Akrep Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! 

Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!

Akrep: (24 Ekim – 22 Kasım)


Sevgili Akrep! Doğum gününüz kutlu olsun! 

Bu ay sizin ayınız! Güneşin ışığı 22 Kasım’a kadar burcunuzu aydınlatacak. Hayal kurmayı bir başka zamana bırakarak başlıyoruz bu ay! İletişim ve zihin gezegeni hafta başında Akrep burcuna geçerek ikna gücünüzü ve zihinsel konularda kendinizi daha rahat ortaya koymanızı sağlıyor. 11 Kasım’da burcunuzda gerçekleşecek olan Yeni Ay ile kendiniz ile ilgili “yeni” başlatmak istediğiniz konuları ele alacaksınız. Bu bir eğitim, seminer verme ya da bildiğiniz konularda uzmanlaşma programı olabilir. Ekiplerle çalışacağınız yeni bir sosyal organizasyon görevi olabilir. Sosyal yaşantınızı, iletişiminizi hızlandıracak ve kendinizi yeni hissedebileceğiniz bir Yeni Ay sizi bekliyor. 8 Kasım’dan itibaren kendinize vakit ayırmak, yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir projeye odaklanmak keyif verebilir. Gelire dönüştürebileceğiniz projeler yaratabilirsiniz. 24-25-26 Kasım tarihlerinde ortak gelirler, gelir dışı kaynaklar, ortaklar ve eşinizle ortak değerleriniz, miras, kredi, sigorta vb konularda gerginlikler yaşanabilir. İkizler Burcunda gerçekleşecek Dolunay ve Satürn-Neptün sert etkileşimi ile maddi konularda belirsizlikler zorlayabilir. Özellikle keyif, sevdikleriniz, hobileriniz ya da çocuklarınız için harcamalarınız gerçekçi maddi bakış açınızın dışına çıktığında. Fedakarlık ile sınırlarınız arasında kalabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyarak iyileştiğinizi, kendinizi yenilediğinizi hissedebileceğiniz keyifli bir ay olması dileğiyle.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova