19 Mayıs Merkür Geri Hareketi ve Günlük Burç Yorumları

Dün, Bugün ve Yarın Arasına Sıkıştığımızda

VE evet yine bir Merkür Retro geliyor.. Ama bu yazı teknolojik aletlerle olan Merkür Retro savaşı ya da imzalar ve iletişimdeki aksaklıklar ile ilgili değil.. Hepimizin hayatını direkt etkileyen bu gökyüzü hareketinin ruhumuza yansıması hakkında..
Şaşırtıcı değil mi? Zihin ve iletişim gezegeninin İkizler burcunda geri hareketi nasıl olurda ruhumuza yansır? Mı diyorsunuz? Siz hiç aklınızı rafa koyup evden çıktınız mı? Nasıl hissettiniz? İşte aynen öyle bir durumdan bahsediyor İkizler Burcunda Merkür geri hareketi bize… Aklını uçuran, aklını unutturan bir manyetik alan adeta. Zihnimizi sol beynin mantıklı sularından sağ beynin yaratıcı ve ilham benziniyle çalışan sularına bırakan bir manyetik alan…


Retro yani “geri” hareket dediğimizde bize neler olur?

“yeniden” kelimesi girer hayatımıza… geri gelirler sanki… eski defterler, eski arkadaşlar ortaya çıkar, eski hesaplar açılır ve yeniden yapılır yapılacaklar bu geri harekette konumuz ne ise.. para konuları yeniden gözden geçirilir; ev dekorasyonu yeniden yapılır; aile içi konuşmalar yeniden yapılır- eski konuların çevresinde.. eski albümler çıkar tozlu sandıklardan ve işte olan olur.. yeni konulara odağımız azalır ve sağ beyin tarafına geçeriz.. düşünmekten çok hissederiz! bu vesileyle adeta aklımız uçar karşımızdaki konuşur da konuşur da.. biz anlamayabiliriz.. 

Önemli olan bu dönemde anlamadıklarımızı daha iyi anlamaya çalışmak- gönül gözü yetmiyorsa akıl gözü görebilecek farklı kişilerden destek almak. Bir de unutmamak geçmişten gelenleri.. Hatırlamak, yarım bıraktıklarımızı toparlamak.. Tabii ki bu süreçte ülke olarak seçime gidiyor olmamız yine akıl karışıklıkları ve yanlış anlaşılmalar; hileler ile karşı karşıya kalabileceğimizi gösteriyor. Ancak biz görüşümüz her ne olursa olsun vatandaşlık görevimizi yerine getirerek oyumuzu vermeli ve dua etmek yerine bu Merkür aksaklıklarından oyumuzu korumalıyız.

Aksaklıklarla değil tamirle ve hoşluklarla geçireceğimiz bir Merkür Retro Dönemi dilerim..

Sevgilerimle, 

Ayşegül


Merkür Geri Hareketinin Burçlara Etkileri:


Koç: (21 Mart- 20 Nisan)
İletişim gezegeni 11 Haziran’da sonlanacak geri hareketine başlıyor. Yazılı, sözlü iletişim anlaşma, eğitim, seminer, kısa seyahat vb aksaklıklar ortaya çıkabilir; dikkatli olmakta fayda var.
Boğa: (21 Nisan – 20 Mayıs)
Bugünden 11 Haziran’a kadar gelirleriniz ve sahip olduğunuz tüm değerler ile ilgili alanlarda aksaklıklar, önceden gelen göz ardı edilmiş konular ortaya çıkabilir. Esnek ve sabırlı olmalısınız.
İkizler: (21 Mayıs –  21 Haziran)                
Önümüzdeki üç hafta boyunca iletişim gezegeninin geri hareketi sebebiyle kendinizi yanlış anlaşılmış, anlaşılmamış hissedebilirsiniz. Hayatınızla ilgili büyük bir karar vermeyi erteleyebilirsiniz.
Yengeç: (22 Haziran – 22 Temmuz)
Geçmişe geri dönerek kendi zihninizde hesaplaşmanın faydalı olacağı bir süreç başlıyor. 11 Haziran’a kadar kendi bilinçaltınızda kökleriniz ya da kalıplarınız ile ilgili çalışma yapabilirsiniz.
Aslan: (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Kariyerinize yoğunlaşmak isteseniz de zihin ve iletişim gezegeninin geri hareketi sosyal yaşantınızı canlandırabilir. 11 Haziran’a kadar eski arkadaşlarla yeniden bir araya gelebilirsiniz.
Başak: (24 Ağustos – 23 Eylül)
Kariyer ile ilgili önemli kararlar almakta zorlanabileceğiniz bir dönem başlıyor. İletişim ve zihin gezegeninin 11 Haziran’a kadar sürecek geri hareketi kararsızlık ve yanlış anlaşılma getirebilir.
Terazi: (24 Eylül – 23 Ekim)
Hayat ve idealler konusunda kafanız karışık olabilir. 11 Haziran’a kadar iletişim ve zihin gezegeni geri harekette olacak. Seyahat, hukuk, akademik, medya konularında yanılgılar oluşabilir.
Akrep: (24 Ekim – 22 Kasım)
İkili ilişkilerde yeni başlangıç fikrine kendinizi alıştırmaya çalışırken İletişim gezegeninin geri hareketi finansal konularda aksaklıklar yaşatabilir. 11 Haziran’a kadar rölanti iyi olabilir.
Yay: (23 Kasım – 21 Aralık)
Eş ya da ortağınız ile anlaşmazlıkların gündemde olabileceği bir süreç başlıyor. İletişim ve zihin gezegeninin geri hareketi ilişkilerde 11 Haziran’a kadar iletişime özen göstermenizi söylüyor.
Oğlak: (22 Aralık – 20 Ocak)
Yapmak ve gerçekleştirmek istediğiniz çok iş var. 11 Haziran’a kadar geçmişten gelen müşteriler olabileceği gibi yeni işlerde de iletişim gezegeninin geri hareketi sebebiyle aksaklık yaşanabilir.
Kova: (21 Ocak – 19 Şubat)
Eski bir aşk, çocukların hatıraları, eski bir hobiniz ya da bir kenara koyduğunuz yaratıcı bir proje iletişim ve zihin gezegeninin geri hareketi ile gündeme gelebilir. 11 Haziran’a kadar nostalji sizinle.
Balık: (20 Şubat – 20 Mart)

Aileniz ve eviniz ile ilgili eski konuların gündeme gelebileceği bir süreç başlıyor. 11 Haziran’a kadar iletişim ve zihin gezegeni geri hareketi evde girişeceğiniz işlerin aksayabileceğini belirtiyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem