Kova Burcunda Yeni Ay ve 8 Şubat Günlük Burç Yorumları


Ay’ın Güneş ile birleşmesi, ay hizaya gelmesi, ego ve duygularımızın aynı noktadan dünyaya bakması Yeni Ay’ı gerçekleştiriyor. Her Yeni Ay bulunduğu burca, an’ın iz düşümüne, diğer gezegenler ile olan etkileşimine göre hayatımızda yeni bir sayfa açmak için fırsat sunuyor.

Temiz bir sayfa.. Simsiyah gökyüzünün vaad ettiği bembeyaz bir sayfa!

Bugün 16:38’de Kova Burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Kova Burcunda Ay da Güneş de kendini iyi hissetmez.

Yani Aslan Burcunda kral ya da kraliçe olmayı arzu eden Güneş’in ruhuna aykırıdır Kova. Ancak birey olmak, kendi özgünlüğünü-farklılığını ortaya koymak ister. Özgürlüğüne düşkün, realist, yenilikçi ve hümanist bir yapı sergiler. Toplumsal konularda duyarlı olmak, başı çekmek ister. Zihinsel olarak kendini ortaya koymak istediği için sıra dışı bir bakış açısı, yaratıcılık bilimsel, teknolojik, metafizik konuları merak eder. Sosyal ve organizedir.

Naif ve duygusal yönümüzün iz düşümü olan Ay ise bu başkaldırı ruhu ile mücadele içindedir. Bağımsızlık, otoriteye karşı gelme, birey olduğunu kanıtlama arzusu vardır. Duygularında sabit, soğukkanlı ve hatta duygusal dediğimiz noktada fazla rasyonelliğe iten bir yapı vardır. Yeniliklerden mutlu olur. Entelektüel paylaşımlar keyif verse de herhangi bir topluluğa bağlı olmadan topluluklar içinde olmak ister.

Şimdi bütün bu “kendi”miz olma dürtüsünde bir Yeni Ay’dayız. Kendimiz olmak, tüm farklılıklarımızı göstermek, radikal düşünceleri, idealist yanımızı ortaya koymak isteyebiliriz. Ekiplerle birlikte yapacağınız projeler, teknolojik yenilikler, sıra dışı ürünler, sosyal yardımlaşma organizasyonlarında görevler, arkadaşlarla birlikte olmak ön plana çıkıyor.

Peki ya gökyüzü?

Mars ve Uranüs’ten köstek ve destek gören bir Yeni Ay olması hem tutkulu, duygularda aşırı uçlara kaçabileceğimiz hem de şaşırtıcı hareketlere yönelebileceğimizi gösteriyor. Bir yandan kendi fikirlerinizi başkaları ile paylaşmak için motivasyonunuz artabileceği gibi bir yandan da duruşunuzda inadınız karşı tarafları kışkırtıp çatışmalara yol açabilir.

Teknolojik yatırımlar için aşırı risk almaya meyilli olabilirsiniz. Özgürlüğünüzü ilan etmek için aşırı radikal tavırlarda olabilirsiniz. Toplumsal konularda ilerici gibi gözükmekle birlikte cinsellik, ölüm, para gibi konularda agresif olabilirsiniz.

Peki ne yapmalı?

Çatışmalardan, aşırı risk almalardan uzak durmakta fayda var. Ancak bu Yeni Ay’ın enerjisini de güzel kullanmalı. Yaratıcı, inovatif, sıra dışı projeleri hayata geçirmek için verimli olabilir. Özellikle teknoloji, bilgiyi paylaşma, internet, sosyal medya da yenilikler gündeme gelebilir. Sosyalleşmek, farklı fikirler, farklı kültürler, farklı bakış açılarına sahip kişilerle bir araya gelmek keyif verebilir. 

Kendi farkınızı ortaya koyabileceğiniz, Kova ruhunda soğukkanlı bir Yeni Ay dilerim.Işıkla, 

Ayşegül


Koç: (21 Mart- 20 Nisan)
Kova Burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile sosyal yaşantınız canlanıyor. Hayalleriniz ve umutlarınız için yeni planlara girişebilirsiniz. Ancak agresif adımlar yatırımcılarla çatışma yaratabilir.

Boğa: (21 Nisan – 20 Mayıs)
Kariyerde ilgili yeniliklere hazır olun. Eşiniz ya da ortağınız bu gelişmelerden hoşlanmayabilir ve tartışma yaratabilir. Ancak yine de Yeni Ay ile kendinizi ortaya koyabileceğiniz fırsatlar çıkabilir.

İkizler: (21 Mayıs –  21 Haziran)                
Kova Yeni Ay'ı ile İdeallerinize ulaşmak için adımlar atabilirsiniz. İdealist duruşunuz iş yerinizde agresif tavırlara yol açabilir. Uluslararası, akademik, hukuki ya da sosyal medya fırsatları çıkabilir.

Yengeç: (22 Haziran – 22 Temmuz)
Yeni yatırımlar, Gelir dışı kaynaklarınızı yönetimi ile ilgili sıra dışı adımlar atabilirsiniz. Kova Burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile Risk almaya meyilli olabilirsiniz; temkinli olmalısınız.

Aslan: (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Evlilik, ortaklık ya da fikir danıştığınız kişiler ile ilişkilerinizde yeni bir adım atabilirsiniz. Kova Burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile alacağınız sıra dışı karar ailenizi biraz kızdırabilir.

Başak: (24 Ağustos – 23 Eylül)
İş yerinizde teknolojik ya da inovatif bir çalışmanın tohumlarını atabilirsiniz. Bugün Kova Burcunda Yeni Ay ile kendinizi ortaya koyma isteğiniz iletişimde agresif tavırlara dönüşmesin.

Terazi: (24 Eylül – 23 Ekim)
Bugün Kova Burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Finansal kararlar almak için motive ve cesur olabilirsiniz. Ancak aşırı riskler zorlayıcı olabilir.

Akrep: (24 Ekim – 22 Kasım)
enerjik ve cesur hissedebilirsiniz. Bugün Kova Burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile evinizde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Aile içi ilişkilerde agresif tavırlardan kaçınmanız faydalı olur.

Yay: (23 Kasım – 21 Aralık)
Kova Burcu Yeni Ay'ı ile teknolojik iletişim projeleri, eğitim ve kısa seyahatler gündeme gelebilir. Kardeşlerinize yaptığınız birşey için aşırı fedakarlık gösterdiğinizi düşünebilirsiniz.

Oğlak: (22 Aralık – 20 Ocak)
Yeni finansal kaynaklar yaratmak için bugün Kova Burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile yeni adımlar atabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ya da ekiplerle bu konuda çatışmalardan kaçınmalısınız.

Kova: (21 Ocak – 19 Şubat)
Kendinizi ortaya koyabileceğiniz, İdeallerinize yönelik yeni bir adım atmak için güzel bir ay başlıyor. Kariyeriniz ile ilgili konularda agresif olmaktan kaçının. Yeni Ay'da tohumları atın.

Balık: (20 Şubat – 20 Mart)
Bugün Kova Burcunda gerçekleşen Yeni Ay'ı kendi içinize dönmek, hedeflerinizi belirlemek için çalışmalar yapmak için kullanabilirsiniz. Kendi özgünlüğünüzü ortaya çıkarın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova