24 Şubat- 2 Mart Haftalık Yorum


Bu hafta astrolojik olarak birçok gökyüzü olayı hayatımıza yansıyor. Bir süredir geri harekette olan Merkür 1 Mart itibariyle düz harekete geçiyor. Bu vesileyle bir türlü sonuca erdiremediğimiz sözleşme, anlaşma, teknolojik aletlerdeki bozukluklar, iletişimdeki kesik kesik hava dağılmaya başlıyor. Yani kendimizi daha iyi ifade edebileceğiz.

26 Şubat Çarşamba günü kesinleşecek olan Jupiter-Uranüs karesi ise özgürleşme arzumuzu, yaratıcılığımızı yüksek seviyelere çıkartıyor. Özellikle teknolojik gelişmeler, sanatsal alanlarda çalışanlar için verimli bir gün olacağını söyleyebiliriz. İdeallerinizin önündeki zorluklara karşı göğüs germe isteğimiz oldukça yoğun. Bazı olayların şiddetle sonuçlanması mümkündür. Beklenmedik ve ani çatışmalara karşı hazırlıklı olmalıyız.

1 Mart sabahı Balık Burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay olumlu ve gelişimi destekleyen havası ile başarılı girişimlerde bulunabileceğimizi, bu girişimlerin destek bulabileceğini bize söylüyor. Zira bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Akşam saatlerinde Mars geri harekete başlıyor. 20 Mayıs'a kadar sürecek olan bu hareket bizi biraz sakinleştirecek diyebiliriz. Ancak sadece sakinleşmek ile kalmayıp ataletine de kapılma riski söz konusu. Cesaret, ataklık, tepki vermek konularında yavaşlıyoruz. Efor ve enerji gerektiren işlerimizi bekletmemiz faydalı olabilir. Özellikle ikili ilişkileri içeren konuları ele alarak değerlendirmeliyiz. Acele hareket etmek yerine iç sesinizi dinlemeli ve mevcut durumu zorlamamaya çalışmalıyız. Bu dönemde hukuki, tıbbi girişimlerden (dava açmak, ameliyat olmak) zorunlu olmadıkça kaçınmak faydalı olacaktır.

İkili ilişkilerde bizi zorlayacak bir Pazar günü bizi bekliyor. Venüs’ün Mars ile kare açısının netleşeceği bugünde eş, ortak, sevgili, arkadaş, ebeveynler ile çatışmalar söz konusu olabilir. Beklenmedik olaylara karşı tepkisel davranmamaya çalışmak bizim için faydalı olacaktır. Öğle saatlerinden akşam üstüne kadar yeni bir adım atmaktan çekinmeliyiz. Mevcut ilişkilerde tamam mı devam mı kararı verme ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Akşam saatlerinde Satürn geri harekete geçiyor. İşimiz, sorumluluklarımız, ortaklıklar kafanızda bu süre içinde bir soru işareti olarak kalacak. Değerlendirmelerinizi iyi yapmalı, iyi planlamalı ve hazırlıklı olmalısınız. Zira 20 Temmuz’a kadar olan bu dönemi iyi değerlendirmenin sonucunda kariyerinizde somut ilerleme kaydedebilirsiniz.Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova