Her Gezegen Geri Hareketinde Biz de Geri Gider miyiz?Sorunun cevabı çok basit: tabii ki hayır! Gezegenlerin geri gitmesi, geri hareketi ya da Retro olarak adlandırılması aslında bir süre normal hareketlerinden durağan hale geçmeleri ve yavaşlamaları demektir. Yani bizim anladığımız hali ile geri gitmek söz konusu değildir. Hayatın her alanında olduğu gibi bardağın hangi tarafından baktığınıza bağlı biraz Retro anlayışı:) Yani yavaşlayan bir gezegeni, biz dünyada daha hızlı hareket ettiğimiz için geri gidiyormuş gibi görüyoruz!

Gelelim Satürn ve Merkür’ün Aynı Hafta içinde Geri Hareketine Geçişine:Satürn’ün her hareketi hayatımızın bir alanında bizi daha fazla sorumluluk almaya, büyümeye, olgunlaşmaya yönlendirir. 2009-2012 Ekim arasında Terazi Burcundaki seyri süresince (haritamızı etkilediği alanlara bakılarak) ikili ilişkilerimizde daha olgun, daha bilinçli, daha sorumluluk sahibi olmamızı sorgulatıp gerekli aksiyonları almamızı sağladı. Bu alanlar işimiz, eşimiz, kariyerimiz, çocuklarımız, akrabalarımız, sosyal çevremiz veya tüm aklınıza gelebilecek ikili ilişkileriniz olabilir.

Ekim 2012’den bu yana Satürn Akrep burcunda seyirde. Terazi burcu doğası gereği daha diplomatik, daha paylaşımcı, daha orta yolu bulabilen grileri tanıyan bir burçtur. Ancak Akrep’in doğasında siyah ve beyaz, derin, keskin, ben, güç ve savaş vardır.  Hayatımızda sorumluluklarımız için daha fazla savaşacağımız, güç ve çaba sarf edeceğimiz, özellikle para-ekonomik ilişkilerin(ortaklıklar) çevresinde zaman zaman krizlerin geldiğini hissedeceğimiz bir dönem.  

Yeniden yapılandırma, sorumluluk alma derken aynı zamanda yeniden doğuş, ölüm gibi ruhsal konular da hayatınıza girebilir. Tabii ki her bireyin haritasında farklı alanlarda bu etkileri gözlemlediğimiz için bu ana temaların sizi hangi alanlarda etkilediğini hayatınıza ara sıra bir dönüp bakarak anlayabilirsiniz.

Balık burcu seyrinde bulunan birçok gezegen sebebiyle duygusal yoğunluğun da tüm bu konulara eklendiğini düşünürsek, hayatı biraz da akışında yaşamak gerektiği zamanlarda olduğumuzu söyleyebiliriz.  

Hayatımızda bazı şeyleri bırakma ve yeni sorumluluklar edineceğimiz bu dönemde özgürleşme hissine hazırlıklı olun. Kabullenmek, sınavları başarıyla vermiş olma sebebiyle bi güzel oh çekmeyi de beraberinde getirir Satürn. İngilizcede Saturn için harika bir tanım kullanılıyor “task master”. Öğretmen, rehber, etkisinde bulunduğumuz süre içerisinde fark etmesek de dostumuz olan Satürn, bizi bilinçlendirir.18 Şubat – 7 Temmuz arasında Satürn geri hareketi boyunca organize, disiplinli ve planlı programlı olmamız gerekir. Bir nevi elimizdeki işlerin inşaat dönemidir bu dönem. Alt yapı çalışmalarını değerlendirin ve illa ki önemli kararlar almanız, imzalar atmanız gerekirse en azından Merkür’ün geri hareketinin bitmesini bekleyin derim. 23 Şubat- 17 Mart Merkür geri hareketi süresince nelere dikkat etmeliyiz? Okumak için tıklayınız. 


Güzel günler dilerim, 

Astroloji Uzmanı "Ayşegül Kuyumcu Türker"

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova