Boğa Burcu Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!

Boğa: (21 Nisan – 20 Mayıs)


Sevgili Boğa’lar, Ekim ayının son haftasında burcunuzda gerçekleşen Dolunay ile ikili ilişkilerde somutluk arayışı ile tamam mı devam mı dediniz. Kasım ayına başlarken ise tamam dediğiniz ilişkileri geliştirmek için romantik adımlar atabilirsiniz. Kasım ayı günlük işlerinizi, çalışma ortamınızı yenilemek, rutininizi, düzeninizi, spor programınızı yeniden ele almak ve ortaklıklara- evliliklere adım atmak için hareketli bir ay olacak. Eğer bir ortaklık planı içinde iseniz hukuki ya da akademik danışmanlık almak için 10-11 Kasım günleri oldukça uygun olabilir. Kendinizi ifade etmek, otorite figürlerinden yazılı-sözlü onay almak için güzel günler olacak. 11 Kasım’da karşıt burcunuz olan Akrep Burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile ikili ilişkilerde yeni adımlar atmanıza olanak sağlayacak. Bundan tam iki gün sonra yani ayın 13’ünü not etmelisiniz. Hem iş yerinizde iş arkadaşlarınızdan destek görebileceğiniz, uzun soluklu, geleceğe yönelik adımlar atabileceğiniz hem de romantik ilişkilerde gelişmeler kaydedebileceğiniz bir gün olacak. Ayın 17’sine ilerlediğimizde iletişim gezegeni ve Güneş ilişkiler evinizde birleşiyor. Bu ikili ilişkilerde zorlayıcı bir gün anlamına gelebilir. Kelimeleriniz güçlü ve keskin olabileceği gibi ikili ilişkilerde konuşulanları, fikirleri üstünüze alınabilirsiniz. Ego ve aklı birbirinden ayırmak ya da en azından akışına bırakmak için bugünü geçirmek gerekli. 24-25-26 Kasım günlerinde beklenmedik olaylar söz konusu olabilir. Özellikle finansal riskler konusunda dikkatli olmakta fayda var. Sağlığınıza ve günlük rutininize dikkat! İlişkilerinizde aşırı idealize etmenin hayal kırıklığı içinde olabilirsiniz. 26 Kasım’da 2 önemli gökyüzü olayı ile karşı karşıyayız. Biri her ay gerçekleşen Dolunay. Maddi kaynaklarınız ile ilgili beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Bir diğeri ise Neptün-Satürn sert etkileşimi. Aslında adı sert olsa da sizi “ayakları sağlam basan” hayatınızdan biraz uzağa daha “ruhsal-spiritüel” bir yolculuğa çıkarabilecek bir etkileşim olacak. Kalıplarınız, korkularınız, köklerden gelen zorluklarınız, kısıtlarınız ne belki de bugün öğrenebileceksiniz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova