Aslan Burcu Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!


Aslan: (23 Temmuz – 23 Ağustos)


Sevgili Aslanlar! Kasım ayı oldukça hareketli ve bereketli geçebilir. Ağırlıklı olarak ev ve aile ile ilgili yapılması gereken işleri tamamlamak ve kendinizi yenilemek ön planda olacak. Kasım ayının ilk haftasında gelirleriniz ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Eviniz ile ilgili yapmayı düşündüğünüz harcamaları bu haftada gerçekleştirebilirsiniz. Kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak adımları atmalısınız. İş yerinizde, üstlerinizden maddi konularda destek alabilirsiniz. İkinci haftadan itibaren sosyal organizasyonlar, kısa seyahatler vb hayatınızı hareketlendiriyor. 10-11 Kasım tarihlerinde Akrep Burcu Yeni Ayı ile evinize yeni bir düzen getirebilirsiniz. Bu evden çalışmak, yeni bir emlak yatırımı yapmak, yeni bir eve çıkmak ya da evinize bir yardımcı almak olabilir. Spor için bir salona gitmek yerine kendinize bir spor aleti alabilirsiniz. 24-25-26 Kasım tarihlerinde kendinizi ifade etmekte, yaratıcılığınızı ortaya koymakta kısıtlarınızın kalktığını hissedebilirsiniz. 26 Kasım’da Neptün- Satürn etkileşimi ile ilişkilerinizin, ortak değerlerinizin, sevginizin, yaratıcı olarak bu hayatta bırakmak istediklerinizin sorgulandığını hissedebilirsiniz. Zira aynı gün ikizler burcunda Dolunay gerçekleşecek. Ortak paralar konu olabilir. Maddi alanlarda risk almak için uygun bir dönem olmayacak. Aralık ayında hobilerinizde, yaratıcı işlerinizde uzmanlaşma adımları atabilmek için bu ay ruhsal olarak hazırlanmalısınız. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova