Oğlak Burcu Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! 

Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!

Oğlak: (22 Aralık – 20 Ocak)

Sevgili Oğlak! 

İdealleriniz oldukça yüksek! Yaz ortasından bu yana idealleriniz peşinde, uluslararası projeler, seyahatler ile oldukça hareketli bir dönem geçiriyorsunuz. Hukuki konuların yine gündemde olacağı bir aya giriyoruz. Eğitim hayatınız devam ediyorsa bu ay çok çalışmanız gerekebilir. Kasım ayı başı ile sosyal yaşantınız canlanıyor. Arkadaş çevrenizde, sosyal organizasyonlarda ve ekip çalışmalarında fikirlerinizle aranan kişi olacaksınız. Hayatınızda arzu ettikleriniz ve ümitlerinize ulaşmak için ekip çalışmalarına liderlik yapabileceğiniz bir Yeni Ay sizi bekliyor. 11 Kasım’da gerçekleşecek olan Akrep Yeni Ay’ı ile kendinizi bu alanda daha güçlü hissedeceksiniz. Etrafınızda size inanan ve destekleyen kişiler olabilir. 17 Kasım’da bu çalışmalarda iletişim problemleri yaşanabilir; dikkatli olmakta fayda var. Yeni Ay’ın hemen ardından 12 Kasım’da savaş ve motivasyon’un temsilcisi Mars kariyer alanında sizi desteklemek için Terazi burcuna giriş yapıyor. Ayın 12’sinden itibaren kariyeriniz ile ilgili oldukça hareketli bir ay geçireceksiniz. Önümüzdeki yaz Jupiter’in kariyerinizde getireceği fırsatlar öncesi hazırlık dönemi gibi adeta. Ayın 22’sinden itibaren sağlığınıza dikkat etmenizde ve dinlenmeye vakit ayırmanızda fayda var. . 24-25-26 Kasım tarihlerinde hem sanatsal hem de matematiksel yaratıcılığınız oldukça kuvvetli olacak. Kendi hayatınız bir yana aile büyükleri için fedakarlık yapmak isteyebilirsiniz. 26 Kasım’da Neptün- Satürn etkileşimi ile ikizler burcunda Dolunay’ın bir arada gelmesi işiniz, iletişim, seyahatler, sözleşmeler gibi alanlarda unutulan, yanlış anlaşılan, gizlenen noktaların olabileceğini söylüyor. Kardeşleriniz ya da yakın akrabalarınız ile ilgili hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. Kendi bilinçaltı kalıplarınız ile uğraştığınız bu süreçte kendinizi geri çekmek, kapatmak yerine sevgiye ve aşka bırakmalısınız. Gönül gözünüzü açın.Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova