Kiron Koç Burcunda

2018 yılında bolca değişiklik ve hayatımızda farklılıklar getirecek gökyüzü olaylarının geldiğinden bahsetmiştik. 17.04.2018 itibariyle Kiron Astreiod'i 2027'ye kadar kalacağı Koç Burcuna geçiş yapmış bulunuyor. Önümüzdeki yaklaşık 9 sene Koç burcunda kalarak, hayatımızda Koç Burcunun sembolize etttiği konularda iyileşme fırsatı getirecek olan Kiron nedir bir bakalım:

1977 yılında keşfedilen Kiron, Yunan Mitolojisinde "Yaralı Şifacı" olarak bilinir. Geçirdiği bir kaza sebebiyle yaralı kalan yarı at-yarı insan olan bu sentaur; kendi yaralarını şifalandırmak için doğadan şifalı ot karışımları ile her şeyi dener. Onun bu denemelerini duyan insanlar gelir ve şifa bulurlar. Ancak Kiron, herkesi iyileştirmesine rağmen kendi acılarına şifa olamamıştır.

İşte bu hikayeyle hayatımıza giren Kiron, keşfinin ardından başlayan "iyileşme" "doğanın iyileştirme gücü" "psikoloji" gibi kavramların başlangıcı olmuştur.

Kiron'un mitolojisi kadar Astronomik özellikleri de Astrolojik olarak tanımamıza olanak sağlar. Kiron'un yörüngesi Uranüs ve Satürn arasındadır. Yani kişisel gezegenler ve dış gezegenler arasında adeta bir köprü gibidir. Yaklaşık 51 yılda tüm yörüngesini gezer ve başladığı noktaya geri döner. Bu da her 51 yılda  1 kez Kiron döngüsü yaşamamıza neden olur. Kiron döngüsünden aşağıda bahsediyor olacağım.

Kiron'u anlatan bazı kilit kelimeler: 

 • İyileşme / Tamamlanma
 • Rehber
 • Anahtar
 • Giriş
 • Köprü
 • Öğretmen
 • Guru
 • Mentor
 • Katalizör
 • Köprü
 • Geçit
 • Ortak Zemin
Doğum Haritasında Kiron: 

Doğum Haritasında Kiron'un bulunduğu Burç ve Alan (Ev) bize hayatımızın hangi alanında şifa bulmak için çaba sarf edeceğimiz, kendi yaralarımızdan ve tecrübelerimizden yola çıkarak insanlara yardımcı olabileceğimiz konusunda bize bilgi verir. Şeklinden yola çıkarsak, Kiron bir anahtardır. Tabii ki her sembolde olduğu gibi Kiron gelip hayatımızda bir şeyleri değiştirmez. Kiron'un hayatımızdaki anlamını çözerek, kendi hayatımıza ışık tutacak olan yine bizleriz. 

Kiron'un Koç Burcuna Geçişinin Hayatımıza Etkisi:

Kiron hangi burca geçerse o burcun temsil ettiği alanlarda yaraları ortaya çıkararak iyileşme sürecinden bahseder. Bu alanlarda büyümek, öğrenmek, şifalanmak, öğretmen olmak mümkün olabilir. Son olarak 1968 yılında Koç Burcuna geçiş yapan Kiron bu tarihlerde doğanlar için bir Kİron döngüsü anlamına gelecek. Böylelikle haritalarında henüz "anahtarın" nerede olduğunu keşfetme şansı bulamayan Kiron Koç Burcunda doğanlar için bir fırsat diyebiliriz. 

Kiron Koç Burcunda Ortaya Çıkacak Olan Temalar: 

Öncelikle kendimize döneceğiz. Dış görünüşümüz, gücümüz, özgünlüğümüz ve özgürlüğümüz ile ilgili konular gündemde olacak. Varlığımız, hayatta kalma savaşımız, içimizdeki çocuk ve cesaretimiz sorgulanırken risk alma kapasitemiz, öfke, ataklık, hareketlilik, motivasyon, enerji ve savaşma kapasitemiz bunları ne için göze aldığımız ya da neden göze alamadığımız spot altında olabilir. 

Uzun süreli gezegen geçişleri etkilerini bir günde göstermediği gibi tüm dönem boyunca kitlesel değişimler/ toplumsal hareketler ya da moda olan/dönemin tanımlayıcısı etkilere işaret eder. 

Bu süreçte mizi en iyi şekilde tanıma fırsatını diliyorum. 

Sevgiler, 

Ayşegül  

Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem