Yeni Ay Nedir? Oğlak Burcunda olması bizi nasıl etkiler?Öncelikle hatırlayalım ay duygularımızı etkilediği için “dolunay”larda, “yeni ay”larda, “tutulma”larda farklı hissediyoruz. Peki gökyüzünün kapkaranlık olduğu “yeni ay” döneminde nasıl hissederiz?


“Aaa yeni ay çıkmış, bak incecik!” dediğimizde aslında yeni ay evresini biraz tamamlamış oluyor. Çünkü “yeni ay” fiziksel olarak “ay” “güneş” ışınını alamadığında ve bize karanlık gözüktüğünde olur. Bunu yaklaşık bir aylık tertemiz bir sayfa olarak değerlendirebiliriz. 

Gökyüzündeki diğer etkiler ne olursa olsun “yeni ay” evresinde bir şeyler başlatmak için plan yapmak, ilk adımı atmak daha kolaydır. Bakınız yeni bir kitaba başlamak için taslak yapmak, yeni bir girişim için el sıkışmak, yeni bir pozisyon için görüşmek, yeni bir projeye başlamak için hazırlıklar yapmak gibi… Eğer yeni ay enerjisini doğru kullanabilirsek hayatımıza çok büyük kolaylıklar getirebiliriz. Bir de astrolojik ipucu verelim, yeni ay her zaman güneş ile aynı burçta olur. Yani o gün doğanlar oğlak burcunda doğuyorsa,  o gün gerçekleşen yeni ay oğlak burcunda olacaktır.

Planları yaptık, tohumları attık peki ne zaman harekete geçeceğiz?

Yeni ay sonrasındaki 5. ve 10. Günler arası (yani bu yeni ay için 16 Ocak ile başlayan 1 hafta) planlarımızı hayata geçirmeye başlamak için olumlu günlerdir.
Perşembe (10.01.2013) günü başlayan oğlak burcu etkisi cumartesi (12.01.2013) günü öğle saatlerine kadar devam edecek. Bu 2 günlük süre boyunca duygularımıza pek yer kalmayacak, aklımız fikrimiz iş-güç, gelecek, planlama, strateji ile dolacak. İşlerin yapılması, zamanın harcanmaması gerektiğini bize hissettirir oğlak burcunda ay. Eh bir de yeni ay evresi (11.01 saat 21:43’te) işin içine girince uzun soluklu iş planları ve geleceğe yönelik planlar daha sağlam ve ayakları yere basan türden olur.

“Oğlak burcunda yeni ay”ın diğer yeni aylardan farkı daha uzun soluklu sonuçlar vermesidir. Özellikle bu sene birçok gezegen oğlak burcunda olduğu için “yeni başlangıçlar, iletişim, zihinsel odaklanma” daha kolay ve kalıcı olacak. 7 Ocak ve 8 Ocak’ta şiddetle hissettiğimiz savaş tamtamları da seslerini yavaş yavaş kısıyor ve hayatımıza ileriye dönük, disiplinli bir bakış açısı ile bakmamızı sağlıyor. Daha realistik, pratiğe yönelik, mantıklı olan projelere yönelerek hızlı sonuçlar almamız mümkün. Ayrıca bu dünyevi(finansal-materyalist) bakış açısı iş ortaklarımız ile ilişkilerimizi de tam da istediğimiz şekline getirebiliriz. Ancak gereksiz gerginliklerden kaçınmak gerek. Özellikle Cuma akşamı 21:43- cumartesi sabah 11:01 arası yeni bir adım atmamanızı öneririm. Akışına bırakıp dinlenmeniz iyi olacaktır:)

Bedenimiz ve Yeni Ay:

Yüzyıllardan beri “ay”ın etkilerini takip ederek hayatını sürdüren insanlar bu evrelerin etkilerini bir yerlere not etmişler. Bizler de şimdi bunları sizlere aktarmakla yükümlüyüz. “Yeni ay”da vücudumuz tuz emilimine çok açıktır. O yüzden bugünlerde tuzu kısalım, bitki çayları içelim, sağlığımız el veriyorsa mümkün olduğunca çok sıvı az katı gıdalarla beslenelim. Diğer günlerde bu tip bir detoks yapmanıza nazaran daha fazla arınmış hissedeceksiniz! Bir şeylerin tohumlarını atmak için doğru zaman dedik; ancak diyete başlamak için doğru zaman “dolunay”dır. Dolunaydan sonra ay küçüldükçe bedenimizdeki küçülme hızı da artar:)

Ne olursa olsun, güzel hedefler, iyi niyetler dolu bir yeni ay dilerim!

Peki bu yeni ay kimleri hangi alanlarda aydınlatıyor?

Koç/ Yükselen Koç: Kariyerinizin basamaklarını sağlam adımlar ile çıkmak için önemli günlerdeyiz. Projelerinizi, hedeflerinizi üstleriniz ile paylaşmak ve görünür hale getirmek için planlamalar yapmanın tam zamanı.

Boğa/Yükselen Boğa: Eğitiminiz ile ilgili yeni planlar yapabilirsiniz. Uzak seyahatler gerektiren bir iş ya da uluslararası ortaklık ile ilgili planlar yapmak için doğru bir zaman. Belki de sadece yeni kültürler tanımak istiyorsunuz; seyahatinizi bugünlerde planlayın.

İkizler/Yükselen İkizler: Paralar, paralar, paralar. Kredi, miras, kendiniz çalışıp kazandığınızın dışında her ne para potansiyeli varsa bugünlerde odağınız orada. Eğer işiniz ile ilgili yeni bir yatırım ortağı arıyorsanız önümüzdeki 2 hafta size bunu vadediyor.

Yengeç/Yükselen Yengeç: Yeni bir ortaklık? Evlilik? Yeni bir birliktelik? İlişkiler ile ilgili önemli bir dönem sizin için… Hem ciddi kararlar, hem de yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Aslan/Yükselen Aslan: Eminim çalışma ve çok çalışma sizin için bir zamandır zaten söz konusu! Yeni bir sorumluluk veya altınızda çalışanlar ile ilgili yenilikler planlamak ve elinizdeki işleri sunmak üzere hazırlanmanın tam zamanı.

Başak/Yükselen Başak: Aşk? Bebek? Heyecan? Eğlence? J Hepsi hakkında ciddi düşünüyor olabilirsiniz, bu güzel günleri değerlendirin derim.

Terazi/Yükselen Terazi: Ailenizle bir araya gelip kutlamalar yapacağınız haberler kapıda. Evlilik, çocuk, ev değiştirme gibi ciddi haberler alabilirsiniz ya da belki bunlar sizin kararlarınız olabilir:)

Akrep/Yükselen Akrep: Kısa seyahatler yapmak, zihninizi de kısa seyahatlere çıkarmak için seminerlere-eğitimlere katılmak için güzel günler. Belki de kitap yazma fikriniz canlanır, onu planlayabilirsiniz.

Yay/Yükselen Yay:  Artık çalışmalarınızın meyvesini alacağınız, paraya dönüştüreceğiniz günler geldi. Gözünüzü dört açın ve fırsatları değerlendirmek için sağlam adımlarınızı atın.  

Oğlak/Yükselen Oğlak: Kendinizi çok uzun zamandır bu kadar güçlü hissetmemiş olabilirsiniz. Sadece ay değil bir çok gezegen sizin yanınızda. Hem kendinizi değiştirmek dönüştürmek için gerekli güce sahipsiniz, hem de bunun farkına varabilecek zihin açıklığına. Yeni yıl için kişisel hedeflerinizi hayata geçirmenin tam zamanı.

Kova/Yükselen Kova: Henüz görünür olmayan bir proje ile uğraşıyor olabilirsiniz. Ya da inzivaya çekilip kafanızı dinlemek de bir çözüm olabilir. Birkaç hafta içerisinde hem siz kabuğunuzdan çıkacaksınız hem de projeniz görünür olacak. 

Balık/Yükselen Balık: Herhangi bir sivil toplum kuruluşunda çalışıyorsanız, çalışmalarınızın meyvelerini alacaksınız. Ciddiyetle el attığınız tüm projeleri daha geniş topluluklar ile paylaşmak için güzel bir zaman. Hem daha fazla destek alabilirsiniz hem de başarınız katlanacaktır.   

Not: Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim. Yükselen burcunuzu merak ediyorsanız info@aysegulkuyumcuturker.com adresine bilgilerinizi mail atabilirsiniz.


Güzel günler dilerim, 

Astroloji Uzmanı Ayşegül Kuyumcu Türker

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova