Terazi Burcunda Yeni AyYazın bitişi-sonbaharın başlangıcı yani Terazi dönemi başlangıcı ile her astrolojik yıl içinde bir dönemi geride bırakır hayatımızda yeni bir döneme gireriz. Bu yüzden midir sonbaharın hüznü diye düşünürüm hep. Kalabalıklara karışmak, paylaşmak, ilişkilerin içinde olmak keyifli ve eğlenceli de olsa insan doğası son altı ay boyunca kendini geliştirmek, kendi ile meşgul olmaktadır. Başkalarını düşünmek, iş birliği yapmak, diplomasi, karşı tarafa destek vermek, paylaşmak bu dönemde hayatımızda daha fazla önem kazanır. 

1 Ekim Cumartesi günü 03:13’te gerçekleşecek olan Terazi Yeni Ay’ı ile bu dönem için taze başlangıçlar yapma fırsatı yakalayacağız. Astroloji’nin “büyük şans, gelişim ve genişleme” gezegeni olarak adlandırdığı Jüpiter ile kol kola gelen bu Yeni Ay, hayatımızda adalet, iş birliği, diplomasi, ilişkiler, evlilik, denge, uyum, zerafet, sosyallik gibi konularda yeni adımlar atmamızı, yeni başlangıçlar yapmamızı sağlayacak. Bu konulardaki bakış açımızı genişletmek; daha büyük resmi görmek için farklı açılardan, farklı felsefelerden yararlanmak, belki bilir kişi, akademisyen, otorite figürü gibi kişilerin görüşlerini almak, anlamak isteyebiliriz. Ancak tabii ki tek etkileşim de bu değil; savaş, cesaret, motivasyon gibi risk almamıza olanak sağlayan Mars da bu Yeni Ay’ın zorlayıcı etkileşimde olduğu gezegen. Otorite figürleri ile diplomatik savaşlar ile uyumu kazanmak arzusu içinde olmak bu Yeni Ay’ın ana teması olacak gibi.

“Yeni Ay”lar bir şeylere niyet ettiğimiz, başlangıç yaptığımız ve “Dolunay”lar da bunların meyvesini topladığımız zamanlardır. Yani özellikle Dolunay’a kadar olan, önümüzdeki on beş gün boyunca etkisini güçlü bir şekilde hissedeceğimiz “Terazi Yeni Ay”ı bağımlılık, kararsızlık, barış için kendini feda, bencillik, kendini ön plana almak, ben merkezciliği bir kenara koyarak denge, diplomasi ilişkiler, ortaklık, evlilik, adalet, hassasiyet, zerafet, sosyallik, takım olma gibi konularda ilerlemek, daha geniş bir açıdan hayata bakabilmek için bir fırsattır. Bu konuda önünüze çıkan engellerle savaşma isteği; takım olamadığınızı hissettiğiniz, dengeyi kurmakta zorlandığınız ya da birbirinize destek olamadığınız ilişkilerde risk alıp ipleri atmak isteyebilirsiniz.

Savaş tanrısı Mars’ın gücünü yaratıcı güce çevirme:

Yeni Ay ile zorlu etkileşimi lüks ve finansal konularda risk alarak gerginlik yaratabileceğini gösterse de sanatsal yaratıcılığın, cinselliğin, romantik ilişkilerde risk alarak girişkenliğin de bir göstergesi olabilir. Elinizdeki bu enerji topunu verimli bir şekilde kullanmak sizin elinizde.

Yeni Ay’da Diadem: “Aşk için saçlarını feda eden kadın”

Diadem sabit yıldızının etkisi ile bu Yeni Ay’da ilişkinin sağlığı, sağlamlığı uğruna kendinden verme, feda etme gibi konular gündeme gelebilir. Diadem’in mitolojik hikayesine göre Berenice, Ptolemy Euergetes’in karısı, eşinin savaştan sağ salim dönebilmesi için saçlarını Venüs’e teklif etmiştir. Geçmişte güzellik ve zerafet göstergesi olan saçların feda edilmesi aynı zamanda şan, şöhretin umrunda olmama, kendini feda etme, yüksek sadakat ve bağlılık göstergesi olarak adlandırılır. Aynı zamanda kadının kendi içindeki gücü, ilişkisinin sürekliliği için kadınlığını feda etmesi olarak da yorumlanmaktadır.

Dengeyi sağlamak için savaşmak; gerekirse en değerlinden vaz geçmek:

Geçtiğimiz bir ay boyunca tutulmalar, Retrolar, zorlayıcı gökyüzü etkileri hayatımızda gelgitler ve tümsekler ile savaştık. Farkında olmadığımız konular yolumuza çıktı belki; belki göz ardı, hasır altı ettiklerimiz ortalığa döküldü.

Zaman “denge”ye gelme zamanı!

Bu Yeni Ay’ın gebe olduğu yeni başlangıçlar:

Tüm bu etkileri ile birlikte gerek fedakarlık, gerek savaş, gerek yerimizi-bakış açımızı değiştirerek yeni adımlar atabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Başta kendi içimizde denge ve adalet duygusu olmak üzere, eşitlik, ilişkiler, dayanışma, paylaşma, birbirine destek olma, diplomasi, pazarlık, karşıtlığa takdir, danışma, bir arada başarma, iş birliği yapma, yardımlaşma, sosyallik, zerafet, çekicilik, sanat, estetik, zevkler, lüks gibi konularda hayatımızda yeni bir sayfa açabiliriz. Bu evimizde dekoratif değişikliklerden yeni bir ortaklık kurmaya; evlenmekten sanatsal bir hobi için kursa başlamaya kadar her şey olabilir. Bu konularda girişimlerimizde Jüpiter’in şansı ve kapıları açan fırsatlarını görmek için gözlerimizi dört açmalı; Mars’ın motivasyon ve hırsını, zorlansak da, olumlu yönde kullanabilmek için farkında olmalıyız. Yeni danışmanlıklar, evlilik, ortaklık, hukuki süreçler, sanatsal etkinlikler hayatımızda yer alabilir. Jüpiter’in abartma huyunu, gelişim iştahı olarak yönlendirmek bizim elimizde.  

Aşkla, 

Ayşegül

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem