3 Ocak Günlük Burç Yorumu

Selam! “Hani yıla nasıl başlarsak öyle geçer!” diye bir söylem vardır ya; aslında onun “Doğum gününe nasıl/nerede girersen öyle geçer yaşın!” olduğunu biliyor muydunuz? Doğum gününüzü geçirdiğiniz yere göre(farklı bir il/ülke gibi) girdiğiniz senenin ana teması değişebiliyor. Bu da günün tüyosu olsun!

Bugün Ay Balık Burcunda seyahat edecek. Yani sezgilerimiz, duygularımız, hislerimiz oldukça yoğun ve derin… Alınganlık, kırılganlık ve fedakarlık olarak yüksek beklentiler içinde olabiliriz dikkat! Özellikle günün ilk ışıkları ile bu duygusallık çok yüksek olabilir. Sabah saatlerinde Mars’ın motivasyonu ve enerjisi ile harekete geçiyoruz ve hayallerimizi hayata geçirmek için adım atabilecek cesareti buluyoruz. Ama tabii yine dikkat, duygusal motivasyon her zaman doğru sonuç vermeyebilir.

Keyif, aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs bugün Balık Burcuna geçiyor. Boğa ve Terazi Burçlarının yöneticisi olan bu gezegen kendi gibi ılımlı ve yumuşak olan bu burcu pek sever. Venüs’ün Balık Burcunda seyrettiği süreç boyunca ilişkilerde daha duyarlı, ılımlı ve şefkatli davranabiliriz. Balık Burcunun “Ne olursan ol gel” teması ile evrensel sevgiyi ve anlayışı hissedebilir; yardıma ve sevgiye ihtiyacı olanlara karşı daha sevgi dolu ve ilgili olabiliriz. Yaratıcılığın hassaslıkla birleşmesi ile şiir, müzik, resim gibi naif sanatlarla kendimizi ifade etmekten keyif alabiliriz. Tabii ki bu dönemde başlayan romantik ilişkiler için pembe gözlüklerimizin biraz mantığımızı bloke ettiğini söylersek abartmış olmayız. Dengesizlik ve hayalperestlik ilişkileri zorlayabilir.


Gün boyunca iletişim, merak ve zihin gezegeni Merkür’ün, Venüs ile olumlu etkileşimi tatlı tatlı konuşmalara, ilişkilerde olumlu ilerlemelere olanak sağlayacak. Özellikle kariyer ile ilgili geçmişten gelen yaratıcı projeler ile iletişim ve fikir alışverişinde olumlu gelişmeler yakalanabilir. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova