Mayıs Ayı YorumlarıMerhaba! 

Yaza çok yaklaştık ve mayıs ayı da oldukça hareketli! 1 Mayıs’ta iletişim ve zihin gezegeni 
Merkür’ün Boğa Burcuna giriş yapması ile fikirlerimiz oturacak ve daha kararlı adımlar atmaya başlayacağız. Ardından 9 Mayıs’ta Venüs yani aşk gezegeni ikizler burcuna giriş yaparak ilişkilerde iletişimi ön plana çıkaracak. Havada aşk kokusu var diyeceğimiz günler geliyor!

Şans gezegeni halen ikizler burcunda hareketine devam ediyor. 1 Mayıs tarihinde Boğa burcuna giriş yapan zihin gezegeni 15 Mayıs’ta ikizler burcuna giriş yaparak fikirlerimizin ve zihnimizin hızla akmasını sağlayacak. Mayıs ayının kuşkusuz en önemli tarihleri 10 Mayıs Güneş Tutulması – Boğa Burcunda Yeni Ay ve 25 Mayıs Gölgeli Ay Tutulması- Yay Burcunda Dolunay!

Güneş Tutulmaları hayatımızda görünmeyen, karanlıkta kalan alanları bir anda aydınlattığı, açığa çıkardığı için gergin zamanlar olarak tanımlanır. 10 Mayıs tarihinde gerçekleşecek Güneş Tutulması, uzun zamandır süregelen bir gerilimin serbest kalacağını aktarıyor. Problemin çözümlenmesinde kederli bir hava sezilse de kişisel bir kayıptan ziyade bireysel olmayan olayların aniden çözülmesinden dolayı olacaktır. Özellikle Boğa, Kova, Akrep ve Aslan burçlarının ortalarında doğanlar bu burçlardan etkileneceklerdir. 


25 Mayıs’ta gerçekleşecek ay tutulması ise Yay, Balık, İkizler ve Başak burçlarının ilk 10 gününde doğmuş olanları daha fazla etkileyerek büyük kararlar almaları için cesaret verecektir. 

Güzel bir mayıs ayı olması dileğiyle,Boğa:

Sevgili Boğalar! Doğum gününüz Kutlu Olsun! Bu ay sizin için oldukça hareketli bir ay olacak. 1 Mayıs itibariyle burcunuzdaki seyrine başlayacak olan zihin ve iletişim gezegeni Merkür, yeni fikirlerin canlanacağı, kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz bir ortam sağlayacak. Zira 15 Mayıs’a kadar sürecek bu güzel dönemi işinizde ve özel hayatınızda kendinizi net ifade edebilmek adına değerlendirmenizi tavsiye ederim.

9 Mayıs’a kadar halen sizin yanınızda olan Venüs, aşkın kapınızı çalmasını sağlayabilir. Kalbinizin sesini iyi dinleyin! 26 Haziran'a kadar kazançlarınızı korumaya ve bereketinizi arttırmaya devam eden Jüpiter’in yanına bir de 9 Mayıs’ta Venüs eklenince gelirlerinizin artma potansiyeli taşıdığını söyleyebiliriz. Yeni para kaynakları, yeni işler, bonus, ikramiye gibi konular için bu dönemlerde sadece beklentide değilsiniz. 15 Mayıs’tan sonra bu konuda da üreticiliğiniz artacak ve yeni fikirler zihninizde canlanacak. Kariyer alanında bir süredir belirsizlikler yaşadığınızı düşünseniz de Neptün bu alanda sizin yaratıcılığınızı arttırmak üzere sizin yanınızda.  31 Mayıs’a kadar burcunuzda ilerleyecek olan Mars sayesinde enerji toplayarak, bu fikirleri hayata geçirmekte zorlanmayacağınızı düşünüyorum!

10 Mayıs’ta burcunuzda gerçekleşecek olan Halkalı Güneş Tutulması hem ruhsal hem de fiziksel sağlığınızı zorlayabilir. Bunu göz önünde bulundurarak birkaç gün öncesi ve sonrasını kendinizi çok yormadan, sakin geçirmeye özen gösterin. Sonrasında yeni ay ile uzun vadeli planlar yapabilir; kendiniz için sürdürülebilir hedefler belirleyebilirsiniz. 31 Mayıs’a kadar burcunuzda bulunacak savaş gezegeni Mars sebebiyle inatlaşmalar, sinir savaşları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sahip olma duygunuzu doğru yöne kanalize ettiğinizden emin olun.

İkizler:

Doğum gününüz kutlu olsun! Bu ay ve Haziran 26’ya kadar şans gezegeni halen sizin yanınızda! Fırsatları ve yeteneklerinizi iyi değerlendirerek gelişiminiz için gerekli yatırımları yapmaya devam edin! Mayıs ayının ilk 15 günü bilinçaltınızın size karşı geldiğini ve her şeyi kafaya taktığınızı düşünebilirsiniz. Sakin olun ve kafanızın karışmasına izin vermeyin! 15’inden sonra tüm bulanık düşünceleri bir kenara bırakmanız için Merkür harekete geçiyor. 15-31 Mayıs arası hem iletişim açısından oldukça hareketli olacak hem de zihninizin hızına siz bile yetişemeyeceksiniz. 9 Mayıs’ta burcunuza giriş yapacak olan aşk ve bereket gezegeni Venüs, belki de doğum gününüzden önce, beklediğiniz aşkı size getirecek!

Yengeç:

Sevgili Yengeçler, sosyallik mayıs ayının ana teması olabilir sizin için! Gerek arkadaşlarınız ile gerek dernek/kulüp/grup çalışmalarında aktif olmanın ötesinde herkesi harekete geçirici fikirlerle ortaya çıkacağınız bir dönem Mayıs’ın ilk yarısı. 9 Mayıs’a kadar bu gibi faaliyetler vasıtasıyla para kazanmanız ya da gelirinizi arttıracak kişiler ile bağlantıya geçmeniz de mümkün. 9 Mayıs itibariyle kendinizi ikili ilişkiler açısından fazlasıyla kırılgan ve fedakâr hissedebilirsiniz. Zihniniz oldukça karışabilir. 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan güneş tutulması arkadaşlık ilişkilerinizi ve sosyal çevrenizi gözden geçirmenize sebep olacak. 31 Mayıs ve sonrasında tüm alanlarda düşünceleriniz netleşiyor.

Aslan:

Sevgili Aslanlar, Mayıs ayı ilk yarısında kariyeriniz ile görüşmek istediğiniz kişiler ile görüşüp, yapmak istediğiniz sunumları gerçekleştirmenizi öneririm. Zira iletişim ve zihin gezegeni Merkür sizin yanınızda olacak yöneticilerinizi veya görüştüğünüz kişileri aklınız ve fikirlerinizle etkilemeniz çok daha kolay olacak! 10 Mayıs’ta gerçekleşecek Güneş tutulması kariyerinizde yeni bir aydınlanma yaşatacak. 9 Mayıs itibariyle sosyal yaşamınız da hareketleniyor; baharın gelişini her şekliyle damarlarınızda hissedeceksiniz. Keyifli ortamlarda keyifli vakitler geçirmenin yanında çevreniz de genişliyor!


Başak:

Sevgili Başak, mayıs ayında yeni yerler keşfetme, yeni felsefelere merak salma belki de yeniden eğitim hayatına geri dönmek isteyebilirsiniz. Yurtdışı seyahatler planlıyorsanız, mayıs ayı doğru zaman! Unutmayın 26 Haziran’a kadar kariyer ve meslek hayatınızda gelişiminiz için şans gezegeni halen sizin yanınızda! Venüs’ün de 9 Mayıs’ta ikizler burcuna girmesiyle kariyer alanında, özellikle ilişkiler konusunda, şansınız oldukça artıyor. Ancak yine de sizi işinizi şansa bırakmayın; önemli kişilerle olan görüşmelerinizi, toplantılarınızı mümkünse 15 Mayıs sonrasına alın.


Terazi:

Sevgili Teraziler, mayıs ayı sizin için ortak gelir kaynaklarının korunması ve düzenlenmesi için fırsatlar sunuyor. Bu alanda harcamalarınız artabileceği gibi gelirleriniz de artabilir. Ancak dikkatli olmanızda bu dönemde kredi, miras gibi parasal konular gündeme geldiğinde soğukkanlı ve kendi menfaatinizi düşünerek davranmanızda yarar var. Borç, kredi gibi uzun vadede ödenecek paralar konusunda iyi düşünmeniz gereken bir dönem. 9 Mayıs itibariyle uluslararası bağlantılarınız ile yeni açılımlara yelken açabilir; ya da keyifli yurt dışı seyahat planları yapabilirsiniz. 10 Mayıs’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması sizi hem parasal hem duygusal anlamda kendinizi güvende hissetmemenize yola açabilir. Ayrıca, miras, ortaklık, kredi gibi konular ile ilgili sürpriz olaylar da olabilir. 15 Mayıs itibariyle derin düşüncelerden çıkıyor ve yepyeni bir sayfa açıyorsunuz.

Akrep:

Sevgili Akrepler, Mayıs’ın ilk yarısında ilişkinizi ve ilişkinizi ilgilendiren kararlarınızı gözden geçirme dönemi. Bu konuda fikirleriniz değişmeyebilir; haklı olduğunuzu ve problemlerin karşı taraf sebebiyle çıktığınız düşünüyor olabilirsiniz. Ancak objektif düşünebilmek için bu fırsatı kaçırmayın. Ayın 9’undan itibaren ortağınız, eşiniz ile maddi konular gündeme gelecektir. Zira 10 Mayıs’ta gerçekleşecek güneş tutulması da itibaren ortağınız, eşiniz ile birebir maddi konular hakkındaki anlaşmazlıklarınıza ışık tutacak. Bu konular hakkında olası krizlerden kaçının. Aynı zamanda beklenmedik bir evlilik kararı, ortaklık kararı da alabilirsiniz.


Yay:

Sevgili Yaylar! Mayıs ayında işlerinizi yoluna koymakla başlıyorsunuz. İş yerinizdeki düzeninizi oturtmak; birlikte çalıştığınız kişiler ile bir araya gelerek fikirlerinizi aktarmak için bahardan daha güzel bir zaman olamaz! Çalışmaya bu kadar vakit ayırırken sağlık kontrollerinizi de ihmal etmeyin. Çok düşünmek, çalışmak ve stres sebebiyle yorgun ve bitap düşmeyin! 9 Mayıs itibariyle eşiniz veya ortağınız ile maddi konuları gündeme gelebilir. Ancak 3 Haziran’a kadar sürecek bu dönemin ilişkinize ayrı bir tat katacağı kesin! 10 Mayıs’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması çalışma ortamınızda krizlere ve fırsatlara yol açabilir. İş yerinizde yeni bir çalışanın işe başlaması, sorumluluklarınızı paylaşmanız gibi konular gündeme gelebilir. 15 Mayıs itibariyle partnerinizle olan iletişiminizde kendinizi daha kolay ifade edebildiğiniz bir döneme giriyorsunuz.

Oğlak:

Sevgili Oğlaklar! Mayıs ayı size baharı getiriyor! Aşk, çocuklar, keyif, tatil aklınızdaki konular! Mantıklı ve uzun vadeli kararlar almak istiyorsunuz. Fikir alışverişinde bulunmanız için harika bir fırsat! Zira ayın ilk yarısında zihniniz bu konular ile dolu olacak! 15 Mayıs itibariyle aklınız baharın cıvıltılı konularından iş hayatına kayacak. 9 Mayıs’tan itibaren çalışma ortamınızda güzel gelişmeler sizi bekliyor. 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Güneş Tutulması ile aşk hayatınızda beklenmedik olaylar olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen oğlaklar için müjdeli bir haber gelebilir. Hassas bir dönem olduğunu hatırlamanızı ve ileriye dönük kararlarınızı sakince almanızı öneririm.15 Mayıs’ta Merkür’ün de İkizler burcuna geçişi ile çalışma hayatınızı ve hayat düzeninizi yapılandırmak üzere yoğun bir tempo içine gireceksiniz.


Kova:

Sevgili Kovalar! Mayıs ayında aileniz, eviniz sizin için ön planda olacak. Aklınızda ileriye yönelik, daha güvenli adımlar atmak olabilir. Ancak ailenizi ve evinizi barındıran konularda ani kararlar vermeden, enine boyuna düşününüz. Eğer yalnız iseniz 9 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında aşktan yana şanslı olduğunuzu kendinize hatırlatın ve baharın tadını çıkarın. 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Güneş Tutulması ile eviniz ve ailenizi ilgilendiren konular ortaya çıkacaktır. Yeni bir mülk edinmek, evinizi satmak veya kredi çıkması gibi konular gündeme gelebilir. Ani kararlar vermeyin.15 Mayıs sonrasında konsantrasyonunuz çocuklar, aşk ve tatile kayarak yaza hızlı giriş yapmanızı sağlayacak.

Balık:

Sevgili Balıklar, kısa yolculuklar, eğitimler, kardeşleriniz bu mayıs gündeminizdeki konular olacak! İletişim anlamında o kadar kuvvetli bir dönemden geçiyorsunuz ki, hikaye-şiir yazmak gibi fikirleriniz var ise hayata geçirmek için hemen kolları sıvayın derim. Kendinizi geliştirmek için eğitimlere katılmak ve maksimum faydayı almak için harika bir dönem. Ayrıca hafta sonlarınızı da pas geçmeyin; kısa seyahatler çok keyifli olacak! 9 Mayıs itibariyle ev ve ailenizi ilgilendiren konular ile ilgili güzel gelişmeler olabilir. Yeni bir ev almak olmasa bile, evinizin dekorasyonunu-şeklini değiştirmek için keyifli bir dönem. 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Güneş Tutulması ile kardeşleriniz, yakın akrabalarınız ile ilgili konular gündeme gelebilir. 15’inden sonra ev ile ilgili konular tekrar gündeme gelerek sizi bir hayli meşgul edecek.

Koç:

Sevgili Koç’lar, Mayıs ayının 1’i ila 15’i arasında farklı alanlardan para kazanmak için harika fikirler geliştirip, kendinize yeni gelir modelleri ve kaynakları yaratabilirsiniz. 9 Mayıs ve sonrasında yakın çevrenizle özellikle kardeşler, kuzenler ile birlikte olmak için fırsat yaratın! Keyifli ortamlar ve bu ortamlarda belki yeni bir aşk sizi bekliyor olabilir! 10 Mayıs’taki Güneş Tutulması maddi anlamda tutarsız davranışlara ve gerginliklere yol açabilir. Beklenmedik para kaynaklarından para gelebileceği gibi hiç hesapta olmayan harcamalar ile canınız da sıkılabilir. Yazın ilk günleri sayılabilecek Mayıs’ın ikinci yarısında aklınıza kısa yolculuklar, programınıza yeni eğitimler dü

Sevgilerimle, 

Ayşegül Kuyumcu Türker

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem