Dolunay
"Dolunay" evresine girdiğimizde dünyanın bir tarafında Ay, bir tarafında Güneş bulunur. Ay ve Güneş birbirleri ile 180 derece uzakta bulunur. Dolunay evrelerinde insanlar egoları ve duyguları arasında çekiştirilmiş hisseder. Ancak ay, dolunay günlerinde daha güçlüdür. Yani duygularımız daha ağır basar. Bu sebeple dolunay günlerini daha gergin ve duygusal anlamda çalkantılı günler olarak hissederiz. 

Ay ve güneşin verdiği ana tema ne olursa olsun duygularımız ani inişler çıkışlar gösterebilir. Aniden parlayıp minik tartışmaları bile büyük kavgalara dönüştürme potansiyeline sahip olabiliriz. Bugün her zamankinden daha sakin ve temkinli olmaya çalışmamız önemlidir. 

Bugünlerde sezgilerimiz daha kuvvetli çalışacaktır. Bilinçaltımız da farklı rüyalar ile dolunay günlerinde bize ilginç anlar yaşatabilir; hatta uyurgezerlik, uykuda konuşma bu günlerde artabilir:)

Hem duygularımız hem de bilinçaltının bu kadar tetikte olduğu bir günde yapılacak olan meditasyon, dua ve terapilerde daha fazla şifalandığımızı hissederiz.  

Dolunay, yeni ay'da başlattıklarımızın meyvesini almaya başlama zilidir. 15 gün önce başladığınız işler ile ilgili yavaş yavaş sonuç almaya başlayabilirsiniz. Enerjimizi pozitif bir şekilde kanalize edip, kendimizi günün akışına bırakarak verilen mesajı almaya çalışmamız gerekiyor!

Bir şeylerin tohumlarını atmak için doğru zaman yeni ay günleridir dedik; ancak diyete başlamak için doğru zaman “dolunay”dır. 

Bugün vücudumuz yağ emilimine çok açıktır. O yüzden yağ tüketimine ayrıca dikkat etmek gerek! Genelde duygusal çalkantı daha yağlı yemeye yönlendirir; bunlar da daha fazla depolanma riski taşır:(

Dolunaydan sonra ay küçüldükçe bedenimizdeki küçülme hızı da artar:) Bugünden başlayarak diyetinize dikkat ederseniz daha verimli sonuçlar alırsınız!

Sakin ve huzurlu bir gün dilerim, 

Sevgiler, 

Astroloji Uzmanı “Ayşegül Kuyumcu Türker”

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova