29 Nisan 2014 Boğa Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

Bugün gerçekleşecek olan Güneş Tutulması ile yepyeni başlangıçlar yapma fırsatı elde edeceğiz.


Geçmişten bugüne Güneş Tutulmaları insanlığın korktuğu bir gökyüzü olayıdır. Güneşin bir süreliğine dahi kaybolması insanların yaşam enerjisinin dengesini bozar. Doğadaki tüm canlılar bu gökyüzü olayından etkilenirler. Yeni ay’da gerçekleşmesi ile önemli yeniliklere gebedir Güneş Tutulması. Bu Güneş Tutulması özellikle ikili ilişkilerde kuvvetli olmayan bağları onarmak, problemleri ilişkileri bırakmak adına önemli bir döneme giriş yapıyoruz. Boğa burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması geçtiğimiz Ay Tutulması gibi Büyük Kare Açı’yı tetikliyor. Ancak bu sefer Venüs, Neptün ve Pluto’nun olumlu etkileri; Merkür’ün birebir tutulma açısında bulunması bize çok önemli mesajlar veriyor.

Güneş Tutulmasının burcunuza ve yükselen burcunuza etkileri için tıklayınız.

Merkür ve Güneş Tutulması:

İletişim gezegeni Merkür’ün Güneş Tutulması açısında bulunması bize kelimelerimizin ilişkilerimize olan kuvvetini vurguluyor. Pluto’dan gücünü alan Merkür, kelimelerimizin gücünün farkına varmazsak yapıcı olabileceğimiz kadar yıkıcı olabileceğimizi anlatıyor. Bugün ve aslında önümüzdeki bir yıl boyunca iletişimimizi yapıcı yönde kullanırsak ilişkilerimizi kuvvetlendirebileceğimiz mesajını alıyoruz.

Güneş Tutulmasının burcunuza ve yükselen burcunuza etkileri için tıklayınız.

Neptün, Pluto, Venüs:

Neptün’ün Güneş ve Ay ile olumlu açısı sanatsal açıdan ilham gücünün yüksek olduğu, uyandırıcı bir etkiyle karşı karşıya olacağımız bir günü vurguluyor. Yardımlaşma ve hayırseverliğin güçlü kişilerce ele alınacağı bir seneye giriş yapıyor olabiliriz. Ancak altı boş organizasyonlar da kolayca yıkılabilir. Pluto’nun kuvveti ile bu güçlü kişiler yanılsamalara yol açabilir. Venüs ise tüm iyicil gücü ile çabalarsak gerçeği görebileceğimizi ve yanılgılardan korunabileceğimizi söylüyor.

Güneş Tutulmasının burcunuza ve yükselen burcunuza etkileri için tıklayınız.

Dünya ve Tutulma:

Nisan ayında gerçekleşen Ay Tutulması gibi bu Güneş Tutulması da Avustralya ve Hint Okyanus’undan gözlemlenebilecek. Doğal afetler, depremler, volkanik hareketler Güneş Tutulmaları ile ilişkilendirilse de dünyada  gözlemlendiği bölgeler de risk en fazladır.

Güneş Tutulmasının burcunuza ve yükselen burcunuza etkileri için tıklayınız.

Sevgi dolu günler, 

Astrolog Ayşegül Kuyumcu Türker

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova