Haziran Ayı Yorumları

Herkese sımsıcak bir merhaba! Yaz ayları geldi çattı! Oldukça yoğun bir baharın ardından daha hafif geçeceğini umduğumuz bir Haziran geliyor. 3 Haziran’da Venüs, Yengeç ve yükselen Yengeçlere aşk, para, bereket getirmek üzere bu burca geçiş yapıyor. 8 Haziran’da İkizler burcunda gerçekleşecek olan yeni ay iletişimin, yeni fikirlerin, yeni projelerin hayatımıza girebileceğini ancak ikizler ruhu ile kararsızlık yaşayabileceğimizi de söylüyor. Şans gezegeni Jüpiter yaklaşık 1 yıldır seyirde bulunduğu İkizler burcundan Yengeç burcuna yine bu ay geçecek. Merkür, Neptün ve Kiron geri harekete, yani Retro harekete başlayacaklar. Her ay olduğu gibi bu ay da burcunuz, yükselen burcunuz ile birlikte Merkür geri hareketi sürecinde sizleri neler beklediğini de mutlaka okuyunuz.

Basitçe geri hareket/Retro, gökyüzünde gezegenlerin geri gidiyormuş gibi gözükmesidir. Alışık olduğumuz ve doğal akışın dışında bir hareket olduğu için gezegenler Retro harekete geçtiklerinde hayatımıza bazı etkileri olur. Günlük hayatımızı en çok etkileyen geri hareket Merkür Retro’sudur. Merkür yazılı, çizili, iletişime dair her şeyi (satış, pazarlama, eğitim vb.) yönettiği gibi hayatımızdaki tüm teknolojik cihazları da yönetmektedir. Merkür'ün geri gitmesi(Merkür Retro olması), haritanızın/hayatınızın hangi alanında söz sahibi ise o alanda yavaşlamalar, sürüncemeler, yanlış anlaşılmalar, dalgınlıklar ve durağanlaşma getirecektir. Hangi alandan bahsediyor olursak olalım bu dönemde sıfırdan başlayacağımız yeni atılımlar, yeni sözleşmelerde beklenmedik değişiklikler, hesaplanmayan sonuçlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bunun yanında Merkür'ün geri harekette olduğu dönemler, yarım kalan işlerimizi tamamlamak, evrak, rapor, ofis ve evimizdeki eşyalarımızı düzenlemek için harika dönemlerdir. Bu dönemlerde uzun zamandır karşımıza çıkmayan, unuttuğumuz, kaybettiğimiz belgeler/evraklar/eşyaları bulabiliriz. Aynı şekilde atladığımız, yürürlüğe almadığımız belgeler, evraklar da olabilir. Bu sebeple Merkür’ün geri harekette olacağı bu dönemde yeni bir pozisyona imza atmak, ya da yeni bir girişimi anons etmek yerine fikir alışverişleri, beyin fırtınaları, yeni projeleri tartışmak üzere kullanmalıyız. Tabii daha önceden görüşülen bir işin olması, eskiden çalıştığınız bir göreve geri dönmek veya daha önceleri birlikte iş yaptığınız biri ile tekrar iş yapmaya başlamak gibi koşulların ortaya çıkması da çok olasıdır. İşler yavaşladı diye hayıflanmak yerine, o işte yolunda gitmeyen neler var kontrol etmeniz için zaman tanıyan Merkür'e teşekkürlerimizi ileterek kontrollerimizi yapmamızın tam zamanı!

Güzel ve sıcak bir Haziran olması dileğiyle,

Sevgilerimle, 

Ayşegül Kuyumcu Türker

İkizler:

Sevgili İkizler! Doğum gününüz Kutlu Olsun! Haziran ayı başında Venüs ile gelirleriniz artıyor. 3-27 Haziran arasında etkisini gösterecek Venüs’ün ardından Jüpiter finansal alanda yaklaşık bir yıl boyunca sizden yana olacak. Haziran 26’ya kadar şans gezegeni Jüpiter’i iyi değerlendirerek gelişiminiz için gerekli yatırımları yapmaya devam edin! Zira 26 Haziran’dan sonra bu yenilikleri kullanarak, şans gezegeninin kazançlarınız üzerindeki etkisiyle gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Evet, doğru duydunuz! Eğer doğru adımları atarsanız maddi anlamda sizi hem koruyacak hem de güçlendirecek bir yıl başlangıcı Haziran! Bu dönemde kazançlarınız olduğu kadar giderleriniz de artabilir; giderlerinizi kontrol altında tutmanızda fayda var.

İş ortamınızda sorumluluk bilinci ile çalışmaya devam ediyorsunuz. Üstleriniz ve geleceğe yönelik kariyer planlarınız ile ilgili hayalleriniz konusunda 7 Haziran’dan itibaren ayaklarınız yere daha sağlam basmaya başlayacak ve daha gerçekçi olacaksınız. 31 Mayıs itibariyle burcunuzda seyrine başlayacak olan Mars enerjinizi en yüksek seviyeye taşıyacağı gibi gerginliklere ve savaşçı ruhunuzun ortaya çıkmasına da sebep olabilir. Bu enerjiyi kendinizi geliştirmek için kullanmanızda fayda var. 8 Haziran’da burcunuzda gerçekleşecek olan Yeni Ay belki de bir yıldır kendinize yaptığınız yatırımların, dışa vurum başlangıcı olabilir. Yeni bir hedefiniz, projeniz var ise harekete geçmek için doğru bir zaman! Kısa bir tatil için Haziran’ın 27sinden sonrası için planlamalarınızı şimdiden yapın derim! Harika bir ay sonu sizi bekliyor! 

Yengeç:

Sevgili Yengeçler, aşk’a, sanata, güzelliklere hazır mısınız? 3-27 Haziran tarihleri arasında aşk, bolluk, bereket simgesi olan Venüs burcunuzda ilerliyor olacak. Son bir yıldır bilinçaltınız ve ruhsal dünyanızda içinizdeki çocuğu büyütmek için sarf ettiğiniz çabaların meyvesini toplama zamanı da Venüs’ün hemen ardından Jüpiter’in 26 Haziran’da burcunuza giriş yapması ile geliyor. Gelişim ve değişim fırsatları kapınızda! Şans gezegeni 26 Haziran’dan itibaren, sizi hedeflerinize yönelik harekete geçirmeye geliyor. Fırsatları iyi değerlendirmenizi dilerim. 7 Haziran’dan itibaren uzun yolculuklar, uluslararası işler ve yüksek öğrenim ile ilgili konularda daha sağlam adımlar atabilirsiniz. Aslan:
Sevgili Aslanlar, sosyal yaşamınızdaki hareketlilik Haziran sonuna kadar devam ediyor. 8 Haziran’da gerçekleşecek yeni ay ile yeni arkadaş grupları ile tanışabilir, yeni ortamlara adım atabilirsiniz. Hatta yeni kulüpler, organizasyonlara da belki siz ön ayak olabilirsiniz. Ekim 2012’ den bu yana ev ve aileniz ile ilgili sorumluluklar hem zihninize hem de hayatınıza oldukça nüfuz etmiş durumda. 26 Haziran’dan itibaren Yengeç burcunda seyrine başlayacak olan Jüpiter sizin ruhsal açıdan gelişmenizi destekleyeceği gibi endişeleriniz ve kuruntularınızdan da kurtulmanıza yardımcı olacak. Kendi duygusal dünyanızda vakit geçirmek ve çeşitli çalışmalar yaparak ruhunuzu beslemek için harika bir yıla giriş yapıyorsunuz. Kendinize vakit ayırın! 


Başak:

Sevgili Başaklar, ikili ilişkiler ile ilgili kafanız oldukça karışık. Daha önceleri pembe gözlükleriniz ile baktığınız ikili ilişkiler ortaklılıklar hakkında gözlerinizdeki sis perdesi yavaş yavaş dağılacak ve olaylara daha gerçekçi bakmaya başlayacaksınız. 8 Haziran tarihindeki yeni ay, kariyerinizde yeni adımlar atmanız, yeni bir kariyer için görüşmek istediğiniz kişiler ile iletişime geçmeniz için doğru bir zaman olduğunu gösteriyor. 26 Haziran sonrasında, Merkür geri hareketi tamamlanana kadar, yeniliklere imza atmak konusunda zorunluluk olmadıkça beklemenizi tavsiye ederim. 26 Haziran’dan itibaren eski dostlar, arkadaşlarınız ile görüşebilir, hatıralarınızı yad ederek keyifli vakitler geçirebilirsiniz.  


Terazi:

Sevgili Teraziler, güçlü zevkinizi belki de kariyerinize dökebileceğiniz bir ay Haziran ayı! 3-27 Haziran arasında ev, gayrimenkul, ile içi ortaklıklar ile zevkinizi, sanat ve estetik anlayışınızı ortaya koyarak bir işe girişmeniz mümkün. Zira bu daha önceden denediğiniz ya da planladığınız bir iş de olabilir. Daha önceleri iş ile ilgili görüştüğünüz, birlikte iş yapmayı planladığınız kişiler ile yeniden bir araya gelerek gelecek planları yapabilirsiniz. 8 Haziran’da gerçekleşecek yeni ay ile belki de bu konularda yeni bir eğitime başlamaya ya da uluslararası iş birlikleri için iletişime geçmeyi düşünebilirsiniz. Kendinizi oldukça yorgun hissediyor olabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için günlük rutininizi tekrara değerlendirmenizi tavsiye ederim. 

Akrep:

Sevgili Akrepler, özellikle sorumluluklarınız ile bir yandan sınandığınız bir yandan da güçlendiğiniz bir sene geçirmektesiniz. Bu Haziran ayında gerçekleşecek yeni ay maddi açıdan kararlarınızı verirken önünüze birden fazla seçenek çıkacağını ve kararsızlık yaşama ihtimaliniz olduğunu gösteriyor. Finansal konularda ileriye dönük yeni adımlar atarken sağlam adımlar attığınızdan emin olmalısınız. 3-27 Haziran arasında uzun seyahatler, yurtdışı bağlantılı işler ile ilgili fırsatlar kapınızı çalıyor! Belki de kapınızı çalan yabancı diyarlardan bir aşk bile olabilir! 26 Haziran sonrasında bu konular ile ilgili bir sene boyunca şans sizden yana olacak. Ancak, 27 Haziran- 20 Temmuz arası, Merkür geri hareketi sebebiyle, yeni bir adım atmamanızı tavsiye ederim. 


Yay:

Sevgili Yaylar, Haziran 26’ya kadar halen evlilik, ortaklık gibi konularda bir şansınız var! Aslına bakarsanız çifte şanslı olup da bu konuda karar veremiyor da olabilirsiniz. 8 Haziran da gerçekleşecek yeni ay belki bu konularda bir karara varmanıza yardımcı olabilir. Ayın 26’sından sonra finansal açıdan sizi desteklemeye başlayacak olan Jüpiter, her ne kadar Merkür Retro’su ile gelerek önce işlerin yavaşlamasına sebep de olsa; önümüzdeki bir yıl boyunca finansal konularda (özellikle sigorta, miras, vergi, kredi vb.) sizi koruyor olacak. 27 Haziran sonrası için yabancı ülkelere ya da uzun seyahatler planlayabilir, yazın tadını çıkarabilirsiniz. 

Oğlak:

Sevgili Oğlaklar! Aklınızda evlilik varsa, evet 3-27 Haziran arasında evlenmek, evlilik teklifi yapmak, evlilik teklifi almak için oldukça güzel günler! Ortaklık düşünüyorsanız yine bugünlerde adımları atılacak bir ortaklık oldukça uyumlu olabilir. Zira Jüpiter’in de 26 Haziran sonrasında bu konularda sizi bir yıl boyunca destekleyeceğini hatırlayarak sağlam adımlar atabilirsiniz. 26 Haziran- 20 Temmuz arası yanlış anlaşılmalar, gecikmeler vb. olabilir; moralinizi bozmayın önünüzde koca bir yıl var! 8 Haziranda gerçekleşecek olan yeni ay iş ortamınızda yenilikler olabileceğini belirtiyor. Günlük rutininiz, çalışma şekliniz, çalıştığınız ekip ile birlikte iletişim, satış, pazarlama konularında yeni adımlar atmanız oldukça mümkün. 


Kova:

Sevgili Kovalar, iş hayatınız Haziran ayında oldukça hareketli! 3-27 Haziran arasında Venüs’ün Yengeç burcuna geçişi ile iş ortamınızda değişiklikler yapabilir; iş arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Jüpiter’in geçtiğimiz yıldan bu yana eğlence, çocuklar ve aşk konusunda sizi desteklediğini hissetmişsinizdir. Bu etki, 26 Haziran’dan itibaren iş ortamınıza ve çalışma hayatınıza geçecek. Yani önümüzdeki bir yıl boyunca sizi bu alanlarda gelişmeye ve genişlemeye teşvik edecek. Bu daha fazla çalışmanız anlamına gelebileceği gibi ekibinizi büyütmek, işlerinizi büyütmek anlamında da size desteği tam olacaktır. 

Balık:

Sevgili Balıklar, eviniz ile ilgili değişiklikleri (ev almak, renovasyon, dekorasyon değişikliği gibi) henüz yapmadıysanız 26 Haziran’a kadar yapmanızı tavsiye ederim. Şans gezegeni Jüpiter’in değişim rüzgârları uzun bir süre ev alanına tekrar gelmeyecek. Son bir yıllık dönemde ailenize yeni bir birey katılmış ve çeşitli değişiklikler yapmak durumunda kalmış da olabilirsiniz. 26 Haziran sonrasında bir yıl boyunca aşk konusunda Zodyak’ın en şanslı burcu sizsiniz!!! Yaratıcılığınız artabilir, hayatınıza çocuklar girebilir, eğlence-keyif ikilisinin kollarına kendinizi bırakabilir veya tutkulu bir aşka kapılabilirsiniz. Jüpiter öncesinde Venüs ise, 3-27 Haziran arasında, size bu müjdeleri verebilir! 

Koç:

Sevgili Koç’lar, kısa seyahatler, yakın akrabalar ile keyifli günler, eğitimler bir süredir gündeminizde idi. 8 Haziran’da gerçekleşecek yeni ay ile bu konularda yeniliklere adım atabilirsiniz. Eviniz, aileniz Haziran ayı itibariyle sizin için hiç olmadığı kadar önem kazanıyor! Bir yıl boyunca bu alanda genişlemek ve geliştirmek istediğiniz ne varsa Jüpiter bu konuda size destek olacak. 26 Haziran-20 Temmuz arasında, Merkür retrosu süresince, bu konularda aceleci davranmamanızı ve önünüzde koca bir yıl olduğunu hatırlayarak ağırdan almanızı, bu konularda hazırlık ve plan yapmanızı öneririm. Haziran sonrasında romantik günlere hazırlıklı olun!


Boğa:

Sevgili Boğa’lar, tüm bireysel gezegenlerin burcunuzdaki seyri ile Mayıs ayını oldukça karmaşık geçirmiş olmalısınız. Haziran ayında bir oh çekerken, bir yıl boyunca gelirinizdeki artışa destek veren Jüpiter’in size artık farklı alanlarda destek olmak üzere 26 Haziran’da Yengeç burcuna geçiş yapacağını hatırlatmak isterim. Yakın akrabalar, kardeşlerinizle keyifli vakitler geçirmek, kısa seyahatlere çıkmak için oldukça keyifli bir dönem başlıyor. Zira kendinizi geliştirmek için harika eğitimlere katılabilir; yazmak, çizmek gibi kendinizi ifade etme konusunda yeni fırsatlar bulabilirsiniz.


Sevgilerimle, 

Ayşegül Kuyumcu Türker

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova