Terazi Burcu Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! 

Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!


Terazi: (24 Eylül – 23 Ekim)

Sevgili Teraziler! 

Kendinizi geliştirmeye adadığınız bir sürecin meyvelerini toplamaya başlıyorsunuz. Kasım ayının ilk günü itibariyle gelirleriniz ile ilgili haberler gelmeye başlıyor. Önemli anlaşmalar, para girişleri ya da gelir elde edebileceğiniz fikirler olabilir. 8 Kasım’da yöneticiniz, aşk gezegeni, Venüs Terazi burcuna geçiyor. Kendinize, dış görünüşünüze önem ve zaman vereceğiniz bir dönem olacak. Kuaföre gitmek için uygun bir dönem! İkili ilişkilerde çekiciliğiniz oldukça yüksek. Zerafetiniz, estetik anlayışınız ve ilişkilerde denge arayışınız sizi öne çıkarıyor. Bu süreçte aile bireylerinden maddi manevi destek alabilirsiniz. aş ve sağlam olacak. Uzmanlaşmak istediğiniz konularda eğitimlere katılabilirsiniz. 10-11 Kasım’da gerçekleşecek Akrep Yeni Ayı ile yeni kazançlar getirecek bir girişimde bulunabilirsiniz. Yay Burcunda seyrini sürdüren Satürn önümüzdeki iki yıl boyunca öğretmeniniz olacak. İlerleme isteğiniz yüksek ancak ilerlemeniz yavaş. 24-25-26 Kasım tarihlerinde Neptün-Satürn zorlu etkileşimde kafanız karışabilir. İş yerinde yanlış anlaşılmalar, algılanma söz konusu olabilir. Kardeşleriniz ile ilgili hayal kırıklıkları yaşanabilir. 26 Kasım’da İkizler Burcunda Dolunay ve Satürn-Neptün etkileşimi ile sanatsal bir iş ile uğraşıyorsanız önemli bir sözleşmeye imza atabilirsiniz. Ancak diğer meslek sahibi için sağlık, günlük rutin vb konular oldukça karışık olabilir. Tıbbi konularda yanlış teşhis söz konusu olabilir. Çalışma yaşantısından çıkmak isteyebilirsiniz. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova