Kova Burcu Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! 

Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!


Kova: (21 Ocak – 19 Şubat)

Sevgili Kova! 

Kariyeriniz ile ilgili hareketli bir aya başlıyorsunuz. Ayın ilk günlerinde önemli bir yatırım için onay almanız söz konusu olabilir. Ortak gelirleriniz ya da gelir dışı kaynaklarınızda sizi harekete geçirebilecek olumlu gelişmeler yaşanabilir. 8 Kasım’dan itibaren romantik seyahatler tavsiye edilir. Maddi konularda eksikliklerinizi giderebileceğiniz; yaralarınızı sarabileceğiniz bir süreç başlıyor. Ancak aşırı harcamalardan çekinmelisiniz. Kariyeriniz ön planda dedik; 10-11 Kasım tarihlerini özellikle not etmenizde fayda var. 11 Kasım’da Akrep burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay ile kariyerinizde yeni adımlar atma fırsatını bu ay yakalayabilirsiniz. Önemli sözleşmeler söz konusu olabilir. Sunumlarınız ya da önemli toplantılarınızı bundan sonraki tarihlere koyabilirsiniz. 17 Kasım tarihine kariyeriniz ile ilgili kararlar almaktan çekinmelisiniz. Ayın çoğunluğunda ideallerinize doğru motive ve cesaretle hareket edebilirsiniz Uzak seyahatler, uluslararası işler, medya, sosyal medya işleri söz konusu olabilir. 24-25-26 Kasım tarihleri sizin için oldukça şaşırtıcı olabilir. Sosyal çevrenizde kendi inançlarınız ve felsefelerinizle uyuşmayan kişilerde eleme yapmaya başladığınız bu dönemde para ile ilgili konular da gündeme gelebilir. Kendinizi parayla göbekten bağlı hissettiğiniz kişiler ortaya çıkabilir. 26 Kasım’da Neptün- Satürn etkileşimi ile kendi değerlerinizin, değer verdiklerinizin sorgulandığını hissedebilirsiniz. Zira aynı gün ikizler burcunda Dolunay gerçekleşecek. Sevdiğiniz ve çocuklarınız ile ilgili bağlantılar da ortaya çıkabilir. Yaratıcı ve ruhsal çalışmalar yapmak için harika günler! Ancak karar almaktan çekinmeniz faydalı olur.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova