2016 Mart Ayı ÖngörümleriMerhaba! Kuvvetli bir aya ya da belki de daha doğrusu kuvvetli olmamız gereken bir aya giriş yapıyoruz. 9 Mart’ta Balık Burcunda bir Güneş Tutulmasının ardından 23 Mart’ta Terazi Burcunda bir Ay Tutulması yaşayacağız. Mart Ay’ının çoğunluğunda Merkür ve Venüs de Balık Burcunda seyrediyor olacak. İç dünyamız, maneviyat, merhamet, fedakarlık, empati ve ilham gücünün ön planda olduğu bir aya giriyoruz.

5 Mart’ta Merkür Balık Burcuna geçiyor. Zihnin odaklanmasını, mantıklı olmayı, detaylarla analiz yapabilmeyi zorlaştırsa da yaratıcılığı, hayal gücünü, sezgiselliği arttırdığını söyleyebiliriz. İnançlar ve ruhsal konular ile daha fazla uğraşacağımız, daha meraklı ve ilgili olacağımız bir dönem. Kalemi güçlü kişilerin su gibi metinlerle karşımıza çıkacağı şüphesiz.

6 Mart’ta Mars’ın Yay Burcuna geçmesi ile birlikte seyahatler, uluslararası ve hukuki konularda motivasyonumuz artıyor. Cesaretimizi macera arayışı ile birleştirebilir ve heyecanlı günler geçirebiliriz. İdeallerimiz uğruna savaşmaktan çekinmeyeceğiz.

9 Mart’ta 18 Derece Balık Burcunda Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Güneş Tutulmaları çok güçlü Yeni Ay’lardır. Artık bize hizmet etmeyenin farkına varıp öyle ya da böyle bırakmayı ve yeni bir şeye adım atmayı getirir. İsteseniz de artık mevcut olana tutunamazsınız. 


Satürn, Jüpiter ve Pluto’nun etkileri ile günlük yaşantımızda çok ince detay düşündüğümüz, sorumluluğunu üstlendiğimiz ideallerimiz ile ilgili olaylar yaşayabileceğimiz ancak bu yeni başlangıcın toplumdaki yerimiz ya da kariyerimiz adına faydalı bir başlangıç olacağını söyleyebiliriz. 

2015 Ağustos'tan bu yana Başak Burcunda seyreden Jüpiter başkalarına verdiğimiz hizmeti mükemmelleştirmek ve detaylar ile uğraşmak konusunda bünyemizi zorluyor, bizi endişeli yapıyor. Fiziksel dünyanın gerçekleri içinde kaybolup, kendi ihtiyaçlarımızı feda etmek ve ruhsal dünyamızın ihtiyaçlarını unutuyor olabiliriz. 

Balık Burcunda gerçekleşen Güneş Tutulması fiziksel ve ruhsal yaşantımız arasında yaşadığımız dengesizliğin son bulması için bir başlangıçtır. Kendi ruh dünyanızda feda ettiğiniz, gerçeklerden uzaklaştığınız her ne varsa orayı temizlemek, düzenlemek gerekecektir. Egoyu aşmayı temsil eden Balık Burcunda, Jüpiter'in ilahi akışına bırakarak, Kiron ile kavuşumda bilinç altınızda sizi yaralayan, her ne varsa alenen ortaya çıkacaktır. Bu dönemde inanç, bırakma, hizmet etme, ilahi akış ve gerçeklikten uzaklaşmanın ideallerinizi gerçekleştirmek için sorumluluklar ile çatıştığını görebilirsiniz.

Satürn, kendi iç dünyamıza dönmek, ideallerimizi gerçekleştirmek için hem korkularımızla yüzleşmek hem de günlük yaşantımızda ayakları yere basan projelere yoğunlaşmamıza olanak sağlayacak. Ancak bu sürecin hem duygusal hem de varlığımıza baskı yapacağını söyleyebiliriz. Kendi iç sesimizi dinlemek için biraz mola vermenin tam zamanı.

Her tutulma bir “Tutulma Ailesinin” üyesidir aynı zamanda. 18 yılda bir aynı tutulma ailesinden bir tutulma yaşarız. 9 Mart’ta Balık Burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması en son 1997 yılında gerçekleşmişti. Bu tutulma serisi için Bernadette Brady “Bitişler ve ayrılışlar ile ilişkilendirilir. Bu hüzünlü ayrılma bir arkadaşın uzak bir ülkeye seyahatinden, özel bir ilişkinin bitişine kadar her şey olabilir. Ancak ortaya çıkan olumlu sonuçlar sebebi ile bu ayrılık hüznü azalacaktır.” Kelimeleri ile aktarmıştır. 

Yaklaşık 6 ay boyunca etkilerini göreceğimiz bu Güneş Tutulmasını ilk iki hafta özellikle oldukça yoğun hissedebiliriz.

12 Mart’ta Venüs Balık Burcuna geçerek adeta Güneş Tutulmasının etkilerini azaltmak ister gibi… İlişkilerde fedakarlık, hoşgörünün ön plana çıkacağı daha hassas bir dönem olacak. Başkalarına yardım etmek, aşk için çaba göstermek, sosyal organizasyonlarda olmak isteyebilirsiniz.

16 Mart’ta Jüpiter-Pluto olumlu görünümü ile iş hayatına dair gelişim fırsatları yakalamak; yeni girişimlere imza atmak için güzel günler geçirebiliriz.

20 Mart’ta Güneş’in Koç Burcuna geçişi ile hareketli ve enerjik bir dönem başlıyor. Astrolojik olarak yeni bir yıl bizi bekliyor! Hemen ardından Merkür’ün de Koç Burcuna geçişi ile hem fiziksel hem de zihinsel ve sosyal olarak hareketli bir dönemin başladığını söyleyebiliriz.

23 Mart’ta Terazi Burcunda gerçekleşecek olan Ay Tutulması ikili ilişkilerde gerginlikler, bitiş ve başlangıçlar yaşanabilir. İlişkilerde adalet ve uyum, ego ve duygular, kadın ve erkeğin dengesi hassas terazide olacak. Güneş Tutulması daha ziyade dış dünyadaki kişi ve olaylar olarak hayatımızda yer alırken, Ay Tutulmaları duygu dünyamızda çalkantılar oluşturur. Her zaman hayatımızda bir yenilik olmayabilir. Ancak Dolunay dönemi olması sebebi ile tamamlanmış, artık size hizmet etmeyen şeyleri bırakma, arınma dönemidir.

Yine aynı gün Jüpiter ile Satürn’ün zorlu bir açı içinde olması özellikle iş ilişkileri için adil, doğru, ahlaklı ya da geleceğe yönelik sağlam ilişkilerin zorlansa da kalacağı ancak diğerlerinin temizleneceğini işaret eder gibi.

25 Mart’ta Satürn’ün geri harekete geçişi ile ideallerimizi, akademik yaşantımızı, hayat felsefemizi, uluslararası proje, seyahat vb ve hayatımızdaki hukuki konuları gözden geçirmeye başlayabiliriz.

“Sana söylediğimi bir kez daha yaz:
Işığın savaşçısının kendine ait zamana ihtiyacı vardır. Bu zamanı dinlenmek, derin düşünmek ve Dünyanın Ruhu ile bağlantı kurmak için kullanır. Bir savaşın ortasındayken bile düşünecek zaman bulur.
Zaman zaman oturur savaşçı, gevşer, çevresinde olup bitenin olmasına izin verir. Bir gözlemciymiş gibi dünyaya bakar, ona bir şeyler katmaya ya da ondan bir şeyler almaya kalkışmaz, hiç karşı koymadan hayatın akışına bırakır.
Daha önce karmaşık görünmüş olan her şey yavaş yavaş basitleşmeye başlar. Ve savaşçı mutlu olur.”
Işığın Savaşçısı / Paulo Coelho

Karmaşık görünen her şeyin, su gibi berrak görünür hale geldiği bir ay olması dileğiyle!

Ayşegül


Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova