5 Ocak 2015 Astrolojik Gündem


Haftaya Yengeç Burcunda gerçekleşen Dolunay ile başlıyoruz. Tüm Dolunaylarda duygusal hassasiyet yüksektir; ancak söz konusu Oğlak-Yengeç Dolunayı olduğunda aile ile ilgili kavramlar, duygusal hassasiyet, değerler daha yoğun daha içten hissedilir. Ailemizle duygularımızı paylaşmak; köklerimize tutunmak arzusu ağır basabilir. Dolunayda aile-kariyer, duygular-yaşam enerjisi, id-ego karşı karşıya gelir. Ağır basan taraf ise Dolunay'ın ışığı ile aydınlanır. Tabii ki bugün başlayan bir konu değil; daha çok Yeni ayda, yani yaklaşık on beş gün öncesinde, başlattığımız girişimler Dolunay fazında görünür ve elle tutulur hale gelir. 

Haftasonu erkek ve otorite figürleri ile olan gerginlikler, beklenmedik tepkisel davranışlar, kopma noktasına gelen olayların tamamlanmasının gündemde olacağını belirtmiştim.  Dolunay ile birlikte kaderin ağlarını ördüğü ve değişime doğru gidilmesi gereken yolun aydınlandığını hissedebiliriz. Gökyüzünde Güneş'ten sonra en parlak cisim olan Sirius'un da bu Dolunay'a eşlik etmesi, kadersel olanın gün gibi ortada olacağını söyler gibi. Değişimin önünde durmak yerine kabul etmemiz ve olayların akışına kendimizi bırakmamız daha faydalı olur gibi. Zira atacağımız her adıma beklenmedik bir tepki alabiliriz ya da attığımız her adım karşımızdaki tarafından ani-tepkisel bir davranış olarak algılanıp baskıcı ve emrivaki bir tutuma yol açabilir. Yeni girişimlerde bulunmak yerine elimizdeki işleri toparlamanın daha iyi olacağı bir gün geçireceğiz.

Bugün ayrıca zihin ve iletişim gezegeni Kova Burcuna geçiş yapıyor. Önümüzdeki günlerde zihinsel olarak daha aktif ve yaratıcı olacağız. Kova Burcu doğasında farklı düşünme, kendi fikirlerini ortaya koyma, hümanizm, sosyal konuların önemi göz önüne alındığında iletişimin ve zihnimizin çalışma şeklinin farklı bir boyuta geçeceğini söyleyebiliriz. Zihnimizin entellektüel anlamda daha açık ve uyraılmaya hazır olduğu bir döneme giriyoruz. Kendi fikirlerinize çok güvenebilir ve başkalarına empoze etmeye çalışabilirsiniz. Bu etkinin herkes için geçerli olduğunu hatırlayıp hareket etmekte fayda var.

Yengeç Dolunayı Önerileri:

Yengeç Dolunayı etkisi ile ailemiz ve evimiz ile ilgili tammalanması gereken işlerimizi ele almak daha kolay olabilir; aile bireyleri ile ilişkilerimize dikkat ettiğimiz sürece! Ev almak, satmak, dekorasyonu tamamlamak, aile bireylerini bir araya getirmek, uzak akrabalarla iletişime geçmek söz konusu olabilir. 

Yine Yengeç Dolunay'ında kendimizi ailemizle güvende hissetmek istediğimiz gibi annemiz ve kendi anneliğimiz ile ilgili konularda da rahat ve güvende olma arzusu duyarız. Annenizle vakit geçirmek ya da çocuklarınızla vakit geçirmek- onların güvende ve huzurlu olduğunu hissetmek sizi rahatlatabilir.

Tüm Dolunaylarda olduğu gibi Dolunay sonrası günler diyete başlamak için iyi bir seçimdir. Yengeç Dolunayı günlerinde vücutta su tutulması daha fazla olduğundan detox yapmak; karbonhidratları minimum seviyede tüketmek; midenizi rahatsız edebilecek yiyeceklerden kaçınmak faydalı olacaktır. Sağlığımız açısından dikkat edilmesi gereken diğer bölgeler göğüsler ve karaciğerdir; zorlamamakta fayda var. 


Dolunay'ın Burcunuza Etkileri ve Günlük Burç Yorumları:

Koç:
Bugün Dolunay, kariyerinizden ziyade eviniz ve aileniz ile ilgili konularda duygusal hissetmenize sebep olabilir. Emlak ya da ebeveynlerle ilgili hassasiyetiniz beklenmedik tepkilere yol açabilir.

Boğa:
Dolunayın getirdiği karmaşa ile bugün yapacağınız seyahatlerde aksaklıklar, kazalar ya da yanlış anlaşılmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kardeşlerle duygusal ve otoriter gerginlikler yaşanabilir.

İkizler:
Maddi durumunuz Dolunay ile aydınlanıyor. Miras, kredi, sigorta gibi kaynakları yöneten kişilerden emrivakiler hoşunuza gitmeyebilir. Ani bir tepki vermeden önce kendi geleceğinizi düşünmelisiniz.

Yengeç:
Duygusal ve naif hissedeceğiniz bir gün olacak. Dolunay ile ikili ilişkilerinizde dayatılan konular gündeme gelerek sizi zorlayabilir. Kariyerinizi ilgilendiren ilişkilerde daha ani tepkiler verebilirsiniz.

Aslan:
Sağlığınızla ilgili hassasiyet göstermeniz gereken bir hafta olacak. Dolunay ile birlikte sinirleriniz daha hassas, enerjiniz daha düşük olabilir. İş yerinizde otoritelere ani tepkileriniz ağır karşılanabilir.

Başak:
Bugün Dolunay ile arkadaşlarınız konusunda daha duygusal ve hassas olabilirsiniz. Hayatın tadını çıkarmak ya da keyfiniz için yaptığınız harcamaların beklenmedik sonuşları olabilir. 

Terazi:
Dolunay ile kariyer konularında hassas ve duygusal davranabilirsiniz. Aile büyüklerinden biri ya da emlak işleri ile ilgili gerginlik eşinizle ya da ortağınızla beklenmedik çatışmalara sebep olabilir.

Akrep:
Dolunay ile birlikte anlaşmalarda aksaklıklar otorite figürleri ve erkeklerle karşı karşıya gelmenize sebep olabilir. Hukuki konularda duygusal adımlar atmanız işiniz ile ilgili beklenmedik sonuçlar doğurabilir.

Yay:
Bugün Dolunay gelirlerinizi toparlamak üzere sizi harekete geçirebilir. Ortak gelirleriniz ve gelir dışı kaynaklarınız ile ilgili duygusal davranışlar sevdiğinizden beklenmedik tepkilere yol açabilir.

Oğlak:
İkili ilişkiler konusunda otoriter ve emrivaki tavırlarınız eşinizin ya da ortağınızın duygusal çıkışlar yapmasına sebep olabilir. Eviniz ve aileniz ile ilgili ani tepkiler vermek yerine sakin davranmalısınız.

Kova:
Bugünü kendinize ayırmanız faydalı olabilir. Dolunay ile iş yerinizde duygusal anlamda hassas dengeleri tutturmakta zorlanabilirsiniz. İletişimde sert ve ani tepkiler vermemeye dikkat etmelisiniz.

Balık:
Çocuklarınız ve sevdiğinizle ilgili duygularınızın yoğun olacağı bir hafta başlıyor. Dolunayın etkisi ile arkadaşlarınızla bu konularda gerginlikler yaşanabilir. Ani harcamalar ya da ödemeler çıkabilir.


Yazan:

Astrolog Ayşegül Kuyumcu Türker*Tüm yazılar Astrolog Ayşegül Kuyumcu Türker arafından yazılmış olup izinsiz kullanılamaz; kopyalanamaz. Yazılar tıbbi teşhis, tedavi, tavsiye niteliği taşımamaktadır- yerine geçmez.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova