Temmuz Aylık Burcu Yorumları

Hoş geldin yaz! Sıcaklarla birlikte hayatımızdaki hareketlilik bir nebze de azalıyor ve olumlu etkilerin daha yoğun olacağı bir yaza başlıyoruz. Bütün enerjimizi, motivasyonumuzu, coşkumuzu yeniden toplamamızı sağlayacak; ruhumuzun içinde kıpırtıların yeniden başlatacak Mars düzeliyor. 

Haziran ayının son günlerinde geri hareketinden durağanlaşan Mars, 2 Temmuz’da direkt hareketegeçiyor. Yaşam enerjimizi, coşkumuzu, motivasyonumuzu, cinsel gücümüzü, risk alma güdümüzü temsil eden Mars’ın direkt harekete geçişi ile hayatımıza canlılık ve hareket geliyor. 2 Ağustos’a kadar Akrep burcundaki son günlerini geçiriyor olacak. Bu bir aylık süreç boyunca miras, sigorta, kredi, vergi, ortaklaşa paralar, gelir dışı kaynaklar, ölüm, metafizik konular ile ilgili daha motive ve risk almaya meyilli olabiliriz. 

Ay’ın hemen başlangıcında Yengeç Burcunda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Venüs, Neptün, Pluto ve Merkür ile etkileşimde olacak bu Yeni Ay vatan, millet, aile, yuva, geçmiş, kökler, koruma, kollama, sevgi, şefkat gibi konuları ön plana çıkarabilir. Özellikle anne, annelik, memleket gibi konuların duygu dünyamızda daha fazla gündemde olacağı bir ay başlayacak. 4 Temmuz’dagerçekleşecek bu Yeni Ay’ın ardından aile ziyaretleri, emlak işleri, eviniz ile değiştirmek istediğiniz şeyleri değiştirmek için güzel bir dönem olacak. 

7 Temmuz günü Merkür, Güneş kavuşumu gerçekleşiyor. Sözlerimize ve düşüncelerimize dikkat etmemiz gereken bir gün. Yengeç Burcunda olduğu için aile ve aile büyükleri ile ilgili konular gündeme gelebilir. 8 Temmuz ise günlük yaşantınızı düzenleyebilmek ev ile ilgili kararlar almak için güzel bir gün olabilir. 

Ay ortasında tatil enerjisi sıcaklığını arttırıyor. 12 Temmuz’da Venüs14 Temmuz’da Merkür’ün Aslan Burcuna geçişi ile birlikte hayatın tadını çıkarmak, eğlenmek, çocuklarla ve sevgiliyle bir araya gelmek, tatiller, hobiler keyif verecek. Özellikle 16 Temmuz bu konuda dikkat çekse de, 12-20 Temmuz tarihleriarasında evlilik kararı, sevgiliye kavuşma, çocuk sahibi olma gibi güzel haberler alabiliriz. 

20 Temmuz’da Oğlak Burcunda bir Dolunaygerçekleşiyor. Şaşırtıcı olaylara gebe, ani ve beklenmedik olaylar çıkaran Uranüs etkisinde bu Dolunay ev, aile, kariyer gibi konularda süprizlerle gerginlik yaratacağa benzer. İkili ilişkilerde ego ve duygular arasında kalırken, sevgi ve toplumsal beklentiler de büyük rol oynayabilir. Yaklaşık on beş gün bu konuda gelişmeler yaşayabiliriz. Neyse ki 22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçerek keyif, yaratıcılık ön plana çıkacak. 

Temmuz ayının son günlerinde Merkür yöneticisi olduğu Başak Burcuna geçerek tatilin ortasında aklımızın işlere konsantre olmasını sağlayacak. Detaylar, planlar, organizasyonlar hareketlenecek. Bu dönemde yaratıcı projeler ile ilgili iletişim, görüşme, toplantılar hızlanabilir. 

Uranüs’ün geri harekete geçişi ile ayı bitiriyoruz. Her ne kadar tüm özgürlük ve devrim isteğimiz, arzumuz hafiflese de daha özgür ve bağımsız olmak için plan program yapma zamanı başlıyor. 

 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova