Yılan Yılı, Çin Takvimi ve Yeni Ay 10.02.2013

Çin Takvimi itibariyle, 10 Şubat 2013'te Yılan yılı başlıyor. Kova Burcunda Yeni Ay ile aynı güne denk geliyor. Her ne kadar Çin Takvimine (ay takvimi kullanılır) göre hayatımızı sürdürüyor olmasak da; dünyanın önemli bir kısmı bu başlangıcı kutluyor olacak. 

Yılan Yılları daha önceleri biraz yıkıcı olaylara sahne olmuş. (Bkz. Berlin Duvarı yıkımı, Sovyetler Birliği Dağılması, Pearl Harbor, Amerika 9/11 Saldırısı) Bu seneki yılan yılını hayra yorarak, daha teknolojik ilerlemeler, toplumsal özgürleşmeler ile ilgili olacağını umut edelim.
Peki Yeni Ay Ne Demek? Hatırlayalım..

“Yeni ay” fiziksel olarak “ay”, “güneş” ışınını alamadığında ve bize karanlık gözüktüğünde gerçekleşir. Bunu yaklaşık bir aylık tertemiz bir sayfa olarak değerlendirebiliriz. Gökyüzündeki diğer etkiler ne olursa olsun “yeni ay” evresinde bir şeyler başlatmak için plan yapmak, ilk adımı atmak daha kolaydır. Bakınız yeni bir kitaba başlamak için taslak yapmak, yeni bir girişim için el sıkışmak, yeni bir pozisyon için görüşmek, yeni bir projeye başlamak için hazırlıklar yapmak gibi… Eğer yeni ay enerjisini doğru kullanabilirsek hayatımıza çok büyük kolaylıklar getirebiliriz. 


Kova Burcunda Yeni Ay“Kova burcunda yeni ay”ın diğer yeni aylardan farkı daha entellektüel, özgürlükçü, inovatif, sosyal yardımlaşmayı temsil ediyor olmasıdır. Fikirlerimiz farklılaşabilir, yeni konulara ilgimiz artabilir, kendimizi-ruhumuzu özgürleştirmek için fikirlerimizi aktaracak cesareti bulabiliriz. Kendinizi, içinizdeki sizi ifade etmek için neye ihtiyacınız var? Sosyal bir kuruluşta çalışarak topluma faydalı bir insan olmak mı arzunuz? Ya da özel hayatınızda sınırlarınızın daha net olmasını? Kendi hayatınızın dizginlerini elinize almak istiyorsunuz belki de... Bunları düşünmek, sizi siz yapan şeyleri ortaya koymak için güzel bir yeni ay. 

Bu yeni ayda yoga, meditasyon, beyin fırtınaları, aynı fikirleri-ideolojileri paylaştığınız insanlarla bir araya gelerek fikir alışverişi yapmak, adeta kendinizi-zihninizi sıfırlamak ve yeniden başlatmak için ne gerekiyorsa yapmanız tavsiye. 

Ekip arkadaşlarınız, birlikte olduğunuz- çalıştığınız, bir fikir uğruna birlikte emek verdiğiniz insanları takdir etmek, onlara teşekkür etmek için de güzel günler. 

Yeni ay sonrasındaki 5. ve 10. Günler arası planlarımızı hayata geçirmeye başlamak için olumlu günlerdir.(yani bu yeni ay için 15 Şubat ile başlayan 1 hafta- Dikkat Dikkat 23 Şubat'ta Geri Harekete geçecek olan Merkür, her hareketimizi yavaşlatacak onun öncesinde resmi işlerinizi halledin derim.) Bedenimiz ve Yeni Ay:

Yüzyıllardan beri “ay”ın etkilerini takip ederek hayatını sürdüren insanlar bu evrelerin etkilerini bir yerlere not etmişler. Bizler de şimdi bunları sizlere aktarmakla yükümlüyüz. Kova burcunda gerçekleşen yeni ay'da ideallerimiz ile birlikte stres biraz ön plana çıkar. Stresi azaltmak için tartışmaları iş ortamında yaratıcı şekilde kullanmanızı tavsiye ederim. 

Bugünlerde vücudumuz yağ emilimine çok açıktır. O yüzden bugünlerde yağ tüketimine dikkat etmek gerek. 

Genel olarak tüm yeni aylarda, bitki çayları içmek, sağlığımız el veriyorsa mümkün olduğunca çok sıvı az katı gıdalarla beslenerek detoks yapmak iyi gelir. Diğer günlerde bu tip bir detoksa nazaran daha fazla arınmış hissedeceksiniz! Bir şeylerin tohumlarını atmak için doğru zaman dedik; ancak diyete başlamak için doğru zaman “dolunay”dır. Dolunaydan sonra ay küçüldükçe bedenimizdeki küçülme hızı da artar:)

Ne olursa olsun, güzel hedefler, iyi niyetler dolu bir yeni ay dilerim!

Güzel günler dilerim, 

Astroloji Uzmanı "Ayşegül Kuyumcu Türker"

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova