Eylül Ayı Burç Yorumları

Sonbaharın ilk günlerine Merhaba! Başak Burcunun ilk günlerini geride bıraktığımız Eylül ayında yaz tatilinin bitişi ve güz dönemine geçişi yaşıyoruz. Ağustos’un son günlerinde Mars’ın Aslan burcuna giriş yapması bazı gerginlikleri de beraberinde getirdi diyebiliriz.

12 Eylül’e kadar içimizdeki mücadeleci ruhu sakin tutup otorite figürlerine karşı çıkmamaya çalışmalıyız. Eylül ortasında yaratıcılığımıza desteği olacak Mars’ın bu dönemde girişimciler için fırsatlar sunabileceğini söyleyebiliriz. 5 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay, analiz etme, verimlilik için planlama yapma, detayları inceleme gibi fırsatlar sunuyor. Özellikle başlatmak istediğimiz yeni işler için bu fırsatı kullanabiliriz. Ayrıca Aslan burcunda bulunan Mars, Satürn ile kare açı yapmak üzere olduğu için cesaretimiz, mücadele gücümüz de oldukça yüksek olacaktır. Ancak bu yüksek enerjinin yüksek gerilime dönüşmesinden çekinmeliyiz.

9 Eylül’de Terazi burcuna giriş yapacak olan Merkür, kelimelerle olan ilişkimizin daha iyi olacağını belirtiyor. Etkileyiciliğiniz ve zerafetiniz ile ilişkilerinizde uyum arayışı içinde olacağınız bir dönemi işaret ediyor. 11 Eylül’de Akrep burcuna geçiş yapan Venüs ise ilişkilerinde aşırı tutkulu, sahiplenici, şüpheci, tutucu ve kıskanç bir tavır içine girebileceğimizi uyarıyor. İlişkilerimizde güç sahibi olmak isterken karşımızdaki ile ego savaşları yaşayabiliriz. Dikkatli olmakta fayda var.

19 Eylül’de gerçekleşecek olan Dolunay’da daha duygusal, sezgisel olabiliriz. Gelgitler yaşamamız mümkün olan bugünü mümkün olduğunca olayları akışına bırakarak sakin geçirebiliriz. 22 Eylül’de Güneş Terazi burcuna giriş yaparak sonbaharı başlatıyor. Daha uyum ve denge arayışı içinde olacağımız bu dönem Ekim ayında da devam ediyor olacak. İkili ilişkiler, estetik, sanat anlayışı özellikle ön plana çıkıyor. 29 Eylül’de Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi ile birlikte daha sorgulayıcı, ısrarlı, hırslı kararlı bir düşünce yapısına bürünebiliriz.

Güzel ve keyifli bir eylül ayı olması dileğiyle,

Koç:
Sevgili Koç’lar, 5 Eylül’de gerçekleşecek olan yeni ay özellikle iş ortamınız ile ilgili değişiklikleri planlamanıza fırsat tanıyacak. Mars’ın Aslan burcunda seyri daha kararlı ve cesaretli olacağımızı belirtiyor. Ancak 7-12 Eylül tarihleri arasında Satürn ile yapacağı açı ile kendinizi başkalarının kaynaklarını kullanımda sınırlandırılmış hissedebilirsiniz; çatışmalardan kaçınmakta fayda var. 11 Eylül’den itibaren kazançlarınız dışı kaynaklar artabilir. 22 Eylül’de Güneş’in Terazi burcuna geçişi ile birlikte ilişkilerinizde uyum ve denge ön plana çıkarak uzlaşmacı bir tavır sergilememize sebep olabilir.
Boğa:
Sevgili Boğa’lar, Eylül başında gerçekleşecek olan Yeni Ay ile hayatınıza yeni bir aşk girebilir. Bu dönemde yeni bir hobi edinebilir, uzun süredir kaleme almak istediğiniz yazıları yazabilirsiniz. Eğlence ve hayatın tadını çıkarma isteğiniz artabilir ancak Başak burcunun doğası itibariyle çalışma isteğiniz içinizde huzursuzluklara sebep olabilir. 9 Eylül’den itibaren aklınız işinizde olacak. 11 Eylül’de Venüs’ün Terazi burcu geçişi ile ikili ilişkilerinizde hareketlenmeler olabilir. 22 Eylül itibari ile işleriniz sonbahar temposuna geri dönüyor.
İkizler:
Sevgili İkizler, 5 Eylül’de gerçekleşecek olan yeni ay ile evinizde bir bahar temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Kendi evinize sahip olmanın önem kazanacağı bu günlerde geleceğe yatırım yapmak üzere emlak araştırmaları yapabilirsiniz. 11 Eylül’den itibaren iş ortamında uyum, huzur ve güven sizin için daha fazla önem kazanabilir. Yaz sonrası işlerinizi toparlamak için çok çalışmanız kimilerinin size iş kolik demesine sebep olabilir.
Yengeç:
Sevgili Yengeç’ler,  ay başında gerçekleştireceğiniz kısa bir seyahat, katılacağınız bir eğitim ya da toplantı yeni tohumlar atmanıza fırsat veriyor. 11 Eylül’den itibaren yepyeni bir aşk kapınızı çalabilir ya da yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz işlerde kendinizi kaybedebilirsiniz. Bu konular maddi girişimler yapmanıza engel teşkil edebilir.   Aileniz ile iletişiminiz kuvvetli olacak. Ay sonuna doğru sevdiğiniz ve çocuklarınızla olan iletişiminizde de daha dobra olabilirsiniz. Çatışmalardan uzak durmakta fayda var.

Aslan:
Sevgili Aslan’lar, 5 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay, yeni yatırım planlarınızı maddi açıdan değerlendirme fırsatı sunuyor. Analiz yeteneğinizi kullanarak planları yeniden gözden geçirebilirsiniz. Oldukça enerjik, cesur ve atak olduğunuz bu dönemde ebeveynleriniz ya da ailenizin koşulları sebebiyle kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. 11 Eylül’den itibaren evinizde güzel değişiklikler gerçekleştirebilirsiniz.
Başak:
Sevgili Başak’lar! Doğum gününüz kutlu olsun! 5 Eylül’de burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ay ile hayatınızda yeni bir döngü başlıyor olabilir.  Kendinizi yeniden yaratmak için harekete geçebilirsiniz. İkili ilişkilerde mükemmeliyet arıyor; mükemmellik düşünüyor olabilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamamak için özenle değerlendirme yapmalısınız. Zihninizi para kazanmak üzerine çalıştırmanız yararlı olacaktır. Kısa seyahat veya eğitimlerde olası bir aşk sizi bekliyor olabilir. 19 Eylül’de gerçekleşecek olan dolunay ile ikili ilişkilerinizde gerginlikler olabilir.
Terazi:
Sevgili Teraziler, 5 Eylül’de gerçekleşecek olan yeni ay kendi duygularınız ve mantığınızı değerlendirmenize sebep olabilir. 9 Eylül’den itibaren ikna kabiliyetiniz oldukça yüksek olabilir. İşinizde yaratıcı ve ortaklarınıza karşı anlayışlı olabilirsiniz. 11 Eylül’de Akrep burcunda seyrine başlayan Venüs ile gelirlerinizde artış gözlemleyebilirsiniz. Lüks ve konfor merakınız ile para harcamalarınızı kontrol altında tutmanız gerekebilir. 22 Eylül’de Güneşin burcunuzda seyri ile kendinizi daha güçlü hissedeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu dönemde kendinizi kanıtlamak, ifade etmek oldukça önemli hale gelebilir.
Akrep:
Sevgili Akrepler, yeni ay ile işinizde yeni girişimler, projeler için planlamalar yapabilirsiniz. Bilgiyi ve fikirleri etraflıca analiz etme fırsatını bularak bir sonraki adımı atabilirsiniz. 9 Eylül’den itibaren ilişkilerinizde düşünce alışverişi artıyor. Ortaklık, ilişki başlatmak daha kolay hale gelebilir. 11 Eylül’den sonra miras, sigorta, kredi, eşinizin ve ailenizin kaynaklarından gelen paralar ile ilgili olumlu gelişmeler olabilir.
Yay:
Sevgili Yaylar, 5 Eylül’de kariyer evinizde gerçekleşecek yeni ay ile yeni gelişmeler olabilir. Parasal konularda konuşmalar yapabilir; yeni gelir kaynakları yaratabilirsiniz. 9 Eylül itibariyle sosyal çevreniz ile iletişiminiz artabilir; organizasyonlarda düşüncelerinizi paylaşarak aktif rol alabilirsiniz. 11 Eylül’den sonra ise işiniz, ilişkilerinize tutku ile sarılabilirsiniz. Aşırı fedakarlık gösterme riskini göz önünde bulundurmalısınız. 22 Eylül’de Güneş’in Terazi burcuna geçişi ile sosyal ortamlarda liderlik görevleri alabilirsiniz.
Oğlak:
Sevgili Oğlaklar, 5 Eylül’de gerçekleşecek olan yeni ay ile eğitim, uluslararası işler, ticaret, inançlarınız ile ilgili konuların ele alınması, daha verimli, mükemmel hale getirilmesi için size fırsatlar sunabilir. 9 Eylül itibariyle kariyerinizde yeni kişiler ile tanışmak, uyumlu iş ilişkileri kurmak, iletişimin artması, kendi fikirlerinizi aktarabilmeniz için oldukça olumlu olacaktır. Ayrıca sosyal ortamlarda sorumluluklar alarak bu gruplara faydanız da dokunabilir. Ancak ikili ilişkilerinizi ihmal etmemelisiniz. Ailenizin emlak ve maddi gelirleri ile sürpriz konular çıkabilir. Sakin ve ihtiyatlı davranmakta fayda var.
Kova:
Sevgili Kovalar, 5 Eylül’de gerçekleşecek olan yeni ay ile gelirleriniz dışı kaynaklar ile ilgili haberler alabilirsiniz. Mevcut kaynakları nasıl kullanacağınız konusunda detaylı incelemeler yapma; mükemmelleştirmek için çaba sarf etme zamanı… 9 Eylül sonrasında ticaret, uzak yolculuklar, eğitim gibi yeni fikirler oluşabilir.  11 Eylül sonrasında kariyerinizde alacağınız yeni bir sorumlulukla parlayabilirsiniz. İş yerinizde empati gücünüz oldukça yüksek olacağı gibi uyum ve huzuru sağlamak için de çalışabilirsiniz. Gelirleriniz konusunda dalgalanmalar olabilir; dikkatli davranmanızda fayda var.
Balık:
Sevgili Balıklar, 5 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay ile yeni bir ilişki, ortaklığa imza atabilirsiniz. Bu durumda ani para giriş çıkışları olabilir. Kendinizi garanti altına almanız ve dikkatli davranmanızı öneririm. Eylül ayı boyunca iş hayatınız oldukça koşuşturmalı geçebilir. Enerjinizin tamamını işinize kanalize edebilirsiniz. İş kolikliğe varan tavırlarınız ile sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Bu yeni ilişki ile 19 Eylül’de gerçekleşecek dolunayda bir mantığınız ve duygularınızı tekrar gözden geçirmelisiniz. Geleceğe yönelik kararlarınızı irdeleyeceğiniz güzel bir ay olabilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova