Başak Burcu Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! 

Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!

Başak: (24 Ağustos – 23 Eylül)


Sevgili Başaklar! 

Hareketli bir aya başlıyorsunuz! Ekim ayında başlattığınız işlerin meyvelerini toplamaya başlıyorsunuz. Titiz çalışmanız, bağlantılarınızı ortaya koymanız ve gelişime açıklığınız ile çığır aştınız. Şans gezegeninin 12 yılda bir yaptığı ziyaretini boşa harcamamalısınız. Vitaminlerinizi alın ve ralliye hazırlanın. Kuzey Ay Düğümü Başak Burcunda size “kurban rolünü bırakın” ve “kendiniz olun; hayatın dizginlerini elinize alın” diyor. Kasım’ın ikinci haftasından itibaren gelirleriniz ile ilgili hareketlilik başlıyor. Kendinizi ifade etmeyi arzu ettiğiniz herhangi bir konuyu 11 Kasım’da gerçekleşecek Akrep Yeni Ayı ile ele alabilirsiniz. Bir hobinizi hayata geçirmek ve işe dönüştürmek istiyorsanız bu dönemi iyi değerlendirmelisiniz. 17 Kasım’da ikili ilişkilerde iç sesinizi dinlemelisiniz. İletişim önemli ancak sezgileriniz de oldukça kuvvetli olacak. Romantik bir kısa seyahate çıkabilirsiniz. 24-25-26 Kasım tarihlerine geldiğimizde evliliğiniz ve aile yaşantınız ön plana çıkıyor. İkizler Burcunda Dolunay ve Satürn-Neptün etkileşimi ile yanlış anlaşılmalar, bildiklerinizin sarsılması, genişletilmesi söz konusu olabilir. Ev- aile yaşantısında denge korumak büyük önem taşıyor olacak. Aile büyüklerinden biri bu konuda sizi zorlayabilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova