15 Nisan Ay Tutulması

Ay Tutulmaları, fazlasıyla duygusal dolunaylardır. Her dolunayda yaşadığımız duygusallığın, çalkantıların, ikili ilişkilerdeki gerginliklerin, annelerin ve annelikle ilgili konuların yarattığı gerginliklerin su yüzüne çıkmasını sağlar.  15 Nisan Salı günü Terazi burcunda gerçekleşecek olan Ay Tutulması önümüzdeki 2 yıl boyunca gerçekleşecek dörtlü tam Ay tutulmaları serisinin ilki olacak. Dörtlü Tam Ay Tutulmaları serisi demek ard arda gerçekleşecek 4 ay tutulmasının TAM TUTULMA olması, araya parçalı vb AY TUTULMASI girmemesi demektir.  4’lü ay tutulmaları gözlemlendiği bölgelerde başlattığı konuyu son ay tutulmasının etkisinin bitişiyle sonuca vardırır. . Yani Ay Tutulmasının net gözlemleneceği bölgeler olan Amerika Kıtası, Yeni Zelanda, Avustralya 28 Eylül 2015’te gerçekleşecek son Ay Tutulmasına kadar önemli bir sürece giriyor diyebiliriz.

Ay Tutulması ülkemizden tam izlenemeyeceği gibi ülkemiz haritasında BÜYÜK KARE açı etkisi oldukça yüksek olacağı için biz de bu AY TUTULMASINDAN etkileneceğiz. 15 Nisan’da gerçekleşecek olan ay tutulması Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton’un oluşturduğu BÜYÜK KARE açı kalıbını netleşmemiş de olsa tetikliyor. Geçmişten gelen konuların ortaya çıkması, diplomatik, uluslararası görüşmeler, hukuk, adalet, dış düşmanlar, hükümetler, yöneticiler Terazi Burcunda gerçekleşen Ay Tutulmasından etkilenirler.

Bunun yanında BÜYÜK KARE açı değişimi ve dönüşümü tetikleyici etkiye sahip. 23 Nisan'da kesinleşecek bu açı Ay'ın Dünyaya en yakın mesafeden geçişi ile de tetiklenecek. Risk almaktan çekinmeyeceğimiz, adrenalinin yükseleceği, rekabetten kaçılmayan, yenilik için baş kaldırının çıkabileceği, aile, ikili ilişkiler, kariyer ve kendimiz olarak hayatımızın dört ana kulvarında bunu hissedeceğimiz bir gün olacak. Ay Tutulması esnasında özellikle sınırlarımız, yöneticiler, hak, hukuk, demokratik haklar ön plana çıkarak halkın dayanışması gözlemlenebilir. 23 Nisan ve Büyük Kare açının etkilerini ayrıca bir yazıda inceleyeceğiz.

AY Tutulmaları, GÜNEŞ Tutulmaları gibi doğal afetlerle bağdaştırılır. Her ay tutulması ya da güneş tutulması için geçerli olmasa da bu öngörü gökyüzünde diğer gezegenlerin yaptığı açılarla ilişkilidir. Yani Ay Tutulmasının net gözlemleneceği bölgeler olan Amerika Kıtası, Yeni Zelanda, Avustralya gibi bölgelerde sel vb doğal olaylar bekleyebiliriz. Dünyanın diğer bölgeleri için böyle bir risk yok diyemeyiz ancak en riskli bölgeler olarak bu bölgeleri sayabiliriz.

Bireysel Olarak Bu Ay Tutulması bizi nasıl etkileyecek?

Terazi burcunda gerçekleşmesi ve bazı önemli gök cisimleri ile etkileşimde bulunması bu ay tutulmasını ilişkilerimiz ve kendimiz arasında dengeyi bulmakta zorlanabileceğimizi söylüyor. Hak, hukuk, adalet, denge konularında zorlanılan ilişkilerde kıskançlık, zorlanma, egonun ağır basması, bağımsızlık, özgürlük arzusunun ortaya çıkacağını gösteriyor. Burçlara göre hayatımızın farklı alanlarında belirginlik gösterecek bu temalar kurumsal bir yapıda çalışmaktan kendi işinizi kurmaya, ailenizle aynı evde oturmaktan kendi evinizi kurmaya kadar bir çok konuda gözlemlenebilir.  

Ay Tutulmasının genel olarak negatif etkilerinden bahsettik ancak yukarıda belirttiğimiz gök cisimlerinin etkileşimi aynı zamanda affetme, orta yolu bulma, kendini aşka adama, karşı tarafın arzularını anlayarak fedakarlıklarda bulunma gibi temaları da beraberinde getiriyor.
Bu Ay Tutulması tam anlamıyla bir kişisel aydınlanma sürecinin başlangıcı. Dönüşüm ve değişimi içinde barındırdığı ve mevcudu yıkma enerjisi her ne olursa olsun duygusal anlamda zorlayacaktır. Bu konularla yüzleşmek duygusal anlamda zorlanmamıza sebep olacağından sakin kalmaya ve gözlemlemeye çalışmamız faydalı olacaktır.

Güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle, 

Astrolog Ayşegül Kuyumcu TürkerBu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova