Balık Burcu Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! 

Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!


Balık: (20 Şubat – 20 Mart)

Sevgili Balık! 

Kendi ideallerinize doğru yürüyeceğiniz; sanatsal yaratıcılığınızın yüksek olacağı bir aya başlıyorsunuz. Kariyeriniz ile ilgili büyük değişimler yaşanabilecek bir ay olacak. Aya romantik bir giriş yapabilirsiniz. 10-11 Kasım tarihlerinde uluslararası yeni bir girişimde bulunabilir; hukuki bir konuda çözüme doğru ilerleyebilirsiniz. 17 Kasım’da eğitim, seyahat vb konularda zorluk çekmeniz olası. Ay’ın en önemli günleri aslında 24-25-26 Kasım tarihleri. Bu tarihlerde beklenmedik finansal gelişmeler yaşayabilir ya da seyahatleriniz ile ilgili aksaklıklar ile karşılaşabilirsiniz. Aşırı harcamalardan uzak durmalısınız. Kariyeriniz ile ilgili somut adımlar atmaya çalıştığınız; tüm zorluklara göğüs gerdiğiniz bu dönemde 26 Kasım öncesi ve sonrasında belirsizlikler kararsızlık getirebilir. Yaratıcı ya da sanatsal bir işle uğraşıyorsanız ilham gücünün yüksek olacağı bugünleri iyi değerlendirmelisiniz. Ancak Neptün-Satürn sert etkileşimi ve İkizler Dolunay’ının etkisi “aile- kariyer-ben” arasında sizi ortada bırakacak ve içinden çıkılmaz bir belirsizliğe sürükleyebilir. Kendinizi feda etmek zorunda değilsiniz. Unutmayın herkesin ne söylediği değil sizin ne düşündüğünüz önemli. Bu sebeple Aralık’ın ilk haftasına önemli kararlarınızı erteleyebilirsiniz.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova