İkizler Burcu Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!

İkizler: (21 Mayıs –  21 Haziran)                


Sevgili İkizler! Kasım ayına günlük rutininiz ve işiniz ile ilgili iletişimin hızlanması ile başlıyor. Aya hızlı başlamak size ayın nasıl geçeceği ile bilgi verebilir. Bu ayın dikkat çeken konusu günlük rutininiz ve çalışma ortamınız olacak. Yeni bir sağlık rejimi ya da spor programına başlamak isteyebilirsiniz. Nasıl hizmet etmek istiyorsunuz? Nasıl hizmet edilmek istiyorsunuz? Çalışma ve günlük alışkanlıklarınız neler? Günlük rutininizde neler yapıyorsunuz? Bunları değiştirmek için harekete geçebilirsiniz. Sağlığın önem kazanacağı bu ayda daha önce çözüm bulamadığınız bir sorunun köküne inebilirsiniz. 11 Kasım’da gerçekleşecek olan Akrep Yeni Ay’ı ile bu konularda yeni bir adım atabilirsiniz. Bu ay aynı zamanda Dolunay’ın sizin burcunuzda gerçekleşmesi sebebi ile önemli olacak. 26 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay yaşam amacınızı, toplumdaki statünüzü yeniden değerlendirmeye aldığınız bu dönemde kurduğunuz hayallerin pratik dünyaya adapte edilmesini değerlendiriyor olacaksınız. Ailenizden destek görüyorsunuz. Ancak evlilik ya da ortaklıklarda karşınızdaki kişinin sınırlarınızı zorladığını, engellediğini hissedebilirsiniz. Aslında potansiyeli görerek gerçekleşmesini sağlamak için sağlam adımlar atmanızı istiyorlar. Bu konu Neptün- Satürn zorlayıcı etkisi ile 2016 Haziran ve Eylül’de yeniden gündeme geliyor olacak. 6-7-10-11-17-24-25 Kasım tarihleri bol yıldızlı günler olacak. Tadını çıkarmalısınız. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem