Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova


Dolunay Etkisi

27 Ocak 2013 sabahında Dolunay olacak! Daha önceki “Dolunay ve Biz” yazımda terminolojik olarak dolunayın ne anlam ifade ettiğinden biraz bahsetmiştim.

Dolunay’ın astronomik özellikleri dışında iki farklı astrolojik özelliği vardır:

Bunlardan birincisi Yeni Ay’da başlattığımız işlerin görünür hale gelmesidir.  11 Ocak’tan bu yana acaba hangi konular hayatınızda öncelik aldı? Hangi konular gündeminizi belirledi? Son 15 günü tekrar bir gözden geçirin. Bugünlerde hangi konular ile ilgili görünür sonuçlar elde etmeyi beklemelisiniz? mutlaka değerlendirmesini yapın. (Ocak 2013 Yeni Ay Hakkında Neler Demiştik? Bkz. Yeni Ay Nedir? Oğlak Burcunda olması bizinasıl etkiler? )


Kurt Adam!

Sinema sektörünün kalıplarımıza yerleştirdiği Kurt Adam teması aslında bütün dolunaylar için geçerlidir. Tabii ki hepimiz, her seferinde kurt adamlara dönüşmüyoruz. Ancak göz ardı ettiklerimiz, görmek istemediklerimiz bile dolunayın ışığı ile görünür hale geldiği için ister istemez gerginlikler ortaya çıkıyor. Bu tabii ki sadece dolunayın gerçekleştiği dakika ile sınırlı kalmayarak öncesinde ve sonrasında hayatımızda etkilerini gösteriyor. 

İkinci astrolojik özellik ise güneş ve ay’ın tam zıt burçlarda yer alması sebebiyle stresin ve gerginliğin hayatımızda baş göstermesidir. (Bkz. Dolunay ve Biz)

Pazar Sabahı Dolunay’ı Hayatımızı Nasıl Etkileyebilir?


Bu Pazar sabah saatlerinde gerçekleşecek dolunay ne yazık ki diğer dolunaylardan biraz daha gergin bir görünüme sahip.  Aslan Burcu, 12 burç içerisinde “ben” kavramı en gelişmiş burçtur. Kova burcu ise en “toplumsal” burçtur.

Aslan burcunda bulunan ay yaratıcılığımızı-iyimserliğimizi arttırır, keyif isteğimiz artar, daha özgüvenli-cesaretli olmamızı sağlar, ilişkilerimizde daha tutkulu-romantik-belki de biraz kıskanç olmamıza sebep olur.

Kova burcunda bulunan güneş ise toplumsal bilincimizin yüksek olduğu, liderlik etme isteğimizi ortaya çıkarır, fikirlerimize orjinallik getirir.

Bu ikisinin karşı karşıya gelmesi ve bazı diğer etkenler eklenince mahalle baskısı altındaymışız gibi hissedebiliriz. Yani bir yandan içimizde kendi isteklerimize dair bir öz güven, iyimserlik belirirken; bir yandan da bizden beklentiler bizi yapmak istediklerimizden alı koyuyormuş gibi hissedebiliriz.

Her dolunayda bir ikilem yaşadığımızı ve bunların görünür hale geldiğinden bahsetmiştim. Bu dolunayda biraz daha farklı olan ise sorumluluklarımızın bize hatırlatılması.  Orijinal fikirlerimizi çevremizle, birlikte görev aldığımız ekiplerle paylaşarak topluma faydalı bir şeyler yapmak isterken, kendimiz hakkında iyimserliğimiz de tavan yapabilir ancak baskı altında harekete geçemediğimizi hissedebiliriz.

En iyisi aslan burcunda bulunan ay’ın faydalarından yararlanarak keyifli vakit geçirmek için arkadaşlarınıza, ailenize vakit ayırın. Sevdiğinizle gerginliğe yol açacak konuları ele almadan çok keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Yaratıcılığınızı resim, müzik ve hatta mutfakta konuşturun. Yok ben bunları yapamıyorum diyorsanız, tiyatro-sinema-konsere gidebilirsiniz! 

Sorumluluklarınız konu olduğunda da bu dolunaya has bir konu olduğunu hatırlayarak olayları biraz akışına bırakın!

Şans gezegeni 30 Ocak’ta hayatımıza biraz ivme katmaya başlayacak, ha gayret az kaldı:)

Dolunay’ın Hayatımıza Etkileri


Uyurgezerler varsa etrafınızda korkmayın, onlar bu gece biraz dolanabilirler.. Dolunayda uykuda konuşmak- uyurgezerlik gayet normaldir:)

Dolunay günlerinde migren ve baş ağrıları artabilir. Bir de cesaret artışı ile hiç olmadık şeyler yapıp sonrasında başımız ağrıyabilir:) dikkatli olmak gerek!


Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim, diyete başlamak için en uygun zaman dolunay zamanıdır. Ayrıca vücudumuzun en fazla yağ tuttuğu, depoladığı günler dolunay günleri olup sonrasında toksin atmaya başladığı için, dolunayda detoks yaparak vücudumuzu dinlendirerek diyet sürecini başlatabiliriz.


Eğlenceli ve huzurlu bir gün dilerim, 

Sevgiler, 

Astroloji Uzmanı “Ayşegül Kuyumcu Türker”


Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem