23 Mart Terazi Burcu Ay Tutulması

"Doğruluk Tüyü ile Kalbi Ölçmek" Anubis

Bir Ay Tutulması ile yine bizi bekliyor. Aslında tutulmanın etkilerini hissetmeye başladık bile! Çünkü Ay Tutulmaları güçlü birer “Dolunay” olduğundan enerjisini 15 gün öncesinde ve sonrasında hissettirmeye başlıyor. Böylelikle 2014'te başlayan Koç-Terazi Tutulma Ailesi serisi de bu vesile ile sona eriyor. Yani 2014'ten bu yana Koç-Terazi ekseninde verdiğimiz sınavları tamamlıyoruz. 

“Kanlı Ay Tutulması” Meselesi
Bakmayın ülkemizde ve Dünyada maruz kaldığımız “kanlı” olayların çokluğunda “Kanlı Ay Tutulması” bize fena şeyler düşündürtüyor… Her “Kanlı Ay Tutulması” gerçek bir savaş, bomba, terörist eylem getirmez.. “Kanlı” olması fiziksel bir durumdur. Işığın kırılımı, atmosferdeki yansıması vs… Ancak bu "Terazi Ay Tutulması" kendi içinde adalet çağrısında bulunurken Mars'tan aldığı destek ile ateşli bir yanı da içeriyor.

Tutulma ile Müzakere
Tutulmalar görünmeyen, görmek istemediğimiz ya da sakladığımız konuların görünür hale gelmesine sebep olur. Güneş Tutulmalarında bu yeni bir başlangıç yapma fırsatı tanırken Ay Tutulmalarında bir sonlanmadır. Bir projeyi bitirmek ve sunmak da bir final olabilir, bir ilişkinin bitmesi de... Uzun zamandır uğraştığınız bir şeyi ilk defa yapabilir ya da artık denemeyi bırakmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. 

Tutulmalar ile ilgili en önemli nokta gerçekleri olduğu gibi kabul edip; yolumuza devam etmeyi bilmektir. Eğer yürümeyen bir ilişkiyi sürdürmek için çabalıyorsanız bunun tutulma ile pazarlığa açık bir yanı yoktur…

Hassas, duygusal, naif ve dürtüsel davranmamıza sebep olan Ay’ın ışığı damarlarında akarken mantıklı düşünmek çok kolay olmayacaktır tabii ki. Bu yüzden Ay Tutulmaları yoğun, yorucu ve  zorlayıcı geçer. Ruhunun derinliklerini görmek kolay  değildir kimse için…

Terazi Burcunda Ay Tutulması


Astrolojik Olarak Terazi Burcunda Ay Tutulması:
Meraklıları için Tutulma esnasında:
Yükselen Aslan, Ay Terazi Burcunda 3. Ev girişinde; Güneş Merkür ile kavuşumda 9. Ev girişinde, Terazi Yöneticisi Venüs 8. Evde Neptün ile kavuşum, Satürn ile Kare, Başak’ta geri giden Jüpiter ile karşıt yapmakta…

“Yedinci Kural: Şu hayatta tek başına inzivada kalarak, sadece kendi sesinin yankısını duyarak, Hakikat’, keşfedemezsin. Kendini ancak bir başka insanın aynasında tam olarak görebilirsin.” Elif Şafak- Aşk

Aşk, ilişkiler, uyum, samimiyet, adalet, güzellik, barış, eşitlik, denge ve harmoniyi arayan, arzulayan duygular yani Terazi Ay'ı ile öncü, varoluşçu, bağımsız, savaşçı, aceleci, cesur, atak, çocuk Koç Güneş'i yani ego karşı karşıya geliyor. 

Bir yandan var olma savaşı verirken bir yandan sosyal, dengeli ilişkiler arzusunda olmamız bu yüzden Terazi Ay tutulmasında. Bir olmak ve biz olmak arasında gidip gelirken doğru olarak inandıklarımızın peşinden gitme dürtüsü gerçekleri ortaya çıkarmaya yardımcı olacak.

Gökyüzündeki her sembolizm, insan doğası kadar komplikedir. Hiç bir gezegen ya da nokta birbirinden bağımsız değil; tabii ki bu tutulma da... Tıpkı bizim hiçbir zaman herkesten bağımsız olamayacağımız gibi..

Jüpiter, Venüs ve Neptün üçlüsü çağlayan bir sevgi, aşk, hoşgörü ve fedakarlık getiriyor. 1500'lerde geçen bir film gibi pastoral ve ilham verici. Ancak baş öğretmen Satürn hepsini sağlamlaştırmak ve somutlaştırmak için zorluyor... Yani hangi aşk hakikatli, gerçek ve içten ise bir sınav sonrasında daha da güçlü ve sağlam yoluna devam edecek. Hangi aşk ki tükenmiş, zayıf ve yorgun ise bu dönemde çatlaklar ve ayrılıklar olabilir.

Romantizm ve naiflik içinde hayal, sanatsal yaratıcılık, şefkat, merhamet, şifa içeriyor. Neptün etkisi ile pembe gözlüklerimizi takıyoruz bir süreliğine. Kimi, neyi kurban ettiğimiz, hangi aşk uğruna neleri feda ettiğimizi görmüyoruz.. 

Aşk ve ilişkiler dışında ana temalar hak, hukuk, adalet, inançlar, iletişim, fikirler, felsefeler olacaktır. Ani kararlar almak Tutulma döneminde zorlukları arttırır. Önemli kararları bu duygusal yoğunluğun içinde aceleci bir tavırla almak yerine; ileri bir tarihte almak faydalı olacaktır.

Işıkla,

Ayşegül 🌟 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova