Yengeç Burcu Kasım 2015 Aylık Burç Yorumları

Hoş geldin Kasım! Oldukça hareketli ve zor etkilerle geçen bir yazın ardından sonbaharı yarılamış bulunuyoruz. 2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bir yandan ilham gücünü ortaya koymamızı sağlayıp bir yandan da hayaller aleminde yaşamamıza sebep olabilir.

Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Geleceği inşa etmemizi sağlayan…

Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor bir etkileşime girecekler. Astrolojik olarak hangi gezegenin bir biri üstüne etkisi daha kuvvetli olacak aşikardır. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir.. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır.

Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu..

Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!


Yengeç: (22 Haziran – 22 Temmuz)


Sevgili Yengeçler, 2015 yılının sonlarına doğru hayata bakış açınızda büyük değişiklikler gerçekleşebilir. İşinizde somut ve sağlam adımlar atmak; sorumluluklarınızı yerine getirmek ve “müdürü” oynuyorsunuz. Satürn’ün Yay burcuna geçişi ile çalışma ortamınızda, sağlığınız, günlük rutininiz, spor vb kısıtlanmalar, engeller olduğu kadar geliştirme ve sağlamlaştırma da başladı. Bir diğer yandan bu ayın ortasından itibaren hayalleriniz ve inançlarınız da önem kazanıyor. Bu iki etkiyi birleştirmek yaratıcı işler yapan Yengeç’ler için oldukça verimli bir süreç olacak. Ancak diğer alanlarda çalışanlar için ideallerinin pratik yaşama uygunluğunu sorgulama ya da statik temellerini gevşetme anlamına gelebilir. Bu Satürn-Neptün etkileşimi 26 Kasım’da İkizler Dolunay’ı ile birlikte geliyor. Bilinçaltınızda kurduğunuz fikirler ile birlikte zorlayıcı birkaç gün olabilir. Ay başına baktığımızda daha aktif ve eğlenceli bir süreç görünüyor. İlk günlerde romantik bir kaçamak yapabilir ya da sosyal bir organizasyonda yeni biri ile tanışabilirsiniz. Önemli sözleşme, görüşme, eğitim, kısa seyahat vb için de verimli bir süreç olacak. Evinizde yapmayı arzu ettiğiniz tamirat-tadilat vb işleri halledebilir; misafir ağırlayabilirsiniz. 10-11 Kasım tarihlerinde Akrep Burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile yaratıcı bir projeyi hayata geçirebilirsiniz. Yeni riskler almak isteyebilirsiniz. Bekarsanız yeni romantik bir ilişki; çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız bu konuda güzel bir haber alabilirsiniz. Hayalperest olabilirsiniz! Ama yanınıza size inananları da katabilirsiniz!

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova