Merkür Yay Burcunda
Eveet, dün instagramda biraz geçiştirdim gibi yazdım ama önemli bir dönem başladı aslında.. 6 Kasım'da Yay Burcuna geçen Merkür 11 Ocak 2018'e kadar bu burçta olacak. Merkür Güneş'e en yakın gezegen olması, astrolojik olarak zihin, mantık, iletişim, beceri gibi konuları sembolize ediyor olması ile hareketlerini izleyerek hayatımızdaki dalgalanmaları çok rahatlıkla görebiliriz.

Konuşmak, düşünmek, mantık yürütmek, bilgi alışverişi, el becerileri, yazılı-sözlü ifade Merkür ile sembolize edilir. Merkür'ün Yay Burcunda olması iletişimde daha çabuk ve coşkulu, hatta motive edici konuşmaların gündemde olacağı bir döneme işaret ediyor gibi.

Yay Burcunda 2 ay boyunca seyahati boyunca 20 gün geri harekete geçecek ve yaptığımız konuşmaları, sözleşmeleri, attığımız imzaları vb gözden geçirmemiz için fırsat sunacak.

Yay Burcunda Merkür'ün eğitim, hukuk, seyahat, inançlar ile ilgili fazla iyimser, yüzeysel, fanatik, aşırı olacağını söyleyebilirim. Bir yandan çok eğlenceli, yeni ilgi alanları keşfedebileceğimiz, yeni kültürler tanımak için merakımızın yüksek olacağı bir dönem olsa da çok parçaya bölünmekten her şeyin havada kalabileceği bir dönem olacaktır.

2-22 Aralık arasında geri harekete yani Retro olacak Merkür yay burcu ile ilgili konularda aksaklıklar yaşayacağımıza işaret ediyor. Yüksek öğrenim, inançlar, hukuki konular, uluslararası seyahatler ve yabancılarla yapılan işlerde iletişim, karar alma, söz verme, onay almak zor- ağır aksak ve hatta sonradan değişebilecek şekilde ilerleyebilir. Bu süreçte aldığınız-alacağınız kararları, atacağınız adımları iyi değerlendirmelisiniz. Önemli işlere bu tarihler arasında başlamamak ya da tamamlamamak yerinde olur. Ancak retro hep kötü olacak diye bir şey yok; eskiden yarım kalmış işler de yeniden size gelebilir.

22 Aralık- 11 Ocak ise bu kararları gözden geçirmek için faydalı bir süreç olacak gibi. Retroda aksayan işleri toparlamak, üstünden geçmek...

Merkür Yay'da "zararlı" pozisyonda da olsa bir çok yeni bilgiye ulaşmak mümkün olacağı için eğlenceli bir süreç olabilir:)

Işıkla,

Ayşegül

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

11 Ocak Astrolojik Gündem

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova