Ekim Ayı Burç YorumlarıKoç: (21 Mart- 20 Nisan)
Sevgili Koç’lar, sonbaharın başlangıcı ile birlikte kariyeriniz ve iş hayatınız hareketlenmeye başlıyor. İkili ilişkileriniz vasıtası ile işlerinizi geliştirme motivaysonunuz oldukça yüksek. Ayrıca detaylar ve kendi gelişiminiz de önem taşıyabilir. Özellikle 24 Ekim’e kadar çok çalışmak ve lider pozisyonu almak isteyebilirsiniz ancak sağlığınızın sarı ışıklarını dikkate almalısınız. Kariyer alanınızı yöneten Satürn Yay Burcunda seyrine dönerek yönetimsel konularda sorumluluk alarak yeni bir akademik program ya da eğitime katılmanıza destek verebilir. Sevgili Koç’lar, hayatınızın ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanının mercek altında olacağı bir ay sizi bekliyor. 24 Ekim’e kadar geleceğe yönelik ilişkiler kurmayı ya da ilişkilerinizde sürdürülebilir dengeyi yakalamayı hedefleyebilirsiniz. 24-27 Ekim tarihleri arasında aşk, para ve sağlık konularında oldukça şanslı olacaksınız. Bugünleri iyi değerlendirmekte fayda var.


Boğa: (21 Nisan – 20 Mayıs)
Sevgili Boğa’lar, 23 Eylül’de Güneş’in Terazi Burcu’na geçişi ile günlük hayatınız ve iş yaşantınız canlanıyor. Sizin için adeta yaz tatili bitiyor ve kış başlıyor. Ancak gönlünüz hayatın tadını çıkarmaktan yana. Çocuklar, aşk, romantizm, hobilerle vakit geçirmek için motive ve enerjik hissedebilirsiniz. Romantik ya da kendinizi yaratıcı anlamda geliştirmek için uzak seyahatlere çıkmanız ya da akademik programlara onay almanız söz konusu olabilir. Gönlününüz eğlence ve aşkta, kendiniz işte iken ayın çoğunluğunu tamamlayabilirsiniz. 24 Ekim’den sonra ikili ilişkiler daha fazla önem kazanmaya başlıyor. Ayrıca Eylül ayında ortak gelirler alanınıza giriş yapan Satürn eş ya da ortağınızla bu konuda belirli sınavlardan geçerek kalıcı yatırımlar yapmanıza olanak sağlayacak.

İkizler: (21 Mayıs –  21 Haziran)                
Sevgili İkizler, Göklerin büyük öğretmeni, karmanın Lordunun hayatınızın ikili ilişkiler alanına yani Yay Burcuna girmesi ile biraz hafiflemiş olmalısınız. Sağlık ve günlük işleriniz ile ilgili yaklaşık iki buçuk yıllık bir sınav sürecini tamamlamış bulunuyorsunuz. Önümüzdeki yaklaşık iki yıl boyunca benzer bir sınavı özel ve iş ile ilgili ikili ilişkilerinizde verebilirsiniz. Ancak unutmayın bu sınavlar köklü ve geleceğe yönelik sağlam adımlar atmak için verilen sınavlar. Ekim ayının büyük bir çoğunluğunda ev ve aile ile ilgili konular hayatınızı domine edecek. Aşkta ve çocuklarla ilişkilerinizde ise iletişim ve denge önem taşıyacak.

Yengeç: (22 Haziran – 22 Temmuz)
Sevgili Yengeç’ler, Ekim ayı boyunca aile ve ev yaşantınızda denge, iletişim ve ilişkilerde huzur ön planda olacak. Satürn’ün geçtiğimiz ay Yay Burcuna girişi ile günlük rutininizde ve iş yaşantınızda daha fazla sorumluluk ve disiplin almaya başlamış olabilirsiniz. Özellikle uluslararası, hukuki ya da medya konularında aldığınız sorumluluklar ile önümüzdeki yaklaşık iki yıl boyunca sınavlar veriyor olacaksınız. Ancak bu sınavların sonunda daha olgun ve sağlam bir yapı elde edeceksiniz. Ayrıca bu ay kariyerinizi ilgilendiren eğitimler, kısa seyahatler ve sözleşmeler ile kendinizi geliştirmeniz söz konusu olabilir. Ay başında beklenmedik harcamalara karşı dikkatli olmakta fayda var. 24-27 Ekim tarihleri arasında işinizi geliştirmek için sosyal organizasyonlarda yeni bağlantılar kurabilir ya da sevdiğinizle romantik kısa bir seyahate çıkabilirsiniz.

Aslan: (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Sevgili Aslan’lar, Ekim ayı ikinci haftasından itibaren gelirleriniz ile ilgili olumlu gelişmeler kaydetmeniz mümkün olacak. Şans gezegeni Jupiter ve bolluk bereket gezegeni Venus bir araya gelerek 24-27 Ekim arasında gelirlerinizi arttırmanıza olanak sağlayacak. Daha ziyade iletişim ve kısa seyahatlerin ön planda olacağı bu ay süresince yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Özellikle yakın akrabalar ve kardeşlerle ilişkinizde dengeyi ve huzuru sağlamak isteyebilirsiniz. Satürn geçtiğimiz ay Yay Burcunda seyrine dönerek romantik ilişkilerinizde sorumluluk almak konusunda sizi baskı altına alabilir. Daha geleceğe yönelik bir ilişki ya da karşı tarafın somut adımlar atmak istemesi önümüzdeki iki yıl boyunca zorlayıcı faktör olabilir. Evliyseniz çocuk sahibi olmak ya da çocukların eğitim hayatı ile ilgili sorumluluklar almak durumunda kalabilirsiniz.

Başak: (24 Ağustos – 23 Eylül)
Sevgili Başak’lar, Güneş’in 23 Eylül’de Terazi burcuna geçişi ile para kazanmak ve paranızı akılcı kullanmak için kolları sıvadınız. İkili ilişkilerinizi ve iletişim gücünüzü ortaya koyarak maddi kaynaklarınızda denge bulabilirsiniz. Önümüzdeki yaza kadar şans gezegeni Jupiter burcunuzda hareket ederek hem gelişiminizi hem de şansınızı arttıracak. Ayrıca aşk gezegeni ile birlikte hareketi sürecinde hayatınıza romantik dokunuşlarda bulunabilir. Özellikle 24-27 Ekim tarihleri arasında yalnızsanız sosyal ortamlarda bulunmanız faydalı olacaktır. Yeni bağlantılar, yeni ilişkiler sizi bekliyor. Bu süreçte dış görünüşünüz ile ilgili değişiklikler yapmak, alışverişe çıkmak isteyebilirsiniz. Aile kökleriniz, emlak işleri ve aile yaşantınız ile ilgili sorumluluklar önümüzdeki iki yıl boyunca gündeminizde olacak.

Terazi: (24 Eylül – 23 Ekim)
Sevgili Terazi’ler, geçtiğimiz ay göklerin büyük öğretmeni, karmanın lordu Satürn’ün Yay Burcuna girmesi ile gelirleriniz üzerindeki baskı, engeller ve sınavları bitirmiş bulunuyorsunuz. İlgi duyduğunuz alanlarda eğitimler almak, bilgilerinizi başkalarına yaymak ya da sözleşmeler yapmak konusunda önümüzdeki iki yıl boyunca üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Ancak bu daha ziyade geleceğe yönelik adımlar ve somut işlere imza atmanıza olanak sağlayacak. 23 Eylül- 24 Ekim arası daha ziyade kendinizi ortaya koymak ve ilişkilerinizde dengeyi sağlamak ön planda olabilir. İlham gücünüzün yüksek olacağı bu ay süresince kendi başınıza yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz. Ayrıca yoga, meditasyon vb ruhsal çalışmalar yapmak için de verimli bir süreç olabilir.

Akrep: (24 Ekim – 22 Kasım)
Sevgili Akrep’ler, kariyer ilişkilerinizde zorlandığınız bir yazın ardından sonbahara hızlı bir giriş yapıyorsunuz. Eylül ayının çoğunluğunda keyifli kariyer organizasyonlarında yer alarak yazın acısını çıkarmış olabilirsiniz. Bundan sonra Ekim ayı kendi sosyal çevrenizde, arkadaşlarınızla yaşantınıza renkli geçecek. Şans, gelişim, genişleme gezegeni Jupiter sosyal alanınızda seyahat ederek hem sosyal organizasyonlar hem de ekip çalışmaları vasıtası ile yeni bağlantılar kurmanızı ve bilgi olarak da gelişiminize olanak sağlayacak. Geçtiğimiz iki yıl boyunca kendinizi, duruşunuzu, fiziksel durumunuzu sınayan ve daha sağlıklı somut adımlar atmaya yönlendiren Satürn Eylül ayından itibaren gelirleriniz ile ilgili alanda seyre başladı. Daha fazla kazanmak, gelecek dönemler için yatırımlar yapmak için size yol gösterecek.

Yay: (23 Kasım – 21 Aralık)
Sevgili Yay’lar, geçtiğimiz ay burcunuzda seyrine başlayan Satürn önümüzdeki iki yıl boyunca kendinize yatırım yapmanız için sizi zorlayacak. Hem maddi hem manevi anlamda gelişiminiz ve olgunlaşmanız için somut adımlar atmanız ve sorumluluk almanıza olanak sağlayacak. Sosyal organizasyonlarda liderlik görevlerinde bulunmak isteyeceğiniz bu ayda kariyerinize daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir. Zira bu yıl sizin yılınız. Önümüzdeki yaza kadar şans gezegeni kariyer alanınızda seyrini sürdürerek merdivenleri daha hızlı tırmanmanıza ya da yeni kariyer fırsatları yakalamanıza olanak sağlayacak. Kariyeriniz ile ilgili sosyal organizasyonlar ya da iş fırsatlarını değerlendirmek için 24-27 Ekim arasından faydalanmalısınız.

Oğlak: (22 Aralık – 20 Ocak)
Sevgili Oğlak’lar, kendiniz ve geçmişiniz ile ilgili bırakılması ve dönüştürülmesi gereken alışkanlık vb için 17 Nisan-23 Eylül arasında kendi içinizde bir süreç yaşadınız. Artık gücünüzü ortaya koymanın tam zamanı! 23 Eylül- 24 Ekim tarihleri arasında kariyer ilişkilerinde dengeyi sağlayan ve üstlerini bilgi ve zekasıyla etkileyen olmak isteyebilirsiniz. 8-12 Ekim tarihleri arasında radikal çıkışlar yapmaktan kaçınmalısınız. Ancak ay boyunca kariyer odaklı sosyal organizasyonlar ve kendinizi ortaya koyabileceğiniz sunumlar faydalı olacak. Ayrıca şans ve gelişim gezegeni önümüzdeki yaza kadar uluslararası ve akademik alanlarda size fırsatlar sunacak. Bu ay itibariyle yeni bir eğitim programı, seyahat etmenizi sağlayacak bir seminerlere başlayabilirsiniz. 24-27 Ekim arası romantik uzak bir seyahat keyif verebilir.

Kova: (21 Ocak – 19 Şubat)
Sevgili Kova’lar, ayın ilk haftasında ikili ilişkilerde romantizm ön planda olsa da ayın 8’inden sonra ortak gelirler ve gelir dışı kaynaklara odaklanabilirsiniz. Şans gezegeni önümüzdeki 11 ayı haritanızın gelir dışı kaynaklar alanında seyahat ederek kredi, miras, sigorta vb konularda gelişme, adalet ve şans getirecek. Ayrıca Mars ve Venüs ile birleşerek bu alanın özellikle bu ay daha fazla gündemde ve hareketli olmasını sağlıyor. Satürn Eylül ayı itibariyle kariyeriniz ile ilgili alanları terk ederek sosyal alanınızda etki göstermeye başladı. Önümüzdeki yaklaşık iki yıl boyunca sosyal çevrenizde daha sağlam, daha geleceğe yönelik ilişkiler kurmanız ve organizasyonlarda sizi zorlayacak sorumluluklar almanız için fırsatlar-sınavlar sunacak. Medya ve uluslararası ilişkiler konularında hareketliliğin yüksek olacağı bir ay sizi bekliyor.

Balık: (20 Şubat – 20 Mart) 

Sevgili Balık’lar, kariyeriniz, ortak gelirler ve ikili ilişkiler ile ilgili konuların ön planda olacağı bir ay sizi bekliyor. Göklerin büyük öğretmeni, karmanın Lordunun hayatınızın kariyer alanına yani Yay Burcuna girmesi ile toplum önünde daha fazla sorumluk alacağınız bir pozisyon fırsatı yakalayabilirsiniz. Önümüzdeki iki yıl boyunca sorumluluklar ve sınavlar bir arada gelecek. Ancak şans gezegeni Jupiter de yaklaşık bir yıl süresince ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanında seyahat ederek size destek olacak bir eş ya da ortak bulmanıza fırsat verecek. Ortak gelirler ile ilgili daha dengeli bir program izlemek için bu ay araştırmalar yapabilirsiniz. 8-12 Ekim tarihleri arasında radikal finansal hareketler yapmaktan çekinmelisiniz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova