Ekim Burç Yorumları

Güzel bir sonbahar olması dileğiyle Merhaba! Terazi Burcuna girişi ile sonbahar bize kendini hissettirmeye başladı. Ekim ayı boyunca aşk, ilişkiler, sevgi, sosyallik, denge, tutku, titizlik, çalışkanlık olduğu gibi sağlığımıza da özen göstermemiz gereken bir dönem olacak. 5 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile sosyal yaşamımızda denge ve huzur arayışında olacağız. Diplomatik davranışlar ise bu dönemde yoğun olarak görünür hale gelir. 7 Ekim’de aşk gezegeninin Yay burcuna geçişi ile aşk hayatımızda daha özgürlükçü bir bakış açısı, dürüstlük, eğlence, macera ön plana çıkabilir.

15 Ekim’de Başak burcunda seyrine başlayan Mars, yaşamımızda daha titiz, daha çalışkan, daha eleştirel olmamızı sağlayacak. Aşırı detaycılığın hem ruhsal hem de fiziksel olarak insanı yorabileceğini ve sağlığına olumsuz etkileri olabileceğini düşünerek hareket etmemiz gereken bir dönem olacak.19 Ekim’de Koç Burcunda Dolunay’ın ardından Gölgeli Ay Tutulması gerçekleşecek. Dolunay bitişleri, tamamlanmaları sembolize ettiği gibi karanlık noktaları da aydınlatır ve her nokta gözle görülür hale gelir. Bu sebeple stresli bir zaman dilimidir.

21 Ekim’de Geri Harekete başlayacak olan Merkür’ün bu seneki 3. Ve son geri hareketi olacak. 10 Kasım’da sona erecek olan bu dönemde aksaklıklar, ertelemeler, teknik ve iletişimsel problemler hayatımızda baş gösterebilir. Bu dönemde yazılı, çizili işleri yapmamaya özen göstermeli; yapılması zorunlu ise çok dikkatli olunmasını tavsiye ederiz.

Güzel ve keyifli bir ekim ayı olması dileğiyle,

Sevgilerimle, 

Ayşegül Kuyumcu Türker

Koç:
Sevgili Koç’lar, gelir dışı kaynaklarınız olan miras, borç, kredi, sigorta gibi kaynaklar konusunda 7 Ekim’e kadar oldukça şanslısınız. 7 Ekim sonrasında yabancı bir ülkeden biri, yüksek öğrenim yapan ya da felsefi konulara meraklı biri ile eğlenceli, maceracı bir aşk yaşayabilirsiniz.  15 Ekim’e kadar olan dönemde çocuklarınız ile ilgili konularda olabileceği gibi sevgilinizle de ilişkinizi de tutkuyla ele alabilirsiniz.  15 Ekim’de başlayacak yaklaşık iki aylık dönemde ise işiniz için fazlasıyla enerji harcayabilirsiniz. Titizlikle yürüteceğiniz çalışmalarda stres oranınızı azaltmak için çaba göstermelisiniz. Zira sağlığınız olumsuz yönde etkilenebilir. 21 Ekim - 10 Kasım arasında Merkür Geri Hareketi süresince gelir dışı kaynaklarınız ile ilgili gelen haberlere iki kere sorgulayarak, vereceğimiz kararları da çok dikkatli inceleyerek karar vermeliyiz.
Boğa:
Sevgili Boğa’lar, 5 Ekim’de gerçekleşecek Yeni Ay işiniz ile ilgili konularda daha sosyal, daha dengeli, ortaklıklar, estetik merakı gibi konularda yeni bir adım atmanız için ön plana çıkarıyor. 7 Ekim’den itibaren gelir dışı kaynaklarınız konusunda olumlu gelişmeler olabilir ancak fazla iyimser olma riskini de göz ardı etmemelisiniz. 15 Ekim’den itibaren sevgilinizle olan ilişkinizde oldukça tutkulu günler sizi bekliyor. 21 Ekim - 10 Kasım arasında Merkür Geri Hareketi süresince tüm ikili ilişkilerinizde ve evlilik, ortaklık sözleşmesi gibi konularda evrak imzalanmasında birçok problem çıkabilir. Yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalı.
İkizler:
Sevgili İkizler, bu ay işiniz, iş arkadaşlarınızla ile ilgili konularda daha uyumlu, zarif davranabilirsiniz. İş ortamınızı yeniden düzenlemek; estetik kaygılarınızı yönlendirmek için güzel bir dönem olabilir. 7 Ekim’den itibaren ikili ilişkilerinizde  yabancı kültürler, uzak ziyaretler, yeni deneyimler mutluluk verir. Özgürlüğünüze aşırı düşkün, sportif ve hareketli olabilirsiniz. Bu senenin son Merkür Geri Hareketinde de dikkatli olmalı.  Merkür Geri Hareketi süresince tüm ikili ilişkilerinizde ve özellikle iş ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız. Alacağınız kararların ve hareketlerin uzun süreli olması için özenle kontrollerini yapmalısınız.
Yengeç:
Sevgili Yengeç’ler, Ekim’in ilk yarısında gelir kaynaklarınızı arttırmak için olağanca gücünüzle çalışmanız için fırsatlar çıkabilir. Sonrasında kısa seyahatler, aktif bir iletişim ile titizlikle ele almanız gerekecek konular olacak. 5 Ekim’de gerçekleşecek olan Yeni Ay eviniz ve aileniz için dengeli, uyumlu bir ortam yaratmanız için size destek olacak. 7 Ekim ve sonrasında iş ortamınızda daha özgür alanlar yaratmak için yeniden dekore etmek isteyebilirsiniz. Bunun yanında çalışma arkadaşlarınız, iş yaptığınız kişiler ve size hizmet eden kişiler ile birlikte uluslararası çalışmalar için hareket edebilirsiniz. 21 Ekim - 10 Kasım tarihleri arasında çocuklarınız, sevgiliniz ya da borsa vb riskleriniz ile ilgili yeni kararlar almamaya özen göstermeli; alınması gerekiyorsa dikkatli davranmalısınız.

Aslan:
Sevgili Aslan’lar, bu ayın şüphesiz en önemli görünümü 7 Ekim’de aşk hayatınızı canlandırmak üzere harekete geçecek olan Venüs’ün Yay burcuna geçişidir. Bu dönemde hayatınızın aşkını bulabilir, evli iseniz çocuk sahibi olabilir ya da hamilelik haberi alabilirsiniz. Hobileriniz ile eğlenceli vakitler geçirmenizi mümkün kılan Venüs’ün Yay burcunda seyri sebebiyle finansal riskleriniz konusunda fazlasıyla maceracı davranabilirsiniz. Bu konuda dikkatli davranmanızı öneririm.15 Ekim’den itibaren maddi gelirlerinizi arttırmak üzere titizlikle çalışabilirsiniz. Analitik bakış açınıza güvenebilirsiniz. 21 Ekim’de geri hareketine başlayacak Merkür’ün eviniz ile ilgili konular ve aileniz ile iletişimde aksaklıklara, yanlış anlaşılmalara sebep olan bir etkisi olacaktır.
Başak:
Sevgili Başak’lar, 5 Ekim’de gerçekleşecek yeni ay ile maddi durumunuz açısından yenilenmelere, denge ve ortaklı işlere girişebilirsiniz. 7 Ekim Venüs görünümü uluslararası iletişiminizin artabileceğini belirtiyor. Ekim’in ikinci yarısında burcunuzda seyredecek olan Mars ile kendinizi aktif, dinamik ve enerjik bir hayat içerisinde bulabilirsiniz. 19 Ekim’de Dolunay ile 7 Ekim’de başlattığınız işleri aksiyona dönüştürmeniz gerektiğinin habercisi. 21 Ekim’de geri hareketine başlayacak Merkür iletişimde ve eğitim konularında aksaklıklara sebep olabilir. Ayrıca bu dönemde kısa seyahatlerinize de dikkat etmelisiniz.
Terazi:
Sevgili Teraziler, bu ay yeni ay ile beraber kendinize çeki düzen verme zamanı. Özellikle dış görünüşünüz ile ilgili değişiklikler yapmak için 5 Ekim ve sonrasındaki 15 günü tercih edebilirsiniz. 7 Ekim’de Venüs’ün Yay burcuna geçişi ile kısa keşif seyahatleri, yakın akrabalarınızla keyifli sofralarda bir araya gelme, eğitimlere katılma gibi girişimlerde bulunabilirsiniz. 15 Ekim’den sonra ruhsal açıdan kendinizi yormamaya özen göstermelisiniz. 21 Ekim- 10 Kasım tarihleri arasında Merkür’ün geri gidişi ile maddi konularda problemler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde kararları alınan satışlar, maaş sözleşmeleri gibi gelirler ve giderler ile ilgili kararlaştırılmış işler sonrasında revize edilebilir ya da kaldırılabilir; dikkatli olmalısınız.
Akrep:
Sevgili Akrepler, Ekim ayının ilk yedi gününde cazibeniz ve çekiciliğiniz oldukça yüksek. Ekim 7’den sonra ise maddi anlamda daha özgür olmak isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu özgürlüğü gelirlerinizin kazanma yöntemini değiştirmek üzere planlar yapmak için kullanabilir ya da harcamalarınızı arttırabilirsiniz; dikkatli olmakta fayda var. 15 Ekim’den sonra sosyal organizasyonlar, toplumsal kuruluşlarda titizlikle çalışabilir; bütün enerjinizi bu çalışmalara harcayabilirsiniz. 21 Ekim- 10 Kasım tarihleri arasında Merkür’ün geri gidişi ile birey olarak dünya ile iletişiminizde problemler yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşıldığınız, kendinizi ifade edemediğinizi ya da karşınızdakinin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. İletişiminizde dikkatli olmalısınız.
Yay:
Sevgili Yaylar, 5 Ekim’de gerçekleşecek olan yeni ay, yeni sosyal ortamlara girmenizi, yeni arkadaşlar edinmenizi sağlayabilir. İlişkilerinizde sevgi, aşk, denge, sanat gibi öğeler ile ilerleyebilirsiniz. Ayın 7’sinden sonra kendinizi çekici, güzel, iyi hissedebilirsiniz. Kendinize güveniniz ve karşı cinse cazibeniz oldukça yüksek. 15 Ekim’den sonra kariyeriniz için analitik düşüncenizi kullanacağınız projelerde çalışabilir; bütün enerjinizi bu çalışmalara harcayabilirsiniz. 21 Ekim- 10 Kasım tarihleri arasında Merkür’ün geri gidişi ile hayatınızda bazı aksaklıklar olduğunu hissedebilirsiniz. Elinizde olmayan sebepler ile gelişen olaylara üzülmek yerine dikkatli olmakta fayda var.                                                                                   
Oğlak:
Sevgili Oğlaklar! Yeni ay ile kariyerinizde yeni adımlar atma, sizi ileriye taşıyabilecek kişiler ile görüşme yapma fırsatını elde edebilirsiniz. 15 Ekim’den sonra uluslararası işler, farklı kültürlerden kişiler ile tanışma, uzak seyahatler yapma, yarım kalan bir eğitimi tamamlamak üzere kolları sıvayarak, hummalı bir koşuşturmaca içine girebilirsiniz. 21 Ekim- 10 Kasım tarihleri arasında Merkür’ün geri gidişi ile sosyal çevreniz, organizasyonlarda iletişim kopuklukları, organizasyonel eksiklikler gerçekleşebilir. Birlikte hareket ederken yapılan programlara özen göstermelisiniz.
Kova:
Sevgili Kovalar, 7 Ekim’e kadar olan süreçte kariyeriniz ile ilgili önemli ve olumlu gelişmeler olabilir. 15 Ekim sonrasında arkadaşlarınızla, sosyal gruplar ile daha özgürlükçü, daha dürüst, daha hareketli bir gelecek için savaşabilirsiniz. 15 Ekim’e kadar ikili ilişkileriniz oldukça olumlu etkiler altında. 15 Ekim sonrasında gelir dışı kaynaklarınız ile ilgili efor sarf etmeniz gerebilir. 21 Ekim-10 Kasım arasında kariyeriniz ile ilgili yapılacak görüşmeler, hazırlanacak materyaller, gelecek teklifler sizi yanıltmasın. Merkür geri hareketi kariyeriniz ile ilgili konularda dikkatli olmalısınız.

Balık:
Sevgili Balıklar, 7 Ekim’den itibaren kariyerinizde başlayan bereketli hareketlenme daha özgürlükçü bir düşünce yapısı ile kendi işinizi kurmanız için sizi tetikleyebilir.15 Ekim’e kadar işinize harcadığınız eforun meyvelerini yemeye başlayabilirsiniz. Tüm enerjinizi işinize aktarabileceğiniz gibi, sağlığınız ile de detaylı incelemelerde bulunmanız yararınıza olacaktır. 15 Ekim’den sonra ile evliliğinizede veya ortaklığınızda tutkulu davranışlar içerisinde olabilirsiniz.


info@aysegulkuyumcuturker.com

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova