Yay Burcu Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! 

Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!


Yay: (23 Kasım – 21 Aralık)

Sevgili Yay! 

Kasım Ayı projeleriniz üzerinde detaylı çalışmalar yapma ve kendi başınıza yeni bir projeyi başlatma, hesap kitap yapma zamanı! Kasım ayının ilk günlerinde kariyeriniz ile ilgili sosyal organizasyonlara katılmak hem kariyeriniz ile ilgili yeni bağlantılar getirmek hem de romantizm getirebilir. Şans gezegeninin 2016 yazına kadar kariyer alanınızda seyredecek olması gelişiminiz ve kendinizi göstermeniz için bir fırsat! 12 yılda bir gelen bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. 8 Kasım’da aşk ve ilişkiler gezegeni sosyal yaşantınızı hareketlendirmek için Terazi burcuna geçiyor. Kasım ayı boyunca yeni arkadaş çevrelerine girebilir; yeni ilişkiler başlatabilirsiniz. Dışarı çıkmak için kendinize vakit ayırmalısınız. 11 Kasım Akrep Yeni Ay’ı ile birlikte yeni projelere başlayabilirsiniz. 24-25-26 Kasım tarihlerine geldiğimizde kendi hedefleriniz, yaşantınız, kendinizi ortaya koymak konusunda değişimler sizi bekliyor olacak. Burcunuzda hareket eden Satürn, kendinize sağlam bir yaşam kurmak için sınavlardan geçmeniz gerektiğini söylerken Neptün’ün zorlu etkileşimi ile bu sınavları daha abartılı ya da zor düşünebilirsiniz. 26 Kasım’da gerçekleşecek bu etkileşim ile aynı günde İkizler burcunda gerçekleşen Dolunay; ikili ilişkilerde gerginliğin artmasına sebep olabilir. Tüm bunlar bir araya gelince kafanız karışabilir. Özellikle ailenizin kafanızı karıştırması; kendi hedeflerinize ulaşmak için fazlasıyla seyahat ya da ofiste geçirdiğiniz vakit ile evinizin neresi olduğunu karıştırma hali zorlayıcı olabilir. 2016 Haziran ve Eylül’de yeniden gerçekleşecek bu etkileşim öncesi ve sonrasında önemli kararlar almaktan çekinmeniz faydalı olacaktır. Kasım ayını Aralık ayına hazırlık olarak düşünmeniz dileğiyle!Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova