Koç Burcu Kasım 2015 Yorumları

Hoş geldin Kasım! Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!

Koç: (21 Mart- 20 Nisan)


Sevgili Koçlar! Kasım ayına aşk dolu başlıyorsunuz. Ayın çoğunluğunda ikili ilişkiler, ortaklıklar, ortaklaşa kazanılan paralar, miras, sigorta, prim, kredi gibi konular gündeminizde olacak. İşiniz ile ilgili bir yatırım onayı almak istiyorsanız 10 Kasım’da ikna konuşmanızı yapıp 11 Kasım’da onayınızı bekleyebilirsiniz. Önemli bir iş için yine 11 Kasım’da el sıkışmanız söz konusu olabilir. Yine ayın 11’inde Akrep Burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Yani ortak gelirler, gelir dışı kaynaklar gibi finansal konularda yeni bir şeyler başlatmak için uygun bir zaman. 17 Kasım için önemli bir toplantı ya da sunum hazırlamanızı öneririm. Zira kendinizi rahatlıkla ifade edebileceksiniz ve ikna kabiliyetinizi oldukça yüksek. Neptün’ün Retro hareketini bitirmesi ile sezgileriniz daha kuvvetli olacak. İçinizdeki sese güvenin. 24-25-26 Kasım tarihlerinde hem sanatsal hem de matematiksel yaratıcılığınız oldukça kuvvetli olacak. Bir yandan somut adımlar atmak, kararlılığınızı ortaya koymak isterken bir yandan herkesin hayrına davranmak isteyebilirsiniz. Ayrıca 26 Kasım’da Neptün- Satürn etkileşimi ile kendi inançlarınızın, doğru bildiklerinizin sorgulandığını hissedebilirsiniz. Zira aynı gün ikizler burcunda Dolunay gerçekleşecek. Yani inançlar, eğitimler, seyahatler, iletişim ile ilgili konularda tamamlanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu kadar yoğun bir enerji için ruhsal bir eğitime ya da seyahate katılmak faydalı olabilir. Ayın 30’unda biraz engellenmiş hissetseniz de somut adımlar atabilirsiniz. Güzel bir ay geçirmeniz dileğiyle.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem