12 Temmuz Oğlak Burcunda Perigee Dolunay- Yani SÜPER AY DOLUNAYI


12 Temmuz’da Dolunay, Ay’ın Dünya etrafında çizdiği yörüngenin en kısa mesafesinde gerçekleşecek. Yılda 3-4 kez AY bu noktadan geçmektedir. Terminolojik olarak “Perigee” Yunanca “Perigeion” yani “yakınında- etrafında dönen uydu” kelimesinden türemiştir. “SÜPERAY” terimi ise Richard Nolle tarafından yakın zamanda verilmiş bir isimdir.

SÜPERAY durumunda gerçekleşen DOLUNAY dünyaya yakın pozisyonda olması sebebiyle hem daha büyük gözükür hem de daha fazla ışık saçar. Aynı zamanda çekim gücü de diğer noktalarda olduğundan daha yüksektir. Bu da kuvvetli gel-git, fırtına, volkanik patlamalar, deprem gibi yeryüzü afetlerine sebebiyet verebilir.  Yaz döneminde olduğumuz için kuvvetli gel git sebebiyle deniz kıyısında hem kendinize hem çocuklarınıza dikkat etmelisiniz.

Tüm Dolunay’lar gibi SÜPERAY konumundaki Dolunay’da da duygusal hassasiyet yüksektir. 12 Temmuz’da gerçekleşecek Dolunay’ın savaş gezegeni Mars ile etkileşiminden dolayı ikili ilişkilerde zorlanmalar daha yüksek seviyede olacak. Savaşmak ya da bırakmak ana tema diyebiliriz.Yeni ay fazında başlattığımız girişimler Dolunay fazında görünür ve elle tutulur hale gelir. Ancak bu sefer Oğlak burcunda gerçekleşmesi sebebiyle geleceğe yönelik sağlamlaştıracağımız konular gündeme gelecek. Duygularınız ve egonuz arasındaki dengeyi tutturabildiğiniz takdirde hedeflerinize, ilişkinize tutkuyla sarılarak sağlam adımlar atabilirsiniz. Bir başka getirisi ise sanatsal yeteneğin, iş zekası ile birleştirilerek yaratıcı ürünler ortaya çıkarmak olabilir. AY’ın üretkenliği, OĞLAK’ın lider yöneticiliği ile birleştiğinde ortaya şahane sonuçlar çıkabilir.

KOÇ:
Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay ile kariyerinizde geleceğe yönelik sağlam adımlar atma fırsatı yakalayabilirsiniz. Ortaklı bir işte çalışıyorsanız birbirinizle savaşsanız da işinizi zirveye taşımak için tutkuyla çalışacaksınız. Dolunay öncesi ve sonrasında ilişkilerinizde ani parlamalardan çekinmelisiniz. Kariyer, saygınlık ve başarı mutluluğunuz için büyük önem taşıyor. Sanatsal yeteneklerinizi işe çevirmek için stratejiler geliştirebilir; planlar yapabilirsiniz. Aile bireyleri ile ego savaşlarından uzak durmalısınız.

BOĞA:
Doğanız gereği bilgilerinizi paylaşırken bile sağlam zeminde olmak ve para kazanmayı ön planda tutmak istiyorsunuz. Ancak uzmanlığınızı ve bilir kişiliğinizi toplumsal alanlarda, yüksek eğitim kurumlarında ya da uluslararası bir projede stratejik bir konumda paylaşmak, liderlik etmek sizi daha fazla mutlu edebilir. Kariyeriniz ve toplumdaki yeriniz sizin için daha fazla önem kazanıyor. İşinizdeki yoğun tempo ve stress sizi yorabilir. Kendinizi çok zorlamamalı ve çalışanlar ile gerginliklerden özellikle kaçınmalısınız.

İKİZLER:
Gelir dışı kaynaklarınızla ilgili bazı konular ışığa çıkıyor. Eşinizle ya da ortağınızla ortak gelirleriniz, miras, kredi vb konularda kendinizi sağlama alabilme fırsatı sunuyor. Bu konularla ilgili egonuz kendi gelirlerinizin ön planda ve daha önemli olduğunu söylese de duygusal olarak ortak paylaşımın da önemli olduğu hissini taşıyorsunuz. Bir ikizler burcu olarak bu gelgiti yaşamak doğanızda var. Sportif aktivitelere vakit ayırmanız faydalı olur. Sevdiğinize karşı agresif tavırlardan kaçınmalısınız.

YENGEÇ:

İçinde bulunduğunuz ilişkinin geleceği olup olmadığını uzun bir süredir değerlendiriyorsanız, bir karara varıp yeni bir adım atmanın zamanı gelmiştir. Sevdiğiniz kişiye evlenme teklif edebilir; ya da niyetinizin ciddi olduğunu açıklayabilirsiniz. İşiniz ile ilgili değerlendirdiğiniz bir ortaklık ise sözleşme şartlarını görüşmeye başlayabilirsiniz. Ailenizle ilişkilerinizde agresif tavırlar ve ego savaşlarının ortaya çıkması aklınızı kurcalayabilir ancak sakin kafayla düşündüğünüzde risk almanın anlamsız olduğunu göreceksiniz.


ASLAN:
Alkışlardan beslenen biri olarak fazla fedakarca ve özverili çalıştığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Çalıştığınız yere canı gönülden bağlılığınız ve geleceğe yönelik yatırım olarak gördüğünüz duruşunuzu bozmadan önce ideallerinizi hatırlayın. Farklı ve orijinal bakış açınız, hayat felsefenize de yansıyor. Durumu iyi ele almalı ve geleceğe yönelik adımlar atmalısınız. Ayrıca duygusal olarak olumsuz etkilendiğiniz konuların da sağlığınızı olumsuz etkileyebileceğini unutmamalısınız.

BAŞAK:
Gelir dışı kaynaklarınızla ilgili beklenmedik gelişmeler yaratıcı projeleriniz ile ilgili farklı düşüncelere kaymanıza sebep olabilir. Bugün gerçekleşecek Dolunay ile aşk, çocuklar, yaratıcı projeler, eğlence ve turizm sektörüne yönelik girişimleriniz için somut adımlar atabilirsiniz. İlginizi çeken bu alana yönelmenin ve üzerinde çalışmalar yapmanın meyvelerini alacaksınız. Dileklerinizi gerçekleştirmek için stratejik bir plan yapmanın zamanı geldi. Tutkulu ve aşk dolu bir ilişki ya da sevdiğinizle romantik bir geceye hazırlıklı olun.

TERAZİ:
Eşiniz sizi şaşırtmaya devam ediyor. Kariyeriniz ve aileniz arasındaki dengeyi sağlamak için artık somut adımlar atmalısınız. Sorumluluklarınız ve arzularınız arasında gidip geliyorsunuz. Kariyeriniz ile ilgili şanslı olduğunuz bu dönemi iyi değerlendirdiniz. Şimdi sıra ev ve ailenizle ilgili atladığınız konuları toparlamakta. Evinize yeni bir yardımcı alabilir ya da evden çalışmayı değerlendirebilirsiniz. Olabilecek bütün konuları teker teker gözden geçirmeniz iyi olacaktır. 


AKREP:
İş yerinizde ya da sağlığınız ile ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir. Kazalara ve aksaklıklara karşı ekstra dikkat etmeniz gereken bir gündesiniz. Bugün gerçekleşecek Dolunay ile kardeşlerinizle bir iş meselesi, hukuki bir konu ya da bir seyahat sebebiyle tartışabilirsiniz. Sizi zorlayan kendi inançlarınız ve ona karşı duygusal olarak hissettikleriniz olacaktır. Ancak unutmayın ki sessiz mizacınızı bozup, konuşarak işleri çözümlemeye çalışmak daha akıllıca olacaktır. 


YAY:
Bugün sizin için hem şaşırtıcı hem de eğlenceli bir gün olabilir. Çocuklarınızla ilgili konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mevcut risklerinizin dışında bir risk almak bugün doğru olmayabilir. İlk görüşte aşk,  Dolunay… Ayaklarınızı yerden kesebilir! Bugün Dolunay ile birlikte maddi planlarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Gelir dışı kaynaklar ile ilgili beklediğiniz bir haber arzuladığınız gibi sonuçlanmayabilir ya da sizi duygusal olarak zorlayan bir koşulla gelebilir. Gelirleriniz ve sorumluluklarınız konusu ağır basıyor. Bir yandan bu konuları düşünürken bir yandan arkadaşlarınızla ve sevdiğinizle eğlenmekte fayda var!


OĞLAK:
Ailenizle ya da evinizle ilgili beklenmedik gelişmeler eşinizle aranızda gerginliklere sebep olabilir. Sorumluluklarınız ve ilişkinizin gerektirdiklerini ortaya sererek konuşmaya çalışmalısınız. Fazlasıyla duygusal davranabilirsiniz ya da eşiniz daha mantık çerçevesinde bir çözüm sunduğu için duygularınızın dikkate alınmadığını düşünebilirsiniz. Mantık ve strateji üzerine kurulu hayatınızda söz konusu ilişkiniz olunca duygusal davranmanız ona da ters gelebilir. Birlikte konuşarak çözüm yolları aramalısınız.


KOVA:
Kardeşlerinizle ilgili bir konuda şaşkınlık yaşayacağınız bir gün olacak. Yine spontan bir haftasonu planı yapmak sizi hem rahatlatabilir hem de keyif verebilir. Bugün gerçekleşecek olan Dolunay ile bir süredir kafanızda kurduğunuz sorunlar aydınlanıyor. Çalıştığınız yerde ego savaşları, gerginlikler, üstlerinizle çatışma konuları ve sağlık problemlerinizi ele almanın zamanı geldi. Ancak fazlasıyla duygusal davranabilirsiniz. Kendinize vakit ayırıp bu problemleri neden bu kadar büyüttüğünüzü ele almalısınız. 

BALIK:
Gelirleriniz ile ilgili sürpriz gelişmeler sizi şaşırtabilir. Bu konuda arkadaşlarınızdan duygusal olarak destek almak isteyebilirsiniz. Sevdiğiniz ya da partnerinizin yüksek egosu ve konuya duygusal yaklaşımınızı desteklememesi sizi zorlayabilir. Arkadaşlarınızla olan duygusal bağın, onları aileniz gibi sevmeniz olduğunu bir kez daha göreceksiniz. Hayatınızda kime değer vermeniz gerektiği ve kimlerle aynı değerleri paylaştığınızı daha iyi anlayacaksınız.  

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova