Güneş Tutulması – Yeni Ay ve NiyetGüneş Tutulması ilk çağlardan itibaren tüm doğanın enerjisinin kısmi de olsa bir süreliğine ortadan kalkması sebebi ile tüm canlıları korkutan bir olay olmuştur. Aslında bir “yeni ay”dır Güneş Tutulması. Ancak bir anda Güneş’in önünün kapanması ve yeniden ortaya çıkması ile diğerlerinden çok daha belirgin, açık ve yalındır. Yeni ayda atacağımız tohumların hangi konu ile ilgili olması gerektiğini adeta projektör ile aydınlatılmış bir şekilde görmemizi sağlar. İnsan doğası da ne yazık ki bu kadar açık seçik her şeyi görmekten hoşlanmadığı için “acaba bu sefer ne olacak?” sorusu genlerimizden, kolektif bilinç ile damarlarımızdan geliyor.

Her Güneş Tutulması Dünya’nın enerjisini bir süreliğine kestiği için doğada olağandışı olaylar yaratabilir. Ancak unutmamak gerekir ki sadece Güneş Tutulması olduğu için Dünya’nın her noktasında doğal afetlerle karşılaşamayız. Tutulmanın hangi bölgelerde izlendiği; astrolojik olarak diğer hangi göstergelerin Tutulmaya eşlik ettiği ancak bize bilgi verebilir. Sonuç olarak doğada da bir takım aydınlanmaların yaşanması için olaylar ortaya çıkabilir.

20 Mart Güneş Tutulması- Öğrenmek, Öğretmek, Niyet, Hırs, İç Güdü ve Yargı

20 Mart günü ülkemizden de kısmi olarak gözlemlenecek olan 29 Derece Balık Güneş Tutulması Pegasus’un Scheat’ı ile birleşiyor. Kimileri tarafından öğretmen kimileri tarafından katastrofik olayları tetikleyeci olan Scheat’ın en aydınlık yönünü bu Tutulma sayesinde göreceğiz. Disiplin, sorumluluk, özveri ile hareket edilmeyen noktalarda başarısızlıkla ve hayal kırıklığı ile karşılaşmak mümkün. Ancak hırsımızı, iç güdülerimizi ve motivasyonumuzu potansiyel olaylara yönlendirebilir; fedakarlık, yardımlaşma, bütünün hayrına hareket etme noktasında başkalarını yargılamazsak kendimizi iyi bir noktaya getirebiliriz. 

Önemli olan Medusa ve Neptün’ün çocuğu olan Pegasus’un DNA’larındaki duygu ve bilgeliği doğru kullanalım.  Bizlerin hayatında ruhsal konular, ilahi adalet, duygusal gelişim, yaratıcılık konularında farkındalık yaşamımızı sağlayabilir. Niyet etmek yolun yarısıdır; niye niyet ettiğinize dikkat edin.

Felaket Olayları ve Güneş Tutulması:

Gökyüzünde olan hiçbir olayı tek başına değerlendirmek ne yazık ki mümkün değil. Bir bütünün parçası ve kendisiyiz. Bu sebeple gökte ne olursa yer kürede de iz düşümünü beklemeliyiz. Scheat ile birlikte gelen bu Güneş Tutulması’nın su basmaları, sel, maden kazaları, uçak kazaları gibi konularda aydınlanmamızı sağlayacak etkileri olabilir. Ancak aydınlanmanın her zaman bir kaza ya da olay gerektirmeyeceğini unutmayalım.

Geçtiğimiz günlerde 2012 yılından bu yana bizi zorlayan Uranüs ve Pluto’nun etkileşimi son noktasını koydu. Ancak uzak oldukları kadar hayatımıza etkileri kuvvetli ve hareketleri de bir o kadar ağır. Bu Kökten değişim, radikal devrimci tarz ve tavır; otorite arzusuyla tepkisel davranışlar bizi bu tutulmada da zorlayacak unsurlar olacak.

29 Derece Balık: Bir burcun son derecesinde Yeni Ay ve Tutulma gerçekleşmesi bizim bu burcun konuları ile ilgili bırakmamız gerekenler listesine başlangıç yapmamız gerektiğini vurguluyor. Balık Burçları yanlış anlamayın; fedakarlık, ilham gücü, ruhsallık, duygusallık, yaratıcılık gibi konulardan bahsetmiyoruz. Kendini feda etme, kurban gibi görme, amaçsızlık, savunmasız, savrulan davranışlar ve konuların artık hayatımızdan gitmesi gerekiyor.

Son olarak Güneş Tutulmasının Anlamı:

Güneş Tutulmaları seriler halinde incelenirler. 18 yılda bir aynı aileden bir başka güneş tutulması daha yaşarız. Yüz yıllarca insanlar bu tutulmaların etkilerini takip ederek bir envanter tutmuşlar. Astrologlar da gökyüzünün aldığı pozisyonları incelemiş ve sonuç olarak da her tutulma ailesinin bir anlamı ortaya çıkmış. 20 Mart Güneş Tutulması aslında sevgi dolu olayların, beklenmedik güzel haberlerin ve ekip çalışmalarında başarıların habercisi.

Diğer etkilerle birlikte incelediğimizde:

Sular ile ilgili felaketlerden bahsedebileceğimiz gibi vizyonu ve zekası üst olan kişilerin buluş, keşif ya da yaratıcılığını ortaya koyabilmesi için yeni tohumlar atabileceği bir dönem olacak. Önemli olanın niyet olduğu, öğrenmemiz gereke dersleri öğrenmek, hırsımızın kurbanı olmamak gerektiğini anlamalıyız.

Yeni Ay ve Güneş Tutulması:
Niyet, niyet, niyet! Bırakmak istediklerinizi ayrı bir kağıda, yapmak istediklerini ayrı bir kağıda yazarak o kağıtla ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Ağaç ‘a mı bağlayacaksınız, denize mi atacaksınız, yoksa saklayacak mısınız? Bu güçlü yeni ay’ı öğrenme, ruhsal konularda kendimize ders çıkarmak üzerine kullanarak ekinoksu karşılayabilirsiniz. Bir astrolojik yıl boyunca neler yapmak istediğinizi yazmayı unutmayın!

Sevgilerimle,

Ayşegül Kuyumcu Türker

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem