13 Temmuz Güneş Tutulması – Duygular, Değişim ve Güç


13 Temmuz Güneş Tutulması – Duygular, Değişim ve Güç

Güneş Tutulması en basit hali ile bir Yeni Ay’dır. Yeni Ay ritüelleri, niyetleri, tohumları Güneş Tutulmaları için de geçerlidir. Ancak Güneş Tutulmasında gökyüzünde sadece Ay değil aynı zamanda Güneş de karanlığa bürünür. Asırlardır insanlığın Güneş Tutulmalarından korkması gökyüzünün en parlak ışıkları olan Güneş ve Ay gökyüzünü önce karanlığa sonra aydınlığa çıkarmasındandır. 
Doğanın tüm dengesi, yaşam enerjisini sağlayan ışığı kısa bir süreliğine de olsa ortadan kaybolur.

Gökyüzü Güneş Tutulmasının ardından yeniden aydınlandığında kadersel, ani ve beklenmedik gelişmelere gebe yeni bir ay başlıyor olacak. Güneş Tutulmaları, öngöremediğimiz ya da bilinçli bir beklenti içinde olmadığımız dış olayları getirerek hayatımızda değişimi tetikleyen, kuvvetli Yeni Ay’lardır. Kadersel olaylar ile tetiklenen bu değişimler doğum haritamızda önemli noktalara değdiğinde yaşam döngümüzde adeta trafik lambaları gibi etki ederler. 

13 Temmuz’da Yengeç Burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması özel ilişkilerimize ışık tutuyor. Aile, anne, yuva, ev, emlak, memleket, ev hayatı, kökler, geçmiş, hayatın başı ve sonu, ebeveynler ve ataları sembolize eden Yengeç Burcunda bu tutulma 2020’ye kadar yaşayacağımız Yengeç-Oğlak burçlarında yaşayacağımız tutulmaların ilki olacak.
Her Güneş tutulması 1300 yıllık döngüye sahip olan bir Güneş Tutulması ailesinin bireyidir. Bu ailelere mensup önceki Güneş Tutulmalarının haritalarına ve etiklerine baktığımızda gelecek tutulmanın potansiyel etkilerini öngörebiliriz.

Bernadette Brady’e göre, Kuzey Eski 2 Saros Döngüsüne mensup, gerçekleşecek olan bu tutulma ikili ilişkiler ile ilgili talihsiz haberler, ayrılıkları sembolize ediyor. Bir birlikteliğin sona ermesi ya da farklılıkların ortaya çıkması başlangıçta zor olsa da nihayetin daha olumlu olması vaadinde.  Yengeç Burcunda, Pluto’ya karşıt gerçekleşen bu tutulmanın etkisi özellikle güç savaşlarını, ego çatışmalarını, güçlü kişilere karşı meydan okumayı tetikleyecek kadersel olaylarla karşılaşmamıza sebep olabilir. Yengeç Burcunun etkisi ile başlattığımız her ne varsa içinde sevdiklerimizi koruma, annelik, şefkat ve geçmişin anıları olacaktır. Olaylara duygusal yaklaşımlar bir anlamda dönüşüm için bir başlangıç olsa da manipülasyon, kıskançlık, hırs, kontrol, özgüven konuları gündeme gelecektir. 

Hayatınızda gücü nasıl kullanıyorsunuz? Hayatınızda ve kariyerinizde neleri kontrol edebiliyorsunuz? Elde edemedikleriniz için nasıl davranıyorsunuz? Hayatınızda detoksa, temizliğe, arınmaya, yeni başlangıçlara nerelerde ihtiyaç duyuyorsunuz?

Güneş Tutulması esnasında gökyüzünde bir diğer gösterge ise Venüs, Satürn ve Uranüs arasında oluşan üçgen. Değişimin daha uzun, kesin ve daha iyisi için olacağının işareti adeta. Doğal yeteneklerin ve enerjilerin yaratıcı güce dönüşmesi için ilham gücü, orjinallik, uzun soluklu ilişkiler ve yatırımlar iş birliği içinde olacaktır. Köşede sıkışıp kaldığını hissettiğiniz konularda açılımlar yakalamak, kontrol edemediğiniz, stres ve kriz yaratan konuları fırsata çevirmek de bu Güneş Tutulması ile mümkün olabilir. Bir Yengeç gibi sezgilerinize güvenin.

Aynı aileden bir önceki tutulmayı 2000 yılında yaşamıştık. Hayatınızdaki, ilişkilerinizdeki değişiklikleri hatırlayabilirseniz bu tutulmanın ipuçlarını yakalamanız daha kolay olabilir.Bu blogdaki popüler yayınlar

Her 29 Yılda bir hayatımız bir tepe taklak olur! Peki niye?

Dolunay, Kurt Adam, Aslan ve Kova

11 Ocak Astrolojik Gündem