerek astrologların ikaz çanları çaldığı ve herkesi uyarmaya çalıştığı bu Jüpiter nedir?


Jüpiter, güneş sistemimizin en büyük gezegenidir. Güneş sistemindeki tüm gezegenlerin toplamının 2,5 katı ağırlığa sahiptir. Ay ve Venüs’ten sonra gökyüzündeki en parlak cisimdir. Merkür, Mars ve Venüs ile diğer gezegenleri ayıran asteroid kuşağının Jüpiter’in çekim gücünden kaynaklandığı düşünülmektedir. Güneş sistemindeki gezegenlerin (Merkür dışında) yörüngeleri, Jüpiter’in çekim gücü sebebiyle, Jüpiter’in yörüngesine benzer yörüngeye sahiptir. Jüpiter 12 yılda bir kendi yörüngesindeki dönüşünü tamamlar. Yani yaklaşık her yıl bir burcu ziyaret eder!

Jüpiter, mitolojide tanrıların kralı Zeus ile ilişkilendirildiği için ahlak, düzen, bilgelik, tolerans, iyilikseverlik ondan sorulur. Yani hem hizaya getiren, hem de mükafatlandırdığı için şükretmemizi sağlayan bir etkisi vardır Jüpiterin. Bu sebeple inançlarımızı, ilahi gücü de temsil eder.

Astroloji ve Jüpiter
Astrolojik açıdan bakıldığında Jüpiter “great benefic” olarak adlandırılır. Büyük şans, büyük iyilik, bolluk, bereket, gelişme, genişleme, büyüme, refaha erme gibi hayatımızın farklı alanlarına dokunuşlarda bulunur. Hani bazı insanların başına 40 tane kötü şey gelir yine de bir yolunu bulur düzlüğe çıkar ya, işte orada o kişiyi koruyan şey genelde Jüpiter’dir. Bir nevi koruyucu melek..

Tüm gezegenler gibi Jüpiter de herkesin doğum anında (haritasında) farklı bir alana düşmektedir. Bu demektir ki, hepimizin şanslı ve korunmada olduğu alanlar farklıdır.
Ayrıca her an harekette olan gökyüzü enerjilerini bize yansıtmaya devam eder. Aslına bakarsanız sadece doğduğumuz an değil, sonrasında da gezegenlerin hareketlerinden fena halde etkileniyoruz. Tabii ki söz konusu Jüpiter olunca etkilenmekten de mutluluk duyuyoruz! Çünkü hayatımızın bir alanında bize gelişme, genişleme, büyüme fırsatı tanırken bir yandan da bu alanda oluşabilecek kötülüklerden bizi koruyor.

Jüpiter ve Düz Hareket

Şans, bolluk, bereket, gelişme, büyüme gibi faktörlerin, hayatımızın her sene başka bir alanında yer almasını sağlayan Jüpiter Ekim 2012- Ocak 2013 tarihleri arasında geri hareketindeydi diye yazıyor bir çok astrolog. Peki bu geri hareket ne demek? Zararlı mı? Hayır aslında zararlı değil.  Sadece beklemede kalmayı, akışına bırakmayı gerektirir.
Ocak 30- Haziran 26 ,2013 tarihleri arasında İkizler Burcunda hareket edecek olan Jüpiter bakalım bizlere ne getirecek?

Koç:

Geri harekette olduğu sürece akrabalar, yakın çevre, kısa seyahatler veya eğitim hayatınızla ilgili ani kararları, abartıları, dağınık düşünceleri değerlendirmek için fırsatınız olmuştur umarım. Şimdi o uzun süredir bakındığınız eğitim/seminerlere katılabilir, sırt çantanızı alıp aklınıza estiği an minik seyahatlere çıkabilirsiniz. Akrabalarınız ve yakın çevrenizle daha sık vakitler geçirebilirsiniz. Kalabalıklar içinde olmaktan keyif duyacağınız bir dönem olacak. Bu hızlı ve kalabalık dönemde arada durup kararlarınızı ve düşüncelerinizi değerlendirmeniz tavsiye.

Boğa:

Ekim-Ocak döneminde maddi ve manevi değeri olan tüm varlıklarınızla ilgili her hareketinizde ilerleyemiyor, bir türlü gelişme elde edemiyor gibi hissetmiş olmalısınız. Şans hazirana kadar sizden yana! Varlıklarınız ile ilgili beklettiğiniz ne varsa gerçekleştirebileceğiniz bir döneme girdik. Ancak bolluk bereket ile birlikte para girişleri kadar çıkışları da bol kepçeden olabilir. Har vurup harman savurmayın dikkat!!

İkizler:

Kendinizle ilgili geliştirmek, değiştirmek istedikleriniz ve tamamlanma ihtiyacınız ile ilgili düşünmek üzere tam 4 ayınız vardı! Şans kapıyı geldi çattı! Artık güç sizde! Beklemenin anlamı yok; hangi alanda gelişmek, kendinizi tamamlamak istiyorsanız bu konular ile ilgili harekete geçmenin tam zamanı. Tabiri caizse yıldızınızın parlayacağı dönemdesiniz. Ancak unutmayın ki bu Jüpiter görünümü bir daha 12 yıl sonra size uğrayacak; rotanızı iyi çizin ve sonuna kadar faydalanın.

Yengeç:

Son dört ay boyunca ruhsal anlamda sıkıntılarınız ile yüzleşerek farkındalığınızı arttırdığınızı ve bilinçaltınızın ara sıra çok yükselen sesini gereğinden fazla önemsemediğinizi umuyorum. Haziran 26’ya kadar ruhunuzu ve zihninizi beslemeniz için size verilen bir armağan. Bilinçaltı çalışmaları, ruhsal terapiler, belki yazmaya başlamak, meditasyon bu dönemde size çok iyi gelecek. Haziran 26’dan sonra kendinizi geliştirmek için fırsatlar kapısı ardına kadar açılacak. Bu dönemi iyi değerlendirin derim.

Aslan:

“Kalabalıklar içinde yalnızlık” sizin için çok kolay olmamış olsa gerek. Jüpiter’in normal hareketine geçişi ile sosyal arenada yine kendinizi göstermeye başlayacaksınız. Belki de bu dört aylık süreci çevrenizi değerlendirerek ve bazı ortamlardan uzak durarak geçirdiniz. Bu kararlarınızı unutmadan, yeni çevrelere de girmekten kaçınmadan keyifli bir dönem geçirmenizi dilerim.

Başak:

İki ileri bir geri derken kariyer hayatınızdaki durağanlığın sonuna geldik! Evet mutlu son! 12 yılda bir açılan bu şans kapısından geçme sırası sizde. Daha fazla sorumluluk almak, kariyer değişiklikleri yapmak için harika bir zaman. Ayağınıza kadar gelen fırsatları tepmeyin ama çok dikkatli değerlendirin derim, zira hevesle yanlış sinyallere atlayabilirsiniz.

Terazi:

Jüpiter geri hareketi süresince uluslararası işleriniz, seyahatleriniz, yüksek öğrenim hayatınız ile ilgili bir türlü tamamlanmayan olayların çorap söküğü gibi rayına oturacağını söyleyebilirim. Bir o yana bir bu yana derken koşuşturmacalarda hem o yana hem bu yana savrulmamaya planlı programlı olmanızda fayda var. Şimdiden iyi yolculuklar! (Yüksek öğrenim sınavlarına hazırlanan yükselen teraziler, evet diğerlerinden biraz daha şanslısınız ama sakın yaymayın! Çalışmaya devam:))

Akrep:

Ah o para işleri bir türlü çözülmedi değil mi? Bir miras vardı, arsa, banka kredisi… Eski defterler açıldı, dürüldü yine de tam anlamıyla çözülmedi değil mi? Rahatlayın bekledikleriniz gerçekleşecek. Ancak hiç beklemediğiniz borçlar, alacaklar da çıkabilir. Ortaklarınız, ortak hesaplarınız konusunda bireysel hesaplarınızı, kontrollerinizi iyi yapın özellikle kredi, vergi gibi konularda.

Yay:

İlan-ı aşk etmek istediniz ama olmadı değil mi? Geniş zamanlar umuyordunuz; geniş zamanlar geldi! Belki de çift bereketliJ Sevgililer gününe evlilik teklifi veya kararı alarak girerseniz ya da önümüzdeki aylarda imza atmaya karar verirseniz şaşırmayın. Ancak her şeyin bu kadar hızlı gelişmesi sizin için de karşı taraf için de fazla hızlı gelebilir. Bu imzalar ve flörtler iş ortaklıkları için de geçerlidir. İyi değerlendirmenizi rica ederim.

Oğlak:

İş, iş, iş! Projeler, ekipler, çalışanlarınız, günlük rutininiz düzene girmek bilemedi biliyorum. İstediğiniz o disiplinli, stratejik olarak uygun düzeni bir türlü oturtamadınız. Merak etmeyin ekibiniz hızla büyüyecek, işler rayına oturacak, düzeniniz bir ikizler düzenine kavuşacak. (Bkz. İkizler düzeni: Dağınık olabilirim ama aradığım her şeyi bulurum.) Her gün vakit ayırdığınız aktiviteleri gözden geçirirken bir sağlıkla ilgili aklınızda olan kontrolleri de mutlaka yaptırın!

Kova:

Kova veya yükselen kova iseniz ve yaratıcılığınızı her gün kullanmak durumunda olduğunuz bir işte çalışıyorsanız, ekimden bu yana zaman baya zor geçmiş olmalı. Ama Jüpiter size de uğradı. Zihniniz fıkır fıkır, eğlence gani, sevgili desek o da gelebilir. Ne çocuk mu? Daha çok erken diyorsanız, üzgünüm:) Genişlemek, çoğalmak derken Jüpiter biraz abartıp çocuk da getirebilir. Birden fazla kişiye aşık olmamaya dikkat edin, bu dönemde mümkündür:)

Balık:

Gözleriniz dolu dolu ekrana bakıyorsanız, bunun Jüpiter hareketi yorumlarına değil birebir etkisi ile yeni alacağınız eve, taşınacağınız şehre ya da ailenize katılacak yeni bireylerin fotoğraflarına bakmaktan olduğunu umuyorum. Birlikte yaşamaya karar vermek, bir arkadaşınızla eve çıkmak, evde büyük çaplı tadilat yapmak ya da yeni bir kira kontratı imzalamak bu dönemde muhtemel konular. Ancak çoook büyük yüklerin altına girmeyin. Ayağınız yorganınıza göre uzatın! Jüpiter ile 100 m2’ye ile yetinebilecekken bütçenizin çok üstünde 200m2’lik bir evde bulabilirsiniz kendinizi!
Şimdiden çok keyifli bir Jüpiter geçişi dilerim.
Sevgiler, 

Astroloji Uzmanı “Ayşegül Kuyumcu Türker”


 Not: Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim. Yükselen burcunuzu merak ediyorsanız info@aysegulkuyumcuturker.com adresine bilgilerinizi mail atabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova