Yılbaşı Alışverişi Öncesi Burçlar için Alışveriş Tüyoları

Her burç mensubunun kendi karakterine göre bir alışveriş stili ve zevkleri vardır. Yılbaşında sevdiklerinize ne alacağınıza karar veremediyseniz; önerilerimize göz gezdirmeniz faydalı olabilir!


Koç:
Koç burçları hedef odaklı ve tek başlarına alışverişe çıkmayı sevdiklerinden onların son zamanlarda ne aldığı, alışverişleri sırasında nelerden hoşlandıkları konusunda fikir sahibi olamayabilirsiniz. Koç Burçları alışverişlerinde yeni çıkan ürünleri, en son moda kıyafetleri ve en yeni teknolojiyi tercih edecektir. Onları mutlu etmek için kırmızı, metal detayları olan son moda objeler, kıyafetler ya da teknolojik ürünler tercih edebilirsiniz. Tabii mücevher almak isterseniz Elmas bir kolye ya da küpe ile mutlu edebilirsiniz.

Boğa:
Eğer bir Boğa Burcuna hediye almayı düşünüyorsanız, onu yemeğe davet edin. Bu vesileyle son zamanlarda nelerden daha fazla hoşlandığını öğrenebilirsiniz. Kalite ve keyif uzmanı Boğa Burçları için ürünün kaliteli olması önemlidir. Ayrıca uzun vadeli alışverişler yapmayı sevdikleri için, aldıkları ürünün "kupon" olmasından haz duyarlar. Boğa Burçları için hediye alış verişinde en son trendlerin ne olduğunu bilmenize gerek yok. Ancak bilmelisiniz ki kaliteli bir kumaş, bir yemek ya da şarap onları mutlu edecektir. Bir mücevher ile onları mutlu etmek isterseniz zümrüt ve safiri tercih edebilirsiniz.

İkizler:
Bir İkizler Burcu ile alışverişe çıkmak, evde oturup sohbet etmek gibidir. Yani anlayacağınız birlikte alışverişe de çıksanız arkadaşınızın nelerden hoşlandığını öğrenmeden geri dönebilirsiniz; çünkü alışverişten çok konuşmaya vakit ayıracaktır. En iyisi siz ona son teknoloji bir iletişim aracı alın. Kıyafet, ayakkabı vb. ürünler İkizler Burcu için gelip geçicidir. Aslında her şey ile ilgili çok çabuk fikir değiştirebilirler ancak bir telefon, bilgisayar ya da tablet ile suratında oluşacak gülümsemeye ıskalamazsınız. İkizler burcu içi takı seçimi de oldukça güç olabilir; inci ya da aquamarin tercih edebilirsiniz.

Yengeç:
Alışveriş Yengeç Burçları için duygusal bir aktivitedir. Hayır, hayır öyle gözyaşı, kırmızı gül gibi değil ancak İkizler Burcundan bekleyeceğiniz bir alışveriş anlayışıyla sizi şaşırtırlar. Bir hatıra, bir anı ya da servis yapan kişinin kaliteli sunumu Yengeç Burcu insanının bütün fikirlerini ve algılarını değiştirir. Bir Yengeç Burcuna alabileceğiniz en güzel hediye kişiselleştirilmiş, onlara özel ya da birlikte bir hatırası olan bir objedir. İsmi yazan bir kalem, birlikte tatilde çekildiğiniz bir fotoğraf ve çerçevesi ya da elde örülmüş bir atkı. Antika ve otantik objelere de bayıldıklarını söylemeden geçmeyelim.

Aslan:
Her yerde ihtişam her yerde şöhret her yerde alkış bekleyen Aslan Burçları için hediye almak diğer burçlara nazaran daha kolay olabilir. Zaten ne almak istediklerini, neleri beğendiklerini yüksek sesle anlatmışlardır. Ama anlatmadılarsa merak etmeyin; parıltılı, büyük, parlak renklerde, pahalı, ihtişamlı, gösterişli sizin için kilit kelimeler! Elmas, pırlanta, yakut tercih ederek gönüllerini de fethedebilirsiniz.

Başak:
Başak Burçları da hediye seçmek için zor burçlardan biri olabilir. Titizlikleri ve araştırmacı, plancı yönleri ile önce ihtiyaçlarını belirleyip, sonra pazar araştırması yaparak alışverişlerini yaparlar. Bu arada ekolojik, çevreye saygılı vb. ürünler kullanmaya dikkat ederler. Uzun süreli kullanılabilecek ürünleri tercih ederler. Hep kullandıkları markalar vardır. Moraliniz bozulmasın evde ve mutfakta vakit geçirmeyi sevdikleri için onlara kaliteli bir küçük ev aleti alabilirsiniz. Takı konusunda da tutucudurlar; ama yeşim ve safir tercih olabilir.

Terazi:

İşte Zodyak'ın en alışveriş meraklısı burcu! Ancak alışveriş almak ve vermekten çok sosyalleşme alanı! Başkalarının ihtiyaçları kendi ihtiyaçlarından önce geldiği için Terazi Burçları kendilerine alışveriş yapmaya ya çok fırsat bulamaz ya da beraber çıktığı kişilerin fikirlerinin etkisi altında kalarak arzu ettiği nesnelerden uzaklaşabilir. Ama yanılmayacağınız bir nokta var ki lüks ve güzel bir hediye. Bütçeniz yetiyorsa küçük de olsa marka bir obje gönlünü fethedecektir. Quartz, elmas ve safir taşları bezeli bir takı ile onları mutlu edebilirsiniz.

Akrep:
Akrep burçlarının alışveriş ayinini bozmamanız ve onlara ne alacağınızı kendi başınıza düşünmeniz faydalı olacaktır. Zira onlar için kendi başlarına ya da sevdikleri kişiyle beraber yapmaktan keyif aldıkları bir hobi gibidir alışveriş. Gizemli bir bulmaca adeta... Orada aradıkları bir obje, kıyafet var ve onlar bunu keşfetmeye, çözmeye çalışıyorlar. Kıvrak zekâları ile eğlenmelerini sağlayacak dedektiflik oyunlarından mistik öğretilere kadar geniş bir yelpazede hediye bulabilirsiniz. Ancak siyah, beyaz ve kırmızı kıyafetler
şaşmaz. Kendilerini çekici hissetmelerini sağlayacak ürünleri de çok seveceklerdir! Opal taşlı mücevherleri severler!

Yay:

Hali hazırda hem para harcamayı hem de hediye alışverişini seven Yay Burçları için hediye almak sizin için de bir keyif olabilir. Adrenalin tutkunu, seyahat sever bu özgür ruhlara kamp, seyahat, dış mekân aletleri ile gezdiğiniz gördüğünüz yerlerden felsefesini, hikâyesini bildiğiniz objeler getirmeniz onları mutlu edecektir. Evlerinde her türlü eksantrik alete yer bulabilirler. Sportif ve kültürel objelerin dışında bilgi tutkusunu besleyebilecekleri kitap vb. ile de mutlu olacaklardır. Yakut ve topaz detaylı takıları da tercih edebilirler.

Oğlak:
Ciddiyet lütfen Oğlak Burcu alışveriş yapıyor! Hayatın tüm alanlarında olduğu gibi alınacak eşyalar, kıyafetler, renkleri-adetleri önceden belirlenerek hangi mağaza ve hangi markadan alınılacağı araştırmış şekilde alış verişe çıkar Oğlak Burçları. Onlara vakit ve nakit kazandıracak hediyeler her an mutlu edebilir. Özel bir kulübe üyelik ya da toplum bir kesiminde bulunan bir ürün sahibi olmak da Oğlak Burçlarını tatmin edecektir. Modayı takip etmek çok önemli olmamakla klasik ve şık olmak önem taşır.

Kova:
Uzaydan gelmiş havası yaratılan gümüş, parıltılı kıyafetlerle ya da aksesuarlarla gezen bir kişi görürseniz Kova Burcu mensubu olabilir. Birlikte alışverişe çıkalım önerisiyle giderseniz, birden tüm arkadaşlarınızla birlikte kendinizi alışveriş merkezinde bulabilirsiniz. O yüzden kendiniz birlikte oynanabilecek bir oyun hediye ederseniz daha sağlıklı olabilir. Ayrıca sosyalleşmesini de sağlayacak tablet vb. gibi aletlerde mutlu edecektir. Eğer onu düşünerek hediyeyi aldığınızı hissettirmek istiyorsanız; doğaya ve insana saygılı ürünlerden seçebilirsiniz.

Balık:
Sevgili Balıklar, yılbaşının geliyor ve mevcut yılın bitiyor olmasından dolayı hassas ve duygusal olabilirler. O yüzden siz en iyisi bu duygusallığı yaratıcılığa dönüştürmesini sağlayacak bir hediye düşünün. Ancak kaşmir bir kazak yerine bir sokak satıcısından alınmış suluboya tablo daha çekici gelebilir. El emeği göz nuru sanatsal objeler daha çok ilgisini çekecektir. Unicef, Darüşafaka vb. yardım kuruluşlarında çalışma fırsatı ya da bir organizasyonuna davetiye de Balık Burçlarını mutlu edebilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem