Nisan Ayı Burç Yorumları!


Merhaba! 

Bahara hoş geldin dediğimiz bu nisan ayında gökyüzü bizim için güzel değişiklikler vaat ediyor! 27 Mart’ta gerçekleşen Dolunay’ın etkilerini aybaşında yavaş yavaş üzerimizden atıyor olacağız. 10 Nisan’da Koç Burcunda gerçekleşecek yeni ay, hedeflerimiz doğrultusunda bizi harekete geçirecek enerjiyi sağlıyor. Yeni ayı takip eden 15 gün boyunca, yeni ayda tohumlarını attığımız planlarımızı hayata geçirmek çalışacağız. 14 Nisan’da Koç burcuna giriş yapacak olan Merkür iletişim ve düşüncelerimiz konusunda oldukça yavaş geçen bir mart ayının ardından düşüncelerimize hız katacak! 15 Nisan ile birlikte sırayla Venüs, Mars, Güneş Boğa burcuna giriş yapacak. Bu da birçok konuda baharın tadını çıkarmamızı sağlayan güzellikleri Nisan’ın ikinci yarısının bize getireceğini söylüyor.  25 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay ve ay tutulması oldukça gergin günlere işaret etmekte. Ay sonunda oluşabilecek gerginliklerden uzak durmanız ve keyifli bir nisan ayı geçirmenizi dilerim!

Sevgilerimle,  

Ayşegül Kuyumcu Türker


Koç:

Öncelikle doğum gününüz kutlu olsun! 27 Mart’ta gerçekleşen Dolunay’ın gergin etkileri nisan başlangıcı ile yavaş yavaş aralanırken sizin için oldukça güçlü hissedeceğiniz bir ay başlıyor. 2010’dan bu yana, özellikle 22 Mart-2 Nisan arasında doğmuş olan Koç’lar, özgürlüklerine daha düşkün, daha bireysel daha ani kararlar ile kendi hayatlarını yönetmek adına adımlar atıyorlar.

Tüm koç burçları, hızlı bir yenilenme içinde olduğunuzu söylemeden geçemeyeceğim. Yapmak istediklerinizi tam anlamıyla hayata geçiremeseniz bile etrafınızdakileri şaşırttığınız kesin.  İş hayatınızda değişiklikler hızla gelişmekte ve bazen siz bile ayak uyduramadığınızı hissedebilirsiniz. Üstlerinizle mücadele etmek yorucu olsa da size ayrı bir enerji veriyor. Yine de elinizden geldiğince daha organize planlı, sakin hareket etmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

Haziran’ın 26sına kadar eğitim ve kısa seyahatler alanında en fazla faydayı sağlamak hala elinizde. Bu gelişim fırsatını kaçırmayın derim. 12 Mart’tan bu yana daha aktif ve mücadeleci bir tavır sergilediğinizin hem siz hem de etrafınızdakiler farkında. Bu mücadele isteği ve enerjisi 20 Nisan’a kadar kendi belirlediğiniz hedefler konusunda sizinle olacak.

Parasal anlamda bereketli bir dönemdesiniz; ancak harcamalarınızı kontrol altında tutmak için çaba göstermelisiniz. 15 Nisan’da gelirleriniz ile ilgili güzel gelişmeleri bekleyin! 20’sinden sonra ise para kazanmak için mücadeleci ruhunuz atağa geçecek. Ancak tüm bu güzelliklerle har vurup harman savurmayın derim. Zira eşiniz, aileniz ya da ortağınız (miras, kredi vb. konular da olabilir)  tarafından finansal konularda devamlı sınavdan geçiriliyor veya zorlanıyorsunuz. 20 Nisan itibariyle bu konular daha fazla gündeme gelebilir. 25 Nisan’da gerçekleşecek dolunay ve ay tutulması ortaklarınız, eşiniz ile para konularında gerginliklere, krizlere yol açabilir.

Aşk’a gelince… Mart ayından bu yana kendinizi ikili ilişkiler konusunda daha şanslı, daha keyifli ve daha girişken hissettiğinizi söylememe gerek yok herhalde. Ancak “ben şanslıyım” diyerek ayağınıza gelen fırsatları tepebilir, mevcut ilişkinizde ani kopuşlara da girişkence imza atabilirsiniz. Fevri- ani tavırlar yerine daha ileriye dönük düşünerek hareket etmelisiniz.

Boğa:

Bu ay doğum günü olan boğa burçlarını kutlarız! Sevgili Boğalar, Haziran 26’ya kadar parasal konularda oldukça şanslısınız! Hem elinizdekileri korumak hem de daha fazla kazanmak için gezegenler sizden yana! Bu şansı değerlendirin derim. 15 Nisan’da burcunuzda seyrini gösterecek olan aşk gezegeni yeni aşklar, mevcut ilişkilerinizde daha keyifli zamanlar vaat ediyor. Ayrıca 20 Nisan’da mücadele ve enerjiyi temsil eden Mars’ın burcunuza giriş yapmasıyla kişisel hedefleriniz konusunda daha girişken davranabilirsiniz. Kendinizi oldukça enerjik hissedeceğiniz bu bir haftalık dönemin ardından ayın son günlerinde ikili ilişkilerde bazı inatlaşmalar, çatışmalar ile karşılaşabilirsiniz. Sabırlı davranmalısınız.İkizler:

Gelişim ve değişim fırsatları kapınızı çalmaya devam ediyor. Kariyeriniz ile ilgili ne yapmanız gerektiği konusunda kafanızdaki soru işaretlerine rağmen, şans gezegeni 26 Haziran’a dek hedeflerinize yönelik harekete geçmeniz gerektiğini vurguluyor. Özellikle nisan ayının ilk 15 günü oldukça enerjik, kalabalıklar içinde keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir dönem. Bu vesile ile aradığınız aşkı bile bulabilirsiniz! 20 Nisan’dan sonra kendinizi biraz daha yorgun ve bitkin hissedebilir; huzursuzluk veren düşüncelere kapılabilirsiniz. Duygusal dalgalanmaların bu dönemde oldukça normal olduğunu kendinize hatırlatarak, sakin kalmaya özen gösterin.Yengeç:

Kariyerinizde mücadele etmeye, yeni projeleri hayata geçirmeye çalıştığınız ancak sürekli durdurulduğunuzu hissettiğiniz bir ay mı geçirdiniz? 20 Nisan’a kadar tüm enerjinizi ve yaratıcılığınızı işinize yönelteceğinizi söyleyebilirim. Bugüne kadar hobi olarak yaptığınız bir şeyi işe çevirmek istiyorsanız bu yıl doğru bir yıl! Hayal gücünüz de sizi destekliyor! Yaratıcılığınızı bu yönde kullanabilirsiniz.  İkili ilişkiler konusunda bir değişim dönemindesiniz. Kariyerinizde verdiğiniz mücadele, ilişkinizde gerginliklere yol açabilir. Öte yandan bilinçaltı temizlikleri, ruhsal çalışmalar için de 26 Haziran’a kadar vaktiniz var. İyi değerlendirin! 15 Nisan’dan sonra arkadaş çevrenizde ve sosyal ortamlarda oldukça faal bir dönem sizi bekliyor. Tadını çıkartın!

Aslan:

2013 sizi kalabalık ortamlar ve sosyal sahnelerden indirmiyor. Özellikle 15 Nisan’a kadar kâşif ruhunuz içinizde yeni yerler, yeni kültürler, yeni insanlar keşfetmek için sizi harekete geçiriyor. Yurtdışı seyahatleri, uluslararası işler veya yeni felsefeler tanımak üzere harekete geçebilirsiniz. Uzaklardan bir aşk da kapınızı çalabilir! Ev ve aile ile ilgili sorumluluklarınızın arttığı bu dönemde, işiniz ve aileniz arasında denge kurmak çok kolay olmayabilir. Arkadaşlarınızın ve sosyal çevrenizin desteğini bu anlamda iyi kullanmanızı tavsiye ederim.
Başak:

İkili ilişkiler konusunda pembe gözlüklerinizi taktığınız bu dönemde yakın çevreniz ve aileniz tarafından gerçek dünyaya dönme çağrıları ile karşı karşıya olabilirsiniz. Aklınız fikriniz eşiniz, ortağınız gibi gözükse de iş hayatında karşınıza çıkan fırsatları kaçırmayın! İşlerinizi büyütmek, kariyerinizde ilerlemek için 26 Haziran’a kadar fırsatlar devam ediyor. Finansal açıdan da oldukça şanslı olduğunuz bir dönem gibi gözükse de temkinli davranmakta fayda var. Miras, kredi, borç gibi konularda ani değişiklikler söz konusu olabilir.  15 Nisan’dan sonra uzun seyahatler veya yurtdışı bağlantılı işler için uğraşabilirsiniz.
Terazi:

Evet, iş ile ilgili konular ile kafanız oldukça meşgul ve parasal konularda sorumluluklarınız da fazlasıyla ağır. Ancak bu demek değildir ki aşkı, ilişkilerinizi bir kenara koyun. Zira ani olaylar ile Nisan ayında size kendilerini hatırlatıyor olacaklar. Tartışma, çekişme olabileceği gibi güzel, keyifli zamanlarınız da olacak. Ancak süprizlere hazırlıklı olun! 20 Nisan’dan itibaren gündemimize girebilecek konulardan biri de miras, kredi, eşlerin ve ortakların gelirleri. 25 Nisan’da dolunay ve ay tutulması ile gereksiz harcamalar içine girebilir ya da fazla kısıtlama altına girebiliriz. Öncesinde bu konular hakkında konuşmakta fayda var.Akrep:

Satürn’ün burcunuza girişi ile zaten sorumluluk sahibi olan yapınız daha güçlü, daha sağlam, daha bilinçli hale geldi diyebiliriz. Hedeflerinize adım adım sakince yürüyorsunuz. Bu dönemde sanatsal yeteneğinizin ve yaratıcılığınızın arttığını; ancak bu halinizin sizi yolunuzdan şaşırtabileceği uyarısını yapmalıyım. Yaratıcılığınızı, hedeflerinize ulaşmak için kullanmanızda fayda var. Nisan ayı içerisinde oldukça yoğun bir çalışma dönemi sizi bekliyor. Özellikler astlarınızla olan ilişkileriniz konusunda dikkatli olmanızı öneririm. İşinizde bu kadar yorulmanız ve stres sağlığınıza iyi gelmeyebilir; kendinize iyi bakın!Yay:

İkili ilişkilerden ve ortaklıklardan yana şansınız devam ediyor. Bu dönemde evlilik ya da ortaklık düşünüyorsanız size bolluk, bereket, büyüme ve gelişme vat eden bir birliktelikle karşı karşıyasınız. Ya da kısmetiniz açılmış birden fazla alternatifi değerlendiriyor olabilirsiniz. Aklınız ailenizde ve evinizde gelişen duygusal dalgalanmalar olsa da aşk, heyecan, eğlence hayatınızdan eksik olmayacak. Özellikle ilk 15 günü çok keyifli,  iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim.  Ayın 15inde çalışma hayatınıza bolluk bereket, güzellikler getirecek olan Venüs’ün ardından ayın 20’sinde mücadeleci kimliğiniz ön plana çıkacak. İşinize daha fazla vakit ayırmanız ve gayret sarf etmeniz gerekebilir.Oğlak:

15 Nisan’da bahar dalları gibi gönlünüzde açacak aşk çiçekleri ruhunuzu canlandıracak. Aileniz ve eviniz ile ilgili ani gelişmeler, sizi bir süredir bu konularda mücadele etmeye zorluyor. Ancak arkadaşlarınız ve çevreniz size bu konularda yardımcı olabilir. Ayın ikinci yarısından itibaren yeni bir aşkın kapınızı çalması ya da aşk hayatınızın hareketlenmesi an meselesi. Ailenize yeni bir bireyin katılmasını bekliyorsanız, bu dönemde güzel haberler alabilirsiniz. Keyifli bahar günleri sizi bekliyor.  Çalışma yaşamınızdaki hareketlilik devam ediyor. Hem kendinizi geliştirmek hem de ekibinizi genişletmek için 26 Haziran’a kadar şanslı döneminiz devam ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın!


Kova:

Kariyerinizde devamlı sınavlara tabii olduğunuzu düşündüğünüz bu dönemi finansal durumunuzu nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz konusunda düşünerek geçiriyor olabilirsiniz. Parasal anlamda kayıplar yaşamaktan korkuyorsunuz. Bu konuda korkunuzu yenmek için ar a sıra risk almak size doğru gibi gözükse de, oldukça dengesiz bir dönem olduğu için temkinli davranmanızı öneririm.  Özellikle ayın ilk 15 günü kısa seyahatler, eğitimler, yakın çevrenizle bir araya gelerek keyifli vakitler geçirmeniz için oldukça uygun bir dönem. Bu tip aktivitelerde yeni birileri ile tanışabilir, yeni bir aşk yaşayabilirsiniz.Balık:

Yaratıcılığınız o kadar arttı, hayal dünyanız o kadar genişledi ki! Kendinizi bazen yarattığınız düşlerin içinde hissediyor olabilirsiniz. Fikirlerinizi, hayat felsefenizi başkalarına aktarmaya çalışmak size iyi gelebilir. Finansal anlamda hem bereketli hem de hareketli bir dönem içindesiniz; olaylar kontrolünüzün dışında gelişebilir. Ani para giriş ve çıkışları gözlemlemeniz mümkün.  Temkinli olmanızda fayda var. Yeni bir ev alabilir, evinizi yeniden dekore edebilirsiniz; şanslı döneminiz 26 haziran’a kadar devam ediyor. Ya da bu şans ailenize yeni bir bireyin katılması olarak da gelişebilir. Yine de bereketi ile gelen bu yeni bireye güvenip finansal anlamda çok açılmamanızı öneririm.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova