17 Eylül- 10 Ekim arası Merkür Geri (Retro) Hareketinde Yaşam Kılavuzu

17 Eylül- 10 Ekim tarihleri arasında Merkür, iletişim ve bilgi gezegeni, Terazi yani ilişkilerde denge ve uyumu arayan burçta geri harekette olacak! 

"Aman dikkat!" 


Hep "aman" diyoruz astrologlar olarak siz de artık bunaldınız mutlaka... Ancak bizim görevimiz olası aksaklıklara karşı uyarmak ki hazırlıklı olup yolunuzu ona göre çizebilesiniz. Astrolog bir öğretmen gibi yap-yapma demez ama bu geri hareketlerde bazı "yapmazsak iyi olur" hareketler var. 

Peki Merkür Geri Hareketi yani Retro'dan nasıl korunuruz? 

1. Esnek olun:)

Evet esnek olmak, aksaklıklara karşı hazırlıklı olmanın birinci kuralı aslında:) Tüm programlar değişebilir, verilen sözler tutulmayabilir, aldığınız veya kullandığınız ürünlerde aksaklıklar çıkabilir, seyahat programınız değişebilir, kredi onayınız gecikebilir, unutulmuş bir ödeme istenebilir.

2. Yazılı sözlü tüm bilgileri 2 kez kontrol edin! 

Özellikle Merkür yönetiminde olan Başak Burcu ve İkizler Burcu mensuplarının yasal ya da resmi evrakları bu dönemde imzalamaması ya da imzalamadan bir başkasına daha okutması faydalı olur. Zira hepimizin gözünden kaçan çok şey olabilir bu dönemde!

3. İkili ilişkilerde söylenen her söze aldanmayın!

Söylemek istediklerinizin aslında ağzınızdan çıkanlar olmadığını düşündünüz mü hiç? "anlatamadım" "tüh yine yanlış anladı!" cümleleri işte hep Merkür Retro hileleri:) Tabii ki ilişkinizi askıya almanız mümkün değil ancak yanlış anlaşılmaların bu dönemde daha fazla olabileceğini hesaba katarak hareket etmelisiniz. Faydalı durumlar da olabilir tabii, geçmişte kalan bir aşk ya da arkadaşın yeniden hayatınıza girmesi söz konusu olabilir.

4. Yine yeniden!

Aslında Merkür Retrosu geçmişte yaptığımız yapmadığımız her şeyin muhasebesini yapmamıza olanak tanır. Yeniden hayatımıza girenler, yeniden düşünülenler, yeniden planlananlar...

5. Attığınız imzalara tamam, aldığınız eşyalara benim demeyin..

Geçici bir dönem de olsa yılda 3-4 kez 3 hafta hayatımızı en derinden etkileyen bu minör hareketin en büyük etkisi geçtikten sonra anlaşılır. O yüzden bitene kadar faturalarınızı, sözleşmelerin kopyalarını saklayın!

6. Eh artık teknoloji diyebiliriz:) 

Teknolojik aletler almak için pek doğru bir zaman olmadığını biliyoruz zaten diyebilirsiniz. Artık teknoloji hayatımızın en önemli parçalarını oluşturuyor. O yüzden almayın çok iddalı olabilir. Erteleyebiliyorsanız ertelemekte fayda var. Erteleyemiyorsanız da artık napalım canınız sağolsun:) 

Sizin hayatınızı Merkür Retro hangi alanlarda etkileyecek merak ediyorsanız aşağıda yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz: 

Sevgilerimle, 

Ayşegül Kuyumcu Türker

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova