1 Mart Astrolojik Burç Yorumları- Merkür Direkt, Mars Retro ve Balık Burcunda Yeni Ay


İki ileri bir geri…

Olumlu ve kendimizi rahatlıkla ifade edebildiğimiz, duygularımızı, düşüncelerimizi paylaşarak güçlü kişilerden destek alabileceğimiz bir gün olacak.

Bir süredir hayatımızda ilerleyemediğimiz, kendimizi anlatamadığımız, anlaşılamadığımız konuların birer birer düzelmeye başlayacağı, en azından rayına gireceğini dile getirebiliriz. Bugün Merkür direkt harekete geçiyor ve hayatımızdaki sözlü, yazılı tüm iletişim, bilgi, ulaşım konularında ilerlemenin yolunu açıyor. Bir diğer güzel haber de Balık Burcunda gerçekleşen Yeni Ay. Yeni adımlar atmak, güçlü kişilerden destek almak, yaratıcılık, hayal gücü, sanat, manevi ve ilahi konular gündemimize gelirken bir yandan da ailevi ve kariyer ile ilgili konularda ani ve köklü değişiklikler tetiklenebilir. Her ne kadar yeni ay yeni adımlar, girişimleri sembolize etse de bazı etkiler bize geçmişten gelen konuların yeniden su yüzüne çıkacağı ve değerlendirmeye alacağımızı söylüyor.

Bir geri…

Aynı günün akşamında Mars geri harekete geçiyor. 19 Mayıs’a kadar geri hareketini sürdürecek olan Mars özellikle ikili ilişkilerde dikkatli ve temkinli olmamız gerektiğini vurguluyor. Tepkisel davranmamalı, ilk adımı atmamalı ve karşımızdaki kişinin yaptıkları yerine kendi eksiklerimizi tespit ederek geliştirmeye yoğunlaşmalıyız. Bu dönemde gizli ya da kabul görmeyecek ilişkiler (evlilik-ortaklık olabilir) filizlenebilir. Mayıs ayında Mars’ın direkt harekete geçmesi ile bu tip ilişkiler ortaya çıkacağından adımlar atarken dikkatli olmakta fayda var. Diplomatik konularda da gizli iş birlikleri, görüşmeler bu dönemde oluşabilir.

Mars geri hareketinin bir başka etkisi de harekete geçmekte yavaşlama olabilir. Bir önceki yazımda bahsettiğim gibi sadece sakinleşmek ile kalmayıp ataletine de kapılma riski söz konusu. Cesaret, ataklık, tepki vermek konularında yavaşlıyoruz. Acele hareket etmek yerine iç sesinizi dinlemeli ve mevcut durumu zorlamamaya çalışmalıyız. Bu dönemde hukuki, tıbbi girişimlerden (dava açmak, ameliyat olmak) zorunlu olmadıkça kaçınmak faydalı olacaktır.

Bugün sabah Yeni Ay ile akşam Mars geri hareketi arasındaki zamanı iyi değerlendirerek yeni girişimleriniz için adımlar atabilirsiniz. Zira ruhsal ve sanatsal çalışmalar, yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz aktiviteler, meditasyon, yoga ile ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmek iyi gelecektir.

Keyifli bir cumartesi olması dileğiyle..

Koç: (21 Mart- 20 Nisan) 
Teknoloji ve sosyal çevrenizi bir araya getireceğiniz bir proje yeniden devreye girebilir. Dargın veya küs olduğunuz biri ile tartışmak yerine sessizliğinizi korumak iyi gelecektir.

Boğa: (21 Nisan – 20 Mayıs) 
Kariyerinizde ilerlemeyen konular birer birer çözülüyor. Üstlerinizden destek beklediğiniz konuları dile getirebilirsiniz. Daha önceden tanıdığınız kişiler ile bir araya gelebilirsiniz.

İkizler: (21 Mayıs –  21 Haziran)             
Seyahat planlarınızdaki bitmek bilmeyen değişiklikler bugün sona eriyor. Kariyerinizde yeni bir sayfa açabilirsiniz. İkili ilişkilerinize dikkat, eski bir konu ortalığı karıştırabilir.

Yengeç: (22 Haziran – 22 Temmuz) 
Miras, kredi, sigorta konularında tıkandığınız noktalar çözülüyor ve beklenen haberleri alıyorsunuz. Aile içi ilişkilerde yaşadığınız gerginlik çıkacağınız bir seyahat ile hafifleyebilir.

Aslan: (23 Temmuz – 23 Ağustos) 
Eşiniz ya da ortağınızla bir süredir yol alamadığınız konuları konuşmak güzel bir gün olabilir. Sözleşme, anlaşmalar için biraz daha beklemelisiniz. Para ile ilgili gelişmeler olabilir.


Başak: (24 Ağustos – 23 Eylül) 
İş yerinde çözüm bulamadığınız bir konu açıklığa kavuşuyor ve iletişim hızlanıyor. Yeni bir aşk, yeni bir ortaklık filizlenebilir. Maddi konularda yeni bir adım atmamak faydalı olacaktır.

Terazi: (24 Eylül – 23 Ekim) 
Yaratıcılığınızın geri geldiğini, kelimelerinize kavuştuğunuzu hissedebilirsiniz. İşle ilgili yeni proje fikirleri ortaya çıksa da sağlıklı yaşam için atacağınız adımlara yoğunlaşmalısınız.

Akrep: (24 Ekim – 22 Kasım) 
Aile içinde anlaşmazlıkların çözüldüğü, bir emlak işi ile ilgili problemlerin çözülmeye başladığını görebilirsiniz. Ancak bu romantik günü çocuklarınız, sevdiğiniz ya da sanatınıza ayırmalısınız.

Yay: (23 Kasım – 21 Aralık) 
İletişimin problem olduğu bir dönem bitiyor. Anlaşma ve sözleşmeler, seyahatler, eğitim ile ilgili konularda ilerleme kaydedebilirsiniz. Ev ve aile ile ilgili yeni adımlar atılabilir.

Oğlak: (22 Aralık – 20 Ocak) 
Finansal durumunuz ile ilgili belirsizlik ortadan kalkabilir; beklediğiniz ödemeler gerçekleşebilir. Kısa ve romantik bir seyahate çıkabilir, entelektüel paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kova: (21 Ocak – 19 Şubat) 
Kendinizi ifade etmekte zorlandığınız günler geride kalıyor. Yeni projelerle gelir kaynakları oluşturacağınız bir adım atabilirsiniz. Hukuksal açıdan dikkatli olmanız gereken bir dönem başlıyor.

Balık: (20 Şubat – 20 Mart) 
Ruhsal çalışmalar ve zihninizi dinlemek sizi yaratıcı çalışmalarınız içinde kaybolmanıza sebep olmuş olabilir. Oldukça şanslı ve dileklerinizin dualarızın yerine gelebileceği bugünü iyi değerlendirin.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova