15 Şubat Astrolojik Burç Yorumları - Dolunay'ın Etkileri

Günün ilk saatlerinde Aslan Burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Ayrıca Güneş Mars üçgeni yaşayacağımız bugünde hem aktif olacağız hem de bazı gerginlikler, sözlü atışmalar, dalgınlıklar yapabileceğiz. Tüm bunların yanında sabah itibariyle daha titiz, daha dikkatli, daha çalışkan ve dünyevi işlerle uğraşacağımız 2.5 günlük bir sürece giriyoruz. Dolunayın etkileri ve günlük burç yorumlarını aşağıda okuyabilirsiniz. 

Sevgiyle, güzel bir gün dilerim.
Ayşegül Kuyumcu Türker

"Dolunay" evresine girdiğimizde dünyanın bir tarafında Ay, bir tarafında Güneş bulunur. Ay ve Güneş birbirleri ile 180 derece uzakta bulunur. Dolunay evrelerinde insanlar egoları ve duyguları arasında çekiştirilmiş hisseder. Bu sebeple dolunay günlerini daha gergin ve duygusal anlamda çalkantılı günler olarak hissederiz. 

Ay ve güneşin verdiği ana tema ne olursa olsun duygularımız ani inişler çıkışlar gösterebilir. Aniden parlayıp minik tartışmaları bile büyük kavgalara dönüştürme potansiyeline sahip olabiliriz. Bugün her zamankinden daha sakin ve temkinli olmaya çalışmamız önemlidir. 

Bugünlerde sezgilerimiz daha kuvvetli çalışacaktır. Bilinçaltımız da farklı rüyalar ile dolunay günlerinde bize ilginç anlar yaşatabilir; hatta uyurgezerlik, uykuda konuşma bu günlerde artabilir:)

Hem duygularımız hem de bilinçaltının bu kadar tetikte olduğu bir günde yapılacak olan meditasyon, dua ve terapilerde daha fazla şifalandığımızı hissederiz.  

Dolunay, yeni ay'da başlattıklarımızın meyvesini almaya başlama zilidir. Başladığınız işler ile ilgili yavaş yavaş sonuç almaya başlayabilirsiniz. Enerjimizi pozitif bir şekilde kanalize edip, kendimizi günün akışına bırakarak verilen mesajı almaya çalışmamız gerekiyor!Koç: (21 Mart- 20 Nisan) 
Gecenin ilk saatlerinde gerçekleşecek dolunayda yeni bir aşkın tohumları atılabilir ya da ilk kez sevdiğinize açılabilirsiniz. Sabah saatlerinde gerginlikler ve dalgınlıklar yaşanabilir.

Boğa: (21 Nisan – 20 Mayıs) 
Ailenizden evlilik, bebek gibi güzel bir haber alabilirsiniz. Gece gerçekleşecek dolunay ile haberler ortaya çıkabilir. Sabah saatlerinde kariyeriniz ile ilgili yaratıcılığınız artıyor.

İkizler: (21 Mayıs –  21 Haziran)                 
Yaratıcılığınızla sevdiğinizi kısa bir kaçamakla şaşırtabilirsiniz. Dolunayda sevgilinizi kelimelerinizle büyüleyebilirsiniz. Gün içinde evinizde detaylı çalışmalarda bulunabilirsiniz.

Yengeç: (22 Haziran – 22 Temmuz) 
Maddi olarak fazla açılmış hissediyor olabilirsiniz. Dolunay ile gelir, gider ve birikimlerinizi açıkça görme fırsatınız olacak. Sabah saatlerinde bu konuyla ilgili bazı gerginlikler olabilir.

Aslan: (23 Temmuz – 23 Ağustos) 
Bu gece gerçekleşen Dolunay ile sevdiğiniz ile birbirinize “bir ömür boyu” sözü verebilir, yeni bir ortaklığa adım atabilirsiniz. Son kararı vermek için Mart ayını beklemeniz faydalı olabilir.

Başak: (24 Ağustos – 23 Eylül) 
İşinizde fedakarlıklarınızın gözler önüne serildiği bir gün. Günlük rutininizin yoğunluğunu bir kenara bırakıp kendinizi ön plana almalısınız. Sabah işiniz ile ilgili iletişime dikkat.

Terazi: (24 Eylül – 23 Ekim) 
Bu gece Dolunay ile birlikte sosyal ortamlarda bir çok kişi ile tanışabilir, gerçek aşkı bulabilirsiniz. Sabah saatlerinde sözel yaratıcılığınız artıyor ancak iğneleyici olmamaya dikkat.

Akrep: (24 Ekim – 22 Kasım) 
Kariyerinizle ilgili yaptıklarınız parlıyor ve takdir görüyorsunuz. Dolunayın etkisi ile eviniz ve işiniz arasında gerginlikler olabilir. Özellikle sabah saatlerinde kelimelerinize dikkat.

Yay: (23 Kasım – 21 Aralık) 
Her ne kadar seyahat planlarınızda değişiklikler yaşasanız da farklı bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Dolunay ile eğlenceniz artıyor. İletişimde sabah saatleri çatışmalar yaşanabilir.

Oğlak: (22 Aralık – 20 Ocak) 
Uzun süredir beklediğiniz bir gelir dışı kaynak aydınlanıyor ve maddi durumunuz güçleniyor. Öncesinde yaşanan gerginlik konunun mart başında netleşecek olmasından kaynaklanabilir.

Kova: (21 Ocak – 19 Şubat) 
Bu gece gerçekleşen Dolunay ile ilişkinizin artık bir sonraki safhaya hazır olduğunu daha net görebilir ve yeni bir adım atabilirsiniz. Güne başlarken sözlü gerginliklere dikkat.

Balık: (20 Şubat – 20 Mart) 
İşiniz ve sağlığınız ile ilgili olumlu değişiklikler için adım atabilirsiniz. Dolunay ile bu konuda ilerleyişiniz yolunuz aydınlanıyor. Gün içinde zihninizi dinlendirecek çalışmalar yapmalısınız.Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem