Ağustos Ayı BurçYorumları

Herkese sımsıcak bir merhaba! Aslan burcunun getirdiği tatil havası ile ağustos ayının rehavetle geçtiğini söyleyebiliriz sanırım. Şeker Bayramı da bu havadan faydalanmamız için fırsat veriyor bu yıl çok şanslıyız! Temmuz ayında doğum izninde olduğum için sizlere aktaramadığım birçok farklı gökyüzü olayı yaşadık. Yüzlerce yılda bir kez denk gelebilecek gezegen yerleşimleri ve netleşen açılar 22 Temmuz Kova burcunda gerçekleşen dolunay sonrasında yer aldı. Merkür’ün geri hareketinin de sonlanması ile birlikte geleceğimizi etkileyecek birçok konunun gündeme geldiğini göreceksiniz. Bugünlerde kararlar alırken bu kararların gelecekte karşınıza önemli adımlar olarak çıkabileceğini göz önünde bulundurarak almanızı tavsiye ederim.

Aslan burcunda Yeni ay daha cesur, daha özgüvenli ve daha gösterişli hareketlerde bulunmamıza sebep olur. Bu yıl 7 Ağustos’ta gerçekleşecek yeni ayda kendinizi göstermek için fırsatlar çıkabilir ya da bu enerjiden faydalanarak siz bazı fırsatlar yaratabilirsiniz. 21 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek olan dolunay, bir ay içinde kova burcunda gerçekleşen 2. Dolunay olacak ve tamamlanmamış konuları-olayları tamamlamanıza yardımcı olacak.

Güzel ve keyifli bir ağustos ayı olması dileğiyle,

Sevgilerimle, 


Ayşegül Kuyumcu Türker

Yengeç:

Sevgili Yengeç’ler,  Ağustos ayı boyunca girişimcilik sanki doğuştan size sunulan bir yetenekmiş gibi hissedebilirsiniz. Enerjiniz ve girişkenliğinizin yanında cesur adımlar atmak için de kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Ancak alışkın olmadığınız bu durum içinde temkinli davranmanız yerinde olacaktır.  16 Ağustos’a kadar eğitimlere katılabilir ya da kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Bu arada akrabalarınız ve dostlarınızla keyifli sohbetler de zamanınızı şenlendirecektir. 16 Ağustos’tan itibaren evinizin, yuvanızın dekorasyonu ile evinizi güzelleştirme; daha güzel bir ev satın alma gibi girişimlerde bulunabilirsiniz. 

Aslan:

Sevgili Aslan’lar, 7 ağustos tarihinde gerçekleşen yeni ay kendinizle ilgili yeni başlangıçlar yapmanıza fırsat tanıyor. Bu değişiklikleri yaparken, ilerleyen tarihlerde planlarınızda değişiklik yapmanız gerekebilir. 16 Ağustos’tan itibaren keyifli bir yaz tatiline çıkabilir; akrabalarınızla ve dostlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Bu dönemde yeni bir aşk kapınızı tatilde veya yakın çevrenizle vakit geçirirken çalabilir. 24 Ağustos’tan itibaren geliriniz, maddi kaynaklarınız ile ilgili detaylı bir düzenlemeye gidebilirsiniz.


Başak:

Sevgili Başak’lar! 16 Ağustos’a kadar Venüs’ün güzelliğinize güzellik katması ile bakımlara gidebilir, kendinizi bir değişim planına sokabilirsiniz. 16 Ağustos’tan itibaren gelirlerinizde artışlar gözlemleyebilir veya daha farklı kanallardan gelen paralar ile kaynaklarınızı arttırabilirsiniz. Sanatsal, dekoratif ürünler, kişisel bakım, giyim kuşam gibi nesnelere harcayacağınız paranın artması olası. Bu harcamaları kontrol altında tutmanızda yarar var.Terazi:

Sevgili Teraziler, Ağustos ayında kariyer alanınızda yer alacak olan Mars enerjinizi en yüksek seviyeye taşıyacağı gibi gerginliklere ve savaşçı ruhunuzun ortaya çıkmasına da sebep olabilir.  Bu enerjinizi kariyerinizde farklı bir noktaya gelebilmek için kullanmanız faydalı olacaktır. Venüs’ün burcunuzdaki seyri 16 Ağustos’ta başlayarak 11 Eylül’e dek sürecek. Bu dönemde kendinize çeki düzen vermek yararlı olacaktır. Zira Venüs’ün bu ziyareti ile çekiciliğiniz artarak kısmetleriniz de artabilir. Kendinizi ilişkilerinizde daha mutlu hissedebileceğiniz bir dönem olacaktır. 

Akrep:

Sevgili Akrepler, 22 Temmuz – 16 Ağustos arasında sosyal yaşamınız hareketlilik kazanacak. Bu dönemde yeni arkadaş grupları ile tanışabilir, yeni ortamlara girebilirsiniz. Hatta yeni kulüpler, organizasyonlarda da yer alabilirsiniz. 13 Temmuz – 28 Ağustos tarihleri arasında ise uzun yolculuklar, uluslararası işler ve yüksek öğrenim ile ilgili konularda daha cesur adımlar atabilirsiniz. Enerjinizi bu konularda yoğunlaştırabilirsiniz. 
Yay:

Sevgili Yaylar, 7 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeni ay yeni eğitimler, uzun yolculuklar, uluslararası işleriniz için yeni fırsatlar vaat ediyor. 28 Ağustos sonrası Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile bu konulara enerjinizi daha fazla yoğunlaştırabileceksiniz. 16 Ağustos sonrasında sosyal ortamlarda oldukça aktif olacaksınız.  Arkadaş gruplarında, yeni kulüpler hatta organizasyonlarda da aşkı yakalama fırsatınız var. 
Oğlak:

Sevgili Oğlaklar! 7 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeni ay ortaklı işler, miras gibi maddi konular açısından yeni fırsatlar sunuyor.16 Ağustos sonrası kariyerinizde ilişkilerinizi kullanarak ilerleyebilirsiniz ya da işinizin insan ilişkileri-sanatsal konuları içeren kariyer alanları yönelebilirsiniz. 28 Ağustos – 15 Ekim arasında ortaklıklarınız ile ilgili maddi konular tüm odağınız haline gelebilir. 
Kova:

Sevgili Kovalar, 7 Ağustos tarihinde eşinizin veya ortağınızın ele alacağı konular parlamalarını sağlayacak. 13 Temmuz – 28 Ağustos arasında iş ortamında oldukça enerjik, cesur ve girişken olabilirsiniz. Enerjinizi olumlu konulara yönlendirmeniz uzun vadede fayda sağlayacaktır. 24 Ağustos sonrasında ikili ilişkilerimizde daha eleştirel olabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirirken yapıcı olmanızı tavsiye edebiliriz.

Balık:

Sevgili Balıklar, 22 Temmuz – 16 Ağustos aşk hayatınız hareketlenebilir; yeni bir aşk, yeni bir tutku ile tanışabilirsiniz. Hobileriniz, çocuklarınız sizin vakit ayıracağınız ve enerjinizi harcayacağınız alanlar olacaktır. 16 Ağustos sonrasında ailenizin kaynakları, miras, sigorta gibi konularda maddi artış görülebilir. 28 Ağustos sonrasında işinize daha fazla enerji harcayarak yorgun düşebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Koç:

Sevgili Koç’lar, 13 Temmuz – 28 Ağustos arasında Mars’ın yengeç burcundaki seyri ile oldukça enerjik olacaksınız. Ev ile ilgili koşuşturmalarda bu enerjinizi kullanabileceğiniz gibi kendinizi ailevi konular ile ilgili stresli hissedebilir, tartışmaların ortasında bulabilirsiniz. Belki de Venüs’ün 16 Ağustos – 11 Eylül arasında terazi burcundaki seyri ile evlilik veya yeni bir ortaklığa adım atıyor olacaksınız. Eğer evli veya ortaklı bir iş yapıyorsanız ilişkilerinizin daha uyumlu hale geldiğini göreceksiniz.  28 Ağustos – 15 Ekim arasında sevgilinizle hararetli konuşmalar yapabilir; kendinizi tartışırken bulabilirsiniz. İlişkinizde enerjinizi karşı tarafa yöneltmek yerine birlikte spor veya hobi aktivitelerine katılabilirsiniz.


Boğa:

Sevgili Boğa’lar, 16 Ağustos – 11 Eylül tarihleri arası bir süredir aklınızda bulunan iş ortamınızı ve düzeninizi yoluna sokmak için harika bir dönem; bu fırsatı kaçırmayın! 22 Temmuz – 16 Ağustos arasında yeni bir aşk kapınızı çalabilir ya da eşiniz/sevgilinizle ne kadar mutlu olduğunuzu tekrar hatırlayacağınız bir üç hafta geçirebilirsiniz. Dış görünüşünüz ile ilgili bir değişiklik yapmayı arzu ediyorsanız 16 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında bu değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz. Venüs’ün sihirli değneğini ofisinize-çalışma ortamınıza da dokundurarak yeni dekorasyonlar-iyileştirmeler yapabilirsiniz. 24 Ağustos’tan itibaren tüm zamanınızı sevgilinize, çocuklarınıza veya hobinize ayırabilir ya da sürekli onları düşünebilirsiniz. Kıskanç ve fazla eleştirel olmaktan kaçınmanızda fayda var!

İkizler:

Sevgili İkizler, sıra sizde! Yeni bir aşk için veya aşkınızı yeniden alevlendirmek için 16 Ağustos – 11 Eylül kolları sıvayın. Sevginizi ifade etmenin, eşinizi-partnerinizi mutlu etmenin yeni yollarını bulabileceğiniz gibi karşı taraftan da beklenmedik güzel sürprizlerle karşılaşabilirsiniz! 24 Ağustos’tan itibaren eviniz, aileniz, ailenizin sahip olduğu emlaklar ile ilgili renovasyon veya düzenlemelere gidebilirsiniz. Bu dönemde daha detaycı, mükemmeliyetçi, eleştirel bakış açısıyla mekanları daha düzenli hale getirebilirsiniz.


Sevgilerimle, 

Ayşegül Kuyumcu Türker

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova