31 Ocak Aslan Burcunda Ay Tutulması

2018 boyunca Aslan-Kova ikilisinde yaşayacağımız tutulmalar 31 Ocak'ta Aslan Burcunda Ay Tutulması ile başlıyor.

"Ay Tutulmaları" çok kuvvetli "Dolunay"lardır aslında. Yani Yeni Ay'da ektiğimiz tohumların yeşermeye başladığı; sonuçları aldığımız, görünmez olanın görünür hale geldiği, artık bize hizmet etmeyen şeyleri bırakmaya başladığımız zamanlardır. Güneş'in parlak ışığı, bir önceki Güneş Tutulmasından bu yana inzivaya çekilmiş olan tüm konuları aydınlatmak için bilinçaltımıza bir ışık tutar. Hem kendi içimizde, hem dışımızda ikilemlerle karşılaşır ve aydınlanırız. 

 Ay tutulmaları son derece duygusal zamanlardır. Ay'ın sembolize ettiği duygularbilinçaltı, alışkanlıklar, hatıralar, ruh halimiz, annelik, annemiz, besleme, ev/aile, güvende hissetme arzusu, bizi mutlu eden/besleyen şeylerin hepsi ile Güneş yani ego, erkek, otorite, onaylanma, özgüven, takdir görme, yaratma, yaşam enerjisi, irade, benlik karşı karşıya gelir. Bu nedenle Ay Tutulmalarında, hangi burçta olursa olsun, ana temayı anlamak içim sessizce oturup neyin geldiğini dinlememiz gereklidir.

Neler Olacak? 

31 Ocak 16:26'da gerçekleşecek olan Aslan Burcunda Ay Tutulması annelik, üretkenlik, aile bağları, ilişkiler, kadın üretkenliği, duygular, keyif, konfor, duygusal tatmin, birincil besleyiciler ön planda olacak. 

Bir diğer yandan maddi-manevi değerlerimiz, gelir kaynaklarımız, sahip olduklarımız ile takdir görme, dikkat çekme, eğlenme, parlama ve kendimizi ifade etmek isteyeceğiz. Bir yandan ideallerimizi savunan egomuz; diğer yandan kendi keyfimizi, eğlencemizi, yaratıcılığımızı ortaya koymak isteyen duygularımız ile hassas terazide bulabiliriz kendimizi. Hayatın sahnesinde zayıf görünmemek, dikkat çekmek, kendi çabamızla kazandığımız onurlu-gururlu bir şekilde var olmak ile sosyal yaşamda/ekipler içinde yer almak arasında kalabiliriz. 

İçimizdeki Aslan Uyanıyor

Var olan yüksek hayat standartlarımızı korumak için gururlu, dikbaşlı, müsrif davranmak mümkündür. Çünkü kalbimizdeki Aslan gösteriş ve lüksü sever; dikkat çekmek ister. Bir yandan da romantizm, aşk, flört, sevgili, çocuklar, eğlence, yaratıcılık ve yaşama sevinci ön plandadır. Yani kendi yaratıcı gücünüzü, erkek ya da kadın ayırt etmeksizin üretkenliğinizi ve besleme yeteneğinizi ön plana alacağınız; idealleriniz ve toplumsal doğrularınızı değerlendirmeye davet ediyor. 

Kendi içinizde ne gibi ikilemler yaşıyorsunuz?
Ego savaşınız nerede ve kiminle? 
Kiminle ya da neyle rekabet ediyorsunuz? 
Neden güvende hissetmek için takdir edilmek istiyorsunuz? 
Kime karşı /neye karşı /hangi duyguya karşı zayıf görünmeme çabanız var? 
Yaşama sevincinizi idealleriniz uğruna feda mı ediyorsunuz? 
Özgür ve muhalif olma adına neleri feda ediyorsunuz? 
Aykırı olmak ile kral olmak bir arada olabilir mi? 

İçinizdeki iyimserliği, sevgiyi, keyfi, aşkı ortaya çıkarmak yeniden kendi hayatınızın sahnesine çıkmanız için size artık hizmet etmeyen neler var? Neleri hayatınızdan çıkarmalısınız? Yaratıcı gücünüzü hayatınızın hangi alanında kullanıyorsunuz? Paranızı nereye harcıyorsunuz? gibi konulara da vakit ayırmakta fayda var. 

Süper Mavi Kanlı Ay Sorunsalı:) Nedir Ne değildir? 

Süper: Dünyaya yakın mesafede olması
Mavi: Aynı takvim ayı içinde 2 Dolunay olması
Kanlı: Tam Ay Tutulması olması demektir:)   

Artık size hizmet etmeyen fazlalıklarınızdan kurtulmanız; ilişkilerinizde ve kendi içinizde dengeyi koruyabilmeniz dileğiyle...

Ayşegül 

29.01.2018
İstanbul

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem